Комітет ВР відхилив ідею мораторію на закриття шкіл

Відповідне рішення ухвалено під час засідання профільного комітету, що відбулось 30 жовтня

Комітет ВР відхилив ідею мораторію на закриття шкіл

Комітет з питань освіти, науки та інновацій ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити проект закону про встановлення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів загальної середньої освіти, заснованих на державній та комунальній формах власності. Відповідне рішення ухвалено під час засідання профільного комітету, що відбулось 30 жовтня.

У законопроекті пропонується встановити тимчасовий (до 1 липня 2030 року) мораторій на ліквідацію та реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності.

«Наш Комітет принципово підтримує ідею збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, особливо у сільській місцевості, але в той же час притримується позиції щодо використання ефективних механізмів її утримання та подальшого функціонування», - наголошують у Комітеті з питань освіти, науки та інновацій.

Також у профільному парламентському комітеті підкреслюють, що підтримуючи ідею збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, комітет неодноразово наголошував на тому, що на селі потрібно зберегти в першу чергу початкову школу.

«Разом з тим, необхідно постійно опікуватися проблемами підвищення якості освіти, яке можна забезпечити в навчальному закладі, де є відповідна матеріально-технічна база, педагогічні кадри, тощо», - повідомили у Комітеті з питань освіти, науки та інновацій.

Заслухавши інформацію Голови підкомітету з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях Олени Лис, враховуючи висновки Головного науково-експертного управління Верховної Ради, Міністерства освіти і науки, Міністерства розвитку громад та територій, Національної академії педагогічних наук, Асоціації міст України, Української асоціації районних та обласних рад народні депутати України – члени Комітету з питань освіти, науки та інновацій прийняли одностайно рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити даний проект закону.

Освіта.ua
04.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правда
Все робиться для знищення освіти в Украіні. Кому потрібні грамотні українці? Це задумано давно! Чому не направити всі сили на припинення війни,де гинуть люди? Чому причепилися освіти? Вже не знають,як знищити і людей,освіти,медицини. Все з кожним днем гірше і гірше!!!
Учитель 35 років
Що за школа І-ІІ ступенів у якій у класі по 2 учні? Класи комплекти у5_9 класах? Це дурдом і який вони рівень знань дають? Закривати!!!!
Вчителька
Для Учитель 35 років: Взагалі, в таких класах рівень одержаних знань вищий, ніж в школах з класами по 30 учнів.
Коментувати
антибот
За 2014-2017 рік в Україні було ліквідовано 851 школу - більше двохсот щороку! "Зелені", не повторюйте гірких помилок своїх попередників!
ор
поїдуть за кордон, будуть отримувати нормальну зарплату і згадувати "наші реформи" і шкодувати, що не покинуле це пекло раніше.
Ликвидаторам Украины
Подлецы!?
Asd
Їм потрібна Україна без українців, щоб було що путлеру на блюдечку піднести. Це головна ціль зекоманди і Зе .
антибот
Для Asd: а коли за часи правління Порошенка закрили понад 700 шкіл, хто був винен?
Игорь Соломонов
Освітою взагалі "Голос" руле...
Гайдамака
Одним словом ЗЕки і ЗЕк!
Коментувати
оптимізатор
школи чекає оптимізація, ну і вчителів сільських шкіл також, це вже незворотній процес. Не знаю добре це чи погано?
Захисник
Ганьба!!!!Вчителі на акції протесту, СТРАЙК!!!, скільки можете знущатися над селом Скажіть прямо нам потрібна земля, а не люди в селах...