Обговорення Положення про кабінет інформатики

МОН повторно пропонує до обговорення проєкт Положення про кабінет інформатики

Обговорення Положення про кабінет інформатики

На громадське обговорення повторно виноситься суттєво доопрацьований проєкт наказу МОН «Про затвердження Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій закладів загальної середньої освіти», розроблений з метою приведення у відповідність до законодавства та сучасних вимог освітньої галузі чинного Положення.

Прийняття оновленого Положення сприятиме розвитку інформаційного освітнього простору закладів освіти, забезпеченню організації освітнього процесу за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, підвищенню доступності та якості освіти, дебюрократизації діяльності завідувачів таких кабінетів.

Проєктом акта запропоновано уточнити вимоги до призначення та основних напрямів роботи кабінетів інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій закладів загальної середньої освіти, порядок створення таких кабінетів, їх матеріально-технічне устаткування, навчально-методичне забезпечення та засади керування роботою.

Пропозиції та зауваження до проєкту можна надсилати на е-пошту b_kudrenko@mon.gov.ua до 11 жовтня 2019 року.

ПРОєКТ ДОКУМЕНТА

Освіта.ua
17.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлія
«Не дозволяється одночасна робота за одним персональним комп’ютером (далі – ПК) двох і більше здобувачів освіти незалежно від їх віку». А якщо в класі (групі) 15 учнів, а комп’ютерів 10(
Пустовий С.І. Суми ССШ№25
А це мене «доконало» Пункт 9 « У кабінетах допускається використання програмного забезпечення лише на основі ліцензій вільного поширення або пропрієтарного відповідно до законодавства у сфері авторського права і суміжних прав, із дотриманням вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» до користувацького інтерфейсу. Використання неліцензійних, у тому числі демонстраційних, примірників програмного забезпечення забороняється». Ви знаєте вартість програмного забезпечення? Яка школа має такі фінансові можливості? Хто платить? Ющенко 2004, Янукович 2010, Порошенко 2014, Зеленський 2019 –«Ну і шо ну і ».
Л.В.В.
Для Пустовий С.І. Суми ССШ№25: Ну, тут якраз все згідно із законом про авторські права. Інша справа, де взяти кошти...
Роман
Все правильно. Переходимо на Linux - і платити не треба, і рекламою Microsoft за наші ж таки гроші займатися не будемо. Он у Європі теж переходять на вільні і відкриті програми , хоч і багатші за нас. То ми хіба дурніші? На мою думку, взагалі треба зі шкільних (і не тільки) програм прибрати будь-які вимоги щодо назв фірм-виробників і конкретних програмних продуктів. Основи роботи з відповідними типами програмного забезпечення можна опанувати без прив’язки до конкретного програмного продукту однієї дуже хитрої американської фірми. Взагалі тенденції розвитку хмарних технологій натякають на те, що скоро так чи інакше доведеться відмовитися від "стаціонарних" настільних ПК і перейти на мобільні.
Коментувати
Пустовий С.І. Суми ССШ№25
Ідемо далі: старе положення(2004р) пункт 4.5. Системне програмне забезпечення, яке встановлюється на апаратних засобах КІІКТ, складають: - програмне забезпечення доступу до глобальної інформаційної мережі з одночасним протоколюванням і фільтруванням такого доступу та забезпеченням роботи сервера ЛОМ. Новий проект(2019р.) програмне забезпечення доступу до мережі Інтернет з одночасним протоколюванням і фільтруванням такого доступу. («молодець» виключив «та забезпеченням роботи сервера ЛОМ.» ). Про які програмне забезпечення ви говорите, в школі працюють вчителі а не інженери з обслуговування мереж.
Пустовий С.І. Суми ССШ№25
Опрацював проект і з’явилося бажання висловити думку нецензурно…. Людина, яка писала проект «Положення про документ», жодного дня не працювала в школі. Майже в кожному пункту суперечність. Як були задоволені вчителі коли стару санітарну норму про «6 м.кв» убрали… і на тобі(ті самі граблі). Аналізуємо: 1) будь який кабінет(за проектом) має площу 48-54 кв.м (школи по за проектом – 20-40 кв.м) 2) витяг з проекту «одне робоче місце не менше ніж 4,5 м² за умови обладнання кабінету ноутбуками та/або планшетними ПК, або не менше ніж 6,0 м² за умови обладнання кабінету ПК форм-фактора десктоп. Площа робочого місця педагогічного працівника за наявності на ньому принтера повинна складати не менше ніж 6,0 м².». Висновок – 7 місць для учня, одне для вчителя. 3) витяг з проекту «Не дозволяється одночасна робота за одним персональним комп’ютером (далі – ПК) двох і більше здобувачів освіти незалежно від їх віку». Висновок - 7 учнів в групі. 4) витяг з наказу N 128 від 20.02.2002 (посилання в пункт 1 розділ ІІІ, проект) «При проведенні практичних занять | клас ділиться| з інформатики з використанням комп’ютерів | на 2 групи, | але не менше |8 учнів у групі». Висновок – чи я тупий чи «там зверху «МОН» » з ЗНО з математики «не здав». ПРОПОНУЮ – клас 30 учнів, дві групи по 15 учнів, 15 ПК в кабінеті, площа кабінету – 15*6м.кв=90м.кв., Спортивний зал переобладнати в кабінет інформатики.
Л.В.В.
Для Пустовий С.І. Суми ССШ№25: Автори проекту просто списали норми зі старих ДСанПіН 98 року видання, які вже два роки не є чинними.
Коментувати
Л.В.В.
Новий проект у порівнянні з попереднім - "небо і земля". Безсумнівно є прогрес. Але все таки дивним видається той факт, що Положення неодноразово посилається на "санітарне законодавство", якого не існує. Державні санітарні правила та норми "Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах" ДСанПіН 5.5.6.009-98 втратили чинність ще 26.06.2017 року. І це правильно, бо вони застаріли. Але нових санітарних правил і норм досі не розроблено. Цікаво, як прийматимуться до експлуатації нові кабінети інформатики згідно з цим Положенням, якщо нових ДСанПіН так і не буде розроблено. За якими загадковими "вимогами санітарного законодавства" упорядковуватимуться нові кабінети? Без нових ДСанПіН це Положення є просто "фільчиною грамотою".
serj
З якого пальця висмоктана норма 6 квадратних метрів на РС???? Якщо ще стосовно "електронно-променевих" то може і ненхай. Але ж зараз навіщо ця норма????
Л.В.В.
Для serj: Електронно-променеві у новому положенні заборонені. А 6 кв.метрів, як і 4,5 взяті або "зі стелі", або зі старих ДСанПіН 98 року.
Коментувати
N
Стандартная комплектация кабинета информатики включает 10 ученических машин +1 учительская. За одним компьютером может работать только 1 ученик. Для деления на группы в классе должно быть минимум 16 учеников. Т. е., минимальная комплектация должна включать 15 ученических машин. В проекте, к сожалению, об этом ни слова. Теперь о зоне WiFi: если не используется - то отключать. Зачем тогда все отчеты об увеличении % покрытия этой зоной школьных помещений и требование достижения 100% покрытия?
Л.В.В.
Для N: Слушні зауваження і пропозиції. Пишіть на вказану адресу і, можливо , вони врахуються.
Коментувати
Кузьміч
Чергове бла-бла. Для початку створіть матеріальну базу. В більшості навчальних закладів комп’ютери 2005-6 років народження.
Юлія
Для Кузьміч, або навіть 2003-го!)
Олександр
нам тільки тепер замінили на нові. Сині екрани смерті спостерігаю регулярно в різних кінцях класу :)
Valkonik
В школі 700-800 учнів повинно бути 3 комп’ютерних кабінети 2 для старшої школи і 1 для молодшої. По іншому навчальний план з інформатики при навчанні в одну зміну не виконати. В кабінеті достатньо 13 +1 комп’ютер. Проводити заміну системних блоків для десктопів хоча б раз на 7 років і адресно у відповідний навчальний заклад. Монітори (з досвіду) можна міняти і через 10 років. Клавіатури і мишки легше купувати самому, швидше виходить.
Коментувати