Освітню субвенцію використовують не за призначенням, - профспілка

За інформацією профспілки, місцева влада створює штучну економію коштів субвенції

Освітню субвенцію використовують не за призначенням, - профспілка

Місцева влада створює штучну економію коштів освітньої субвенції, що дозволяє використовувати заощаджені кошти не за першочерговим призначенням. Про це йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки.

У профспілці зазначають, що освітня субвенція місцевим бюджетам згідно з чинним законодавством повинна спрямовуватися на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, а також професійно-технічної та передвищої освіти, які забезпечують здобуття учнями та студентами повної загальної середньої освіти.

Разом з тим, занепокоєння профспілки викликає ситуація, пов’язана з залишками освітньої субвенції.

«За наявними даними обсяги невикористаної освітньої субвенції станом на 1 вересня становили 8,7 млрд. гривень, а на 1 січня – 4,1 млрд гривень, тобто збільшилися більш ніж у 2 рази. Така її економія означає, що кожен з педагогів шкіл за 8 місяців недоотримав до свого бюджету по декілька десятків тисяч гривень. Це сталося через невиплати надбавок за престижність праці у 30%-му розмірі, часткової оплати заміни за тимчасово відсутніх учителів, недоплати за завідування навчальними кабінетами, виплати винагороди не в повному обсязі тощо», - наголошують у профспілці.

Такий стан з використанням освітньої субвенції спричинений нормами законодавства, що дозволяють місцевій владі за рахунок цієї штучно створеної економії в наступному фінансовому році придбавати меблі, комп’ютери, автобуси, проводити інтернет, здійснювати ремонти та будівництво нових туалетних приміщень, їх капітальний та поточний ремонт й застосовувати інші способи використання освітньої субвенції  не на ту мету, на яку її першочергово призначено.

За інформацією Профспілці працівників освіти і науки, саме це питання стало одним із їх низки під час перемовин представників профспілки та керівництва Міністерства освіти і науки за участі Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради.

«У процесі пошуку механізмів повного використання освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників шкіл досягнуто домовленостей про ініціювання внесення змін до урядової постанови № 6 від 14.01.2015 з тим, щоб заборонити використання цих державних видатків на утримання приміщень шкіл та інші їх потреби, що мають забезпечуватися місцевим коштом, якщо педагогам не нараховано у повному обсязі заробітну плату», - повідомляють у профспілці.

Також досягнуто домовленостей про спрямування на місця спільних з міністерством рекомендацій про використання цих коштів за цільовим призначенням – на оплату праці з нарахуваннями у повному обсязі з дотриманням положень Галузевої угоди.

Освіта.ua
28.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Історик
Вибачте, що трохи не по темі, але є один дуже цікавий факт, про який мало хто знає. Пошукайте в Гуглі або на Вікіпедії таке собі Герцогство Брауншвейг-Люнебург. Ви зі здивуванням помітите, що нинішній прапор України точнісінько такий же, як і в цього герцогства. Тут явно криється якась таємниця. Іще трохи цікавих та несподіваних фактів про прапори. Багато хто вважає, в тому числі і серед записних націоналістів, що ОУН-УПА використовувало червоно-чорний прапор. Але це помилка. Насправді ОУН-УПА використовула прапор синього кольору із жовтим тризубом по центру. А червоно-чорний прапор - це прапор Анголи. Не вірите? Просто загугліть "прапор Анголи".
НеНУШ
Закарпатська область, Воловецький район, тут лежать невикористаними 160 грн. в той час коли більшості шкіл немає не те що проектора чи мультимедійної дошки, тут роками не бачили оновлення спортивного інвентаря, приладів для уроків з математики, фізики, хімії...нема нормальних спортмайданчиків, пічне опалення! Ці кошти спеціально притримують на рахунках і не використовують, а натомість керівництво отримує в кінці року шалені премії! Корупція на кожному кроці.
123
Для НеНУШ: 160 грн? це ж який проектор можна на ці кошти купити?
НеНУШ
Помилка, 16 млн.
123
Точно,в нашей ОТГ также. Ну и кто и что может изменить??? Поговорили,побалакали...
Коментувати
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна-коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
vira
Для Учитель: У країні, де нема поваги до Президента, називаючи його клоуном, ніколи не буде порядку. Не називай себе ім’ям "Учитель". Учитель - святе. А ти несеш нісенітницю.
Коментувати
Ruslan Kuznetsov
У нас саме так і роблять. За 2018 рік (за даними електронного декларування) тільки секретар міськради щомісяця отримувала близько 65000 грн зарплати+премії, які вони самі собі призначили з так.
123
Для Ruslan Kuznetsov: Ой) Вот головы ОТГ- вот это миллионеры! За счёт воровства бюджета. И ничего,никто их не проверяет,землю " пилят", тендеры " пилят", деревья пилят,и много ещё чего пилят. По 5 раз в год ездят со свитой на курорты, на работу являются когда хотят. Зарплаты и премии- ничего так)
Коментувати
123
Місцеву владу в виде ОТГ особенно давно пора привлечь к ответу за использование бюджетных средств НЕ ПО НАЗНАЧЕНИЮ! В том числе и образовательной субвенции. А профсоюзы спали- спали и проснулись наконец. Только кто же их теперь послушает теперь.
321
Для 123:
321
Для 123: Профспілка освіти і науки з започаткування освітньої субвенції щомісячно аналізують її використання і лише профспілка, а не владні структури, наголошують на неприпустимості її використання за нецільовим призначенням, яким є оплата праці вчителів та інших педагогів шкіл, а на туалети, ремонти, комп’ютери, автобуси. Очевидно, що 123 тільки-но проснувся.
123
А результат какой??? Местные ОТГ игнорируют областной профсоюз!! Голова плевать на него хотел! Творит свои чёрные дела. Областной профсоюз бездействует при обращении к нему коллективов школ,которые местная власть нагло,попирая все законы,хочет закрыть. В нашей ОТГ многие собираются выйти из такого профсоюза,который БЕЗРЕЗУЛЬТАТНО якобы защищает права работников.
Коментувати
Вчитель
Чергові місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня 2020 року і цей день повинен стати початком кінця олігархічних пректів "Голос Пінчука" та "Слуга Коломойського". Ми вже зараз повинні агітувати всіх своїх друзів та рідних проти цих партій-одноденок. Учительська спільнота повинна продемонструвати, що не потерпить знущання над собою і не пробачить брехливих обіцянок перед виборами: "зарплата вчителів по 4 тисячі доларів", а після виборів "я вам нічєво нє абєщал".
Тетяна
Для Вчитель: У нашому районі взагалі немає винагороди до Дня вчителя ,а грудні можливо,так оголосили!За престижність маємо 10 відсотків.
Педагог
У нашому теж. Селищна рада смт Олександрівки забирає собі на премії. Ні на день дошкільників, ні в кінці року ми вже кілька років не отримуємо одноразової грошової винагороди, ні премій, погрожували зняти за престижність.як вийшла постанова про підняття зарплат на 10 відсотків дошкільникам. Зате як святкується день самоврядування. ...Які премії отримує голова та К Коли цьому буде край??? А ще дуже хотілося б щоб перевірили куди йде субвенція для вихователів, та як використали субвенцію на інклюзію. З 17 тис дали лише 6. Доплат немає, а інклюзія є. Такий парадокс. Інклюзія як волонтерство....
Олександра
Для Тетяна: Це який район?
Коментувати