Перехід усіх шкіл на українську підтримує половина українців

49% опитаних українців схвалюють заяву міністра освіти про перехід шкіл на українську мову

Перехід усіх шкіл на українську підтримує половина українців

49% опитаних українців тією чи іншою мірою схвалюють заяву міністра освіти Ганни Новосад про те, що з вересня 2020 року всі російськомовні школи України перейдуть на українську мову навчання, 47% - тією чи іншою мірою не схвалюють таке рішення. Про це йдеться у результатах соціологічного опитування, що проведено Київським міжнародним інститутом соціології з 9 по 11 жовтня.

Зокрема, повністю схвалюють заяву міністра освіти 33% респондентів, швидше схвалюють 16% опитаних.

Разом з тим, 31% учасників опитування сказали, що повністю не схвалюють таку заяву міністра і 16% скоріше не схвалюють слова Ганни Новосад про те, що з наступного навчального року російськомовні школи України мають перейти на українську мову навчання.

4% учасників опитування не змогли дати відповідь на поставлене запитання.

Опитування було проведено методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.

В ході опитування проведено 1200 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

Освіта.ua
16.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Де не було "рускагаварящіх" там не було і війни. Хочемо миру? Значить треба ліквідувати російськомовні школи по всій Україні. Де не буде російськомовних шкіл, там не буде і війни. Це ж очевидно!
Правда
Для Учитель: Ты себя вообще слышишь, фашист?
Лариса Попова
Може, й Шевченка заборонимо? Він же писав російською. Будемо вивчати тільки польський суржик канадських вуйків.
Коментувати
Марія
А як же бути з "залишком", що складає аж 51%? Погоджуюсь з думкою тих педагогів, які стверджують, що російськомовні класи, яким вдалося вижити на паралепях з 5 - 6 класів, майже завжди найсильніші (мій педагогічний досвід складає 35 років). Чи нам не потрібні вже ні фізики, ні математики, ні просто розумні діти. Давайте від них відмовимось, як відмовились від справжньої української мови Т. Шевченка, Л. Українки. Доречі Т. Шевченку ніхто не забороняв писати російською. Реформуймо мову, школу, свідомість...
Учитель
Для Марія: чемодан, вокзал, кацапстан. І, до речі, в часи Шевченка забороняли писати українською. А ще, мій життєвий досвід більше сорока років. І в мене за життя виробилася стійка асоціація: російськомовний - значить тупий алкаш. Чи потрібна Україні така велика кількість алкашів з яких не вийде ні фізиків, ні математиків, ні просто розумних людей? Відповідь очевидна.
Марія
Дуже розумно. Прикро, що ви називаєте себе учителем, бо асоціації від такої банальності - не на вашу користь. І це очевидно. Якщо це можливо для вас, утримайтесь від інших, дуже популярних серед інтелектуалів вашого рівня скоромовок, бо це дуже знецінює вас, як особистість, що має такі стійкі асоціації. Реагувати на ваше хамство недоцільно. Відповідь очевидна?
Коментувати
ммм
???: из-за язьіка войну? ну украинцьі ж не такие тупьіе и кровожаньіе как носители русской хромосомьі.
1
Для ммм: ты дебил или у тебе клавиатура поломана?
ммм
Для 1: то у твоего дружка троляки ??? не все дома. он в штаньі навалял и свой комент удалил.
ммм
Для Імя: не із-за нього, то для примітивних із-за нього.
Коментувати
Новороссия
"Закрили питання вже"??? - все только начинается! Проект НОВОРОССИЯ открыт! Смотрите Олесь Бузына История Украины! Олесь - Вечная Память!
ммм
Для Новороссия: ото точно, шо слава богу, шо вечная память.
Коментувати
Сергій Дербак
Закрили питання вже. Вчимось українською, вдома говоримо комфортною нам мовою. Україна вийде на новий соціальний рівень лише так. В нас половина людей не розмовляє українською, саме ця половина проти і саме цією частиною зманіпулювала росія і ввела свої війська на схід, де загинуло вже стільки людей...
???
Для Сергій Дербак: Почему тогда не объявляем России войну и продолжаем торговать??
Oleh
???, Бо це вигідно олігархізму. А об’явити війну Росії - це найбільша дипломатична тупість, яку можна зробити, бо ми не нападали, щоб її об’являти, а, якщо ми об’явимо війну, то нас чекатиме пакет санкцій від цивілізованого світу. Ні, краще нехай Росія об’являє війну, щоб їх ввп , яке і так впало з 2.2 до 1.5 трлд, впало ще нижче, наприклад до 0.9 трлд, бо тоді є шанс, що ця імперія зла розвалиться, як свого часу розвалився СРСР.
Правда
Для Сергій Дербак: слышишь ты, закрыватель, смотри чтоб закрывалку не сломали. Из-за таких как ты гражданский конфликт в стране, а не из-за России.
Коментувати
союзпечать
Когда вы приезжаете в какой-либо город, хотите узнать на каком языке он говорит? Все очень просто - подойдите к киоску печати - что видим - ни одного украинского издания! На украинском брать не будут! Киоск либо продает издания на русском, либо не существует вообще!
ммм
Для союзпечать: будут покупать на украинском. даже уже ваша бугаиха Королевская в Раде на украинском заговорила. и так уже не плохо вчера делала. а видно, что знает язьік, только произношение плохое от недостатка практики.
Коментувати
юго-восток
Если одобряет ТОЛЬКО ПОЛОВИНА всех украинцев, то почему переходить должны все? Вы вообще нормальные? И где проводился опрос - если в Киеве, то Киев всегда говорил 50% на 50%. А вы проведите опрос в Харькове, Одессе, Запорожье, Днепропетровске, Николаеве! - за русский будет 90%!
Правда
Для юго-восток: в городах, которые вы перечислили, русских школ и так уже осталось 10%. Их планомерно истребляют, душат, а именно русские школы имеют наивысшие показатели успеваемости. И нонсенс, дети из русских школ побеждают на олимпиадах по украинскому языку.
ммм
Для юго-восток: тьі уже потерял нить темьі. никто не забирает у тебя твой узкий язьік. речь только о обучении на госязьіке в школе и изучении русского по желанию. дома, в магазине, пользуйся своим узким. закон пойди почитай, так мозгов же не хвтит. или методичка не даст.
ммм
Для Правда: а в россии таких школ на украинском вообще нет. и в других странах тоже. все учать на язьіке страньі проживания. куда дети пойдут с плохим знанием госязьіка? - дворьі мести.
Коментувати
Гнев наролный
МОН в очередной раз " промывает мозг" украинцам. И МОН, и правительство действуют на раскол общества. Лучше бы занялись коррупцией и посадками. И возрождением экономики и сёл, и просто НОРМАЛЬНОЙ жизни украинцев. Как надоели эти соросовских прихвостни.
ммм
Для Гнев наролный: расколость можно только безмозгльіх.
ммм
Для Гнев наролный: просьівкой мозгов занимаешь тьі и тут. а не мон.
ммм
Для Гнев наролный: що за діжурний клоун дизлайки ставиь? ти спалився, проплаеченний. сває кодло лайкаєш.
Коментувати
Рехворматорам
И так видно, чем занимается МОН, явный агент кремлядей, чем сильнее давить на восточные регионы мовой, тем сильнее раскол в обществе, скорее они выполняют заказ восточных соседей, зрадныкы, МОН раскалывает страну по заказу.
ммм
Для Рехворматорам: я восточньій регион, я говорю с детства на двух язьіка. на меня никто никогда не давил. давление чувствую только умственно остальіе.
Правда
Для ммм: за всех не расписывайся, восточные регионы говорят только на русском, никакая мова там не прокатит на и в магазине, ни в кафе, ни в парикмахерской, нигде, а МОН реально - агент Кремля и работает на раскол Украины.
ммм
Для Правда: да? а почему тем странам, в которьіе такие как тьі сбегают, позвав в свою страну войну, вьі не предьяляете притензии, что там зам вас такой же местньій мон уже расписался? так закон и не заставляет тебя говорить в мгазине на украинском, говори на своем узком, на больше ж мозга у тебя не хватит. иди закон почитает, придурок проплаченньій.
Коментувати
VIRA
Не можна цього робити. Адже діти мають вчитися в тій школі, де їм комфортно. Якщо дитина розмовляє російською мовою і вся сім’я - теж, то чому дитина не може вчитися в російськомовній школі. Нащо взагалі знову підіймати це питання. Адже це знову приведе до розколу в суспільстві. В російськомовних школах достатньо годин з української мови. Діти при вступі у Виші успішно здають ЗНО з української мови і літератури. Так, рідну мову треба знати. бо ми живемо в Україні, але кожна людина має право говорити так, як їй зручно і навчатися там, де вона бажає. Не робіть цього, панове чиновники Міністерства, бо ви не з того починаєте.
ммм
Для VIRA: примітивне мислення у вас. ну що, що сім"я говорить російською? така сама сім"я говорить російською у будь-якій країні Європи, але діти вчаться у школах на мові країни проживання. і знають мову, і ленгвидж, спрахе. лише в Україні такі як ви вважають українську дитину розумово відсталою. Хоча відстало. є як раз такі, як ви, згідно з коментаря. І розкол у вас у голові, і ви формуєте ту касту, яка кричить про розкол. ВІРА, у тебе така каша у голові, що капєц. розібралось би спочатку, а потім тут муляло.
123
Для VIRA: розмовляти вдома та з друзями дитина може будь-якою мовою, а лише в україномовній школі її навчать не просто "здавати ЗНО", а спілкуватись українською мовою. саме для цього їм і потрібні українські школи і значно більше за тих дітей, які і так спілкуються українською. Для вивчення будь-якої мови (української, англійської, польської) найкраще створити мовне середовище. Саме для цього дітей відправляють в мовні таботи та приймають участь в програмаг обміну. Дитина, яка вдома спілкується російською, а в школі українською, зможе досконало знати 2 мови і не буде позбавлена можливості повноцінного навчання в українських вишах.
Микола
В державній школі повинні вчити державною мовою. А в приватних школах хоч китайською.
Коментувати
Олег
В нас був вчитель, який нас постійно виправляв, якщо ми вставляли "Рускі слова" через два роки я сам замітив, що їх вже не використовую.
Вчителька харкив
Для Олег: не замитив, а помитив
василь
сама то як написала,а він написав правельно:замітив
Олег
правельно балакати це вилике іскуство!
Коментувати
Ватоненависник
Всім зрадохохлам,та ватоголовим скоро настане кирдик,Україна переможе,а рюцька мокшандія згине,як роса на сонці.Слава Україні!Героям Слава!
Куріпка
Для Ватоненависник: дибіл ти безплатформений
Коментувати
1
При всем желании учиться на украинском полноценно - это невозможно! Куда не ткни в интернете - нового качественного материала на русском будет ВСЕГДА больше! Не калечьте детей, не ставьте им подножки украинским языком - вы делаете из них аутсайдеров. Посмотрите их переписку в сети - она УЖАСНА - русские слова украинскими буквами! Придурки, что вы наделали!
Денис
Для 1: Звичайно , якщо твій телефон на кацапській мові! То ж то саме, якщо я буду на французькій то мені все в неті буде вибивати саме цією мовою . Де твоя логіка ? А то що їх переписка в такому суржиковому контексті проходить , саме й потрібно змінити все, щоб була наша рідна солов‘їда українська мова ???????? Якщо народився в Україні значить повинен вчитись українських цінностей та культурі , а не піддаючись мові окупанта, який посяг на нашу землю. Слава Україні. Смерть ворогам!
DHP
Для 1: В тому, що переписка безграмотна, Ви ж і винні. Ви настроюєте дітей проти української мови. І доречі про літери. У мене в телефоні немає російської мови, якщо я вимушена переписуватись з людьми, які не розуміють української, то звісно використовую українські літери, бо де ж я російські візьму. А дітей калічете Ви, бо не даєте їм нормально розвиватись в українському середовищі.
ммм
Для 1: 1.практика изучения язьіков говорит о противоположном. куда ни ткни создавалось не один век. но все исправимо. и укринцьі всегда бьіли полиязьічньі. у меня нет проблем с переходом з мови на ізік, і наоборот.2.если тебе не нравятся русские слова украинскими буквами, єто твои психологические проблемьі. почему-то когда пишут русскими буквами английские слова, то никого не коробит. когда пишут латиницей русские слова, тебя коробит? ну ти точно клиент мозгоправа.3. а придурок ограниченньій єто именно тьі.
Коментувати
Родион
Не можна це робити так сокирно і швидко. Чи мало нам Криму і Донбасу? Потрібно піднімати рівень життя, економіку, боротись з корупцією, закінчити війну та вирішувати багато інших нагальних проблем. А в мовному питанні державна мудрість потрібна, щоб люди сами захотіли її вивчати . Мова не повинна знову стати клином розбрату в суспільстві.
Роман
Для Родион: шановні! Вчіть українську, бо то мова Українського народу, народності! Як ні, то визнайте і скажіть чесно, що Ви- скоріше не українці, а ніж так!!!
ммм
Для Родион: а ти виявляється, крутий мовний спеціяліст. да буде вам відомо, що коли українська дитина, розумово здорова, потрапляє у европейську школу, то її відправляют одразу у школу і середовище, де вже немає української мови. і дитина за семестр опановує мову країни проживання вже навчаючись. У тебе виходить, що українські діти розумово відсталі.
Сраным патриотам
Для ммм: а зачем дети патриотов едут учиться за границу??? Не понимаю хоть убей. Они ж патриоты. Или это всё пиздёж..????.
Коментувати
Местный
"Перехід усіх шкіл на українську підтримує половина українців 49% " - Гениально. Половина - это теперь 49%.
Для Неуместный:
Не тренди тут.
ммм
Для Местный: там може і не 49% бути, бо могли округлити і 48 с копійками%. логічно казати 50на50.
Коментувати
Доцент
А ви читали "Страна Моксель"? Навіщо в Україні взагалі марнувати комусь свій час на вивчення цього татаро-укро-фінського діалекту? Очевидно ж, що всі школи в Україні мають бути переведені виключно на українську мову викладання, плюс запровадити поглиблене вивчення європейських мов: англійської, німецької, французської та іспанської. Це буде корисно і для дітей (оскільки відкриє перед ними більше перспектив) і для економіки держави вцілому, адже успіх держави - це успіх кожного її громадянина. А кацапською цілком можуть спілкуватися алкаші та інші "бєжєнци із даунбаса". Їм цього ніхто й не забороняє. Хай просто не лізуть до нормальних людей зі своїм нікому нафіг непотрібним "язиком".
Доцент
Для Доцент: людина, яка хоч трохи знає історію, розуміє, що так званий "рускій язик" створювався на базі племінних говірок угро-фінських племен, які увійшли свого часу до держави татаро-монголів "Золотої орди", що теж вплинуло на становлення цієї псевдомови. Подальше окультурювання цієї говірки було проведено вихідцями з європейських країн, яких масово завозив Петро Перший, а також представниками Києво-Могилянської школи. Кацапський "язик" - це просто якийсь вторинний нікому в світі нецікавий непотріб. Навіщо дітям в Україні марнувати свій час, а державі бюджетні кошти на цю фігню?
Тупому рогулю
Для Доцент: в каком схроне тебя истории учили, недобиток?
Ватоненависник
Тупому рогулю,ти недоношений кацапо-дибіл пішов на куйочок своєму карлику путлєру-хуйлу.
Коментувати
Доцент
Чому в кацапстані немає українських шкіл? Чому в кацапстані українцям забороняють думати на тій мові, якою їм зручно?
Жидо москаль
Для Доцент: Тому що в Кацапстані українська нафіг нікому не треба
Тупым объясню
Для Доцент: Да потому, что они там на фиг никому не нужны) Там все с удовольствием перешли на русский! Кстати, в Прибалтике та же картина, украинцы вливаются в русские общины.
Доцент
Але ж кацапська в Україні теж нікому нафіг непотрібна. Ніякої користі в плані кар’єрного і професійного зростання від кацапської немає. Кацапська потрібна лише тим, хто любить тусуватися з кацапомовними алкашами і більше нікому. І, до речі, в Прибалтиці українці із задоволенням вливаються в спільноти естономовних, литовськомовних і т.д.
Коментувати
Доцент
Не правильно ви пишете. Перехід усіх шкіл на українську підтримує 100% українців і не підтримує 100% неукраїнців (які проживають в Україні).
Правда
Для Доцент: И что это меняет? Половина не поддерживает и это факт! Гражданский конфликт налицо!
Доцент
Це змінює все. Це наш дім. І вас, інородців, ми до себе не кликали. Але якщо вже ви, паскуди, непрохані вдерлися в наш дім і встановлюєте у нас свої порядки, то наше право - знищити таку наволоч.
Правда
Для Доцент: Смотри не пукни, знищувач)
Коментувати