Osvita.ua Середня освіта Учителі зі стажем до 10 років отримають по 21 тисячі грн
Учителі зі стажем до 10 років отримають по 21 тисячі грн

Загалом передбачається, що додаткову виплату отримають майже 74 тисячі освітян

Учителі зі стажем до 10 років отримають по 21 тисячі грн

Зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9%, а молоді вчителі наприкінці року отримають додаткову виплату. Про це йшлося на урядовій прес-конференції, присвяченій презентації Державного бюджету - 2020.

Зокрема, шкільні вчителі, які мають стаж роботи до 10 років наприкінці наступного року отримають виплату у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року — майже 21 тисячу грн.

Загалом передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тисяч освітян.

За словами прем‘єр-міністра Олексія Гончарука, для держави дуже важливо підтримати молодого вчителя і показати молоді, що бути вчителем престижно.

«У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кого. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші — менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем — це престижно», — відзначив прем‘єр-міністр.

За інформацією Кабінету Міністрів, сьогодні молодий вчитель у середньому отримує майже на 3 тисячі грн в місяць менше за досвідчених педагогів.

Так, молодий вчитель сьогодні заробляє приблизно 5 тисяч 410 грн у місяць, а досвідчений вчитель зі стажем 30 років — 8 тисяч 182 грн.

Тільки ТОП-новини у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь на наш канал Освіта.ua.

Освіта.ua
05.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана
І виходить, що працюєшь понад 30 років так в сумі ти получиш меньше ніж молодий вчитель. А де заохочееня для вчителів, які працють понад 30 років, поклали на це своє здоров я і в підсумку отримають , як молодий спеціаліст. Тоді виплачуйте всім
Колишній Вчитель
1. Гроші ще не виплатили, а срачу - більше, чим достатньо. Думав, що вчителі - мудрі люди. 2. Людина - не дерево. Якщо погано працювати на педагогічній ниві, то легко можна змінити місце проживання/роботу/кваліфікацію. Тепер майже всі знання світу доступні в інтернеті і кордони відкриті. Все що потрібно - час і бажання. 3. Працюєте в освіті - погоджуєтесь зі всіма правилами. П.С. Чекаю того моменту, коли не буде кому працювати в освіті і вчителів будуть шукати, пропонуючи високі зарплати.
Маруся
Не о том переживаете. Какое может быть повышение, если после "рэволюции огыдности" стала промышленность. Заводы сокращают работников, заводы продаются, производство сократилось до уровня плинтуса. А значит, нет поступлений в бюджет. Образование - потребители, а не производители. Работу делают нужную, важную, но зарплату получают благодаря тем, кто деньги ЗАРАБАТЫВАЕТ для государства. Лучше бы переживали за экономику, от которой напрямую зависят зарплаты образования, переживали бы, что детей делают ущербными, благодаря переписанной истории, героизации фашистов и нацистов и запрета РУССКОГО ЯЗЫКА. А вам бы только гроши да харчи хороши. СТРАНУ РАЗВАЛИЛИ и учителя, которые стали американскими шавками, празднующие в школах американские праздники, очень в этом развале помогают.
Привлечь разваливателей страны
Для Маруся: Всё так и есть! Правда- матка!
Ліліанна
А до революції гідності промисловість працювала? Неподабається мова, "нацисти", "переписана історія" можна звалити у "немиту Росію" поки ще курсують поїзди.
Коментувати
Тетяна
Схаменіться, які 21000? Нам уже збільшення на 25%обіцяли, де вони? Так і зараз, тільки привід для сварок.
Тетяна
Молодих вчителів цінуємо, які ще нічого не зробили, а вчителі які працювали 30 років не заслуговують на вдячність. Молодці!
Игорь Соломонов
А вчителі, які працювади в 1993-99 взагалі без заробітньої плати і із "бешеною" інфляцією (коли через суд за вісім місяців зарплати зміг купити два м’якмх стула) -- ЩО ОТРИМАЮТЬ?
Марія
Знаєте читаю коментарі і думаю через що ми сваримося.Хто знає чи дадуть ще ці допомоги,бо за рік все може змінитися чи не одне нам обіцяли.Я теж молодий педагог ( повних 9 років) а зарплата на сьогодні 1800 грн., то де ж наша престижність?
123
Для Марія: що Ви мелете, яка зарплата 1800 грн. Якщо Ви працюєте на часткове навантаження, то чому порівнюєте свою зарплату із зарплатою на повне навантаження?
Коментувати
Віка
Ай... Cваритесь через гроші, а не через престижність. Ви завжди говорите, що вчителі мало отримують зарплату. Є і інші професії, які повинні бути високо оплачуваними.
Макс
Вам не соромно таке писати...? Для того, щоб молодий вчитель став досвідченним - дайте йому працювати. Ви теж були колись "молодими" ... Якщо є молодий спеціаліст на місце пенсіонера, то без образ, але пенсіонер повинен піти і не тому, що він гірший, а тому, що молодь здобуває освіту для того, щоб мати законне місце праці, мати змогу прогодувати свою майбутню сім’ю. Ви говорите:"пенсіонер маю маленьку пенсію", і я розумію, але ви її маєте, а "ми не маємо змогу, навіть заробити на неї. Тому не потрібно ображати один одного... Я біолог і скажу, що природній відбір ніхто не відміняв. Якщо пенсіонер продовжує працювати на місці, де немає молодого спеціаліста, то честь і хвала йому! От саме у таких випадках потрібні трудові договори. Все дуже просто. Поважайте себе і інших...
ВАСИЛЬ
Для Макс: Я нерозумію як чоловік працюючи в школі може прожити на 5000 гр.Треба поважати себе а не пенсіонерів.
Коментувати
Елена Анатольевна
Прочитав эти комментарии, понимаешь насколько мы нищие в этой стране... нужно не премии раздавать, а в корне менять систему оплаты труда работников образования и, естественно, существенно увеличивать зарплату... если преподаватель молодой, это не значит, что он плохо или хуже обучает детей... нужны стимулы и критерии оценки его работы (например: количество учеников, подготовленных к олимпиаде и занявших призовые места...их много этих критериев) я бывший педагог и завуч школы и, к сожалению, сталкивалась с такими фактами когда "старый" и опытный педагог не преподавал урок, а давал задание изучать темы самостоятельно...понимаете о чём я? молодые учителя зачастую не хуже, а намного лучше, энергичнее и креативнее тех, что со стажем. Извините, я не хотела никого обидеть, я хотела сказать, что работа должна оцениваться по результату, а не по стажу (или не только по стажу).
Діана
Наприкінці календарного року чи навчального? Вчителі , що зараз у декреті теж отримають 21 000?
Denn
Дуже багато у школах ще є пенсіонерів , потрібно їх на заслужений відпочинок відправлять, бо молодь немає де йти на роботу...
Галина
Для Denn: Часто вчитель пенсіонер - кращий спеціаліст чим молодий вчитель. І не забувайте, всі ми будемо пенсіонерами. І чи працювали б пенсіонери, як би за пенсію можна було б прожити?
Коментувати
Denny
Я молодий вчитель , зарплату маю 2 тис. грн., бо ставки немає про які 5400грн. говориться ви що ????
Галина
Для Denny: то чого Ви порівнюєте мвою зарплату із зарплатою на повну ставку? Ніхто не рахує середню зарплату на 1людину. Рахують на 1 ставку.
вера
как смешно молодым по21 тыс грв те кто идет на пенсиюсо стажем30 лет по10 окладов при выходе а тот у кого стаж 23 года 0 что не человек я в прошлом году работала на ставку 2500аванс 1300 поллучки с 30 процентной выслугойвсего вместе4000грн где пишут большие заработки . это нужно тянуть с утра до вечера чтоб полу чить 6000 надо работать на 1.5 ставки минус вычеты кто такие сведения дает зачем обижать людей отвечаешь за все от метлы посуды гвоздяпостель мебель педпособия дети занятия скачешь больше 20 лет в роли деда мороза бабы еги ведущая на открытых занятиях показухи так артистам льготы а воспитателю ничего с 23 летним стажем 4170 грязными с сентября поставили а то и того меньше было класс правда еще и до пенсии добавили в 2011году 5 лет а теперь когда осталось пол года идите в 55 лет а кто вернет пенсию за 5 лет ту что украли у людей
Коментувати
Наталія
А якщо в мене 0.5 ставки лаборанта, та 9 годин. А основний йде як лаборант, то це як рахується?
Раїса
Для Наталія: Змініть розподіл посад. Вчитель - основна посада (це вам буде і педагогічний стаж, і оздоровчі, і все інше. А лаборант - за сумісництвом. Чому ви основний як лаборант?
Коментувати
Сніжана
Коли ж подумають про вихователів дошкільних закладів? Вимоги як до вчителів, а зарплата, як у некваліфікованих робітників. Хоча у групі по 34 дітей протягом 10,5 годин. І всіх треба і приголубити, і навчити. Ще й актором бути для кожного. На жаль, молоді спеціалісти відпрацювавши 2-3 роки йдуть геть. Вони не зацікавлені у самоосвіті, у креативній роботі, бо думають як прогодувати і зодягнути свою сім’ю на отримані кошти. Тому їдуть на заробітки і ховають дирломи у шухляди.
Дмитро
Набридло! Вчителі шкіл, вчителі шкіл.... Так у їх і так нормальні зарплати якщо порівняти з дошкільниками... Ганьба....
Вчитель
Для Дмитро: Не ганьбіться самі! За що гань,тите вчителів? Ми у вас відібрали зарплату? Ми боремося за свої права. Чому ж тоді не закінчили фізико-математичний факультет і не пішли в школу?
Тетяна
Працювала у дитячому садочку. Зарплатня була 3400 чистими. Зараз працюю в школі асистентом вчителя і веду індивідуальні уроки-4900...На ці гроші дуже важко прожити. Вихователі і вчителі на однакових умовах. Подивимося що буде далі
Анна
Для Дмитра. Кого ви ганьбите? Вчителiв, якi тяжко працюють з сучасними пiдлiтками чи владу яка не может достойно оплатити працю працiвникiв дошкiлля. Неприемно читати так коментарi. Я вчитель хiмii. Йду до школи о7.30 повертаюся о 17.00. А ви "ганьба"
Коментувати
Larissa S
Вчителі з 30-тирічним стажем пройшли стільки експериментів, реформ, пілотних проектів і не заслужили на увагу й слова. Хто ж із вас таких розумних виховав? Чи це наша помилка? Скажіть спасибі, що ще на нас тримається освіта.
Ira
Для Larissa S: Реформи проходить зараз вся країна,не тільки вчителі.Спасибі можна дійсно сказати тільки тим педагогам,які викладаються на уроках,а не тим,які викладаються на "репетиторствах".
Вихрова Тетяна
А деякі молоді, відбувають час на роботі. Заохочувати треба всіх. Кожен з вчителів був молодим спеціалістом. Працюючи плідно, іноді й ночами досягнув свого професійнго рівня. Треба попрацювати, а потім отримувати 21...
Коментувати
Юліанна
30 років досвіду і зарплата на 3 тисячі більше,ніж у вчителя початківся.Іх навчають на практиці вчителі з досвідом.Всім повинні бути премії.Я працюю бухгалтером і для мене зарплата вчителя це посміховисько,нижче плінтуса...
Пірогов Сергій
А ви не думаєте що таким ставленням до опитних педагогів лякаєте молодь в їхній перспективі на майбутнє. Вони ж теж надіються на стаж і т.д.
Реалист
МОН продолжать политику "Разделяй и властвуй". Сначала своими программами, требованиями и "дебилоцентризмом" НУШ разделили учителей и родителей, которые теперь по разные стороны баррикад воюют . Программы и количество часов на изучение темы такие, что НЕРЕАЛЬНО учителю за урок объяснить тему, чтобы ученики усвоили( пример - 1 урок алгебры в неделю в 11 классе, а темы огромные, формулы, задачи и т.д., потом ЗНО) Ученик не в состоянии усвоить огромный объем информации за 45 мин, а на следующий урок - новая тема и т.д. А родители возмущаются, что учитель плохой и не объясняет. Дальше война, о которой все знают и видят. А теперь МОН разделило и учителей на молодых и старых, а сами учителя показали себя не с лучшей стороны, а именно бросились воевать между собой: старые учителя рассказали, что молодые ничего не знают, вылили грязь на них, а молодые в свою очередь ответили, что у старых давно маразм. Вместо солидарности - война между собой.А честь мундира?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!