У МОН розробили нове положення про шкільний кабінет інформатики

Нове положення визначає призначення та напрями роботи шкільних кабінетів інформатики

У МОН розробили нове положення про шкільний кабінет інформатики

Міністерством освіти розроблене нове Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій закладів загальної середньої освіти. Проект документа оприлюднений відомством для громадського обговорення.

У Міністерстві освіти зазначають, що метою документа є приведення Положення про шкільний кабінет інформатики у відповідність до законодавства та сучасних вимог освітньої галузі.

Нове положення визначає призначення та основні напрями роботи шкільних кабінетів інформатики, порядок їх створення, вимоги до матеріально-технічног оснащення кабінету,  навчально-методичне забезпечення кабінету та засади керування роботою кабінетом інформатики.

Після ухвалення документа, наказ Міністерства освіти № 407 «Про затвердження Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів», втратить чинність.

Громадське обговорення норм нового Положення триватиме до 6 вересня 2019 року. Пропозиції та зауваження до проекту документа можна надсилати на адресу b_kudrenko@mon.gov.ua.

Проект документа

Освіта.ua
13.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь Ластовецький
МОН намагається розробити нове Положення на основі застарілих вимог, за відсутності штатної одиниці лаборанта інформатики, за відсутності сучасних ДСанПін для кабінетів інформатики, за відсутності належного фінансування шкіл. Якщо конкретно щодо запропонованого проекту Положення про кабінет інформатики, то читайте тут: https://drive.google.com/file/d/1xoszFdxfq-yXeud5hPsmW8lIK-m031AA/view?usp=sharing
Василь Ластовецький
доступно для коментарів: https://drive.google.com/file/d/1xoszFdxfq-yXeud5hPsmW8lIK-m031AA/view?usp=sharing
Коментувати
Катерина
Скільки можна безкоштовно займатися адмініструванням та веденням шкільного сайту?! Це величезний пласт роботи! В школі для цього повинна бути окрема штатна одиниця ( як лаборант). Або повинна бути певна грошова ставка за обслуговування шкільного сайту
Павлович
Для Катерина: Майже рік вів подібний сайт. "На бугая" працювати бажання не було. Потім набридло,-сказав директору-за домен і розкрутку сайту потрібно платити,отже шукайте гроші. Одразу відчепились.
вчитель
Таку штатну одиницю складно виділити, якщо, наприклад, кабінет інформатики робився зі звичайно класу. Це означає, що в паспорті школи немає спец. кабінету інформатики, а відповідно і посада лаборанта не передбачена, так як наприклад фізика, хімія і біологія. А значить і штатної одиниці такої як лаборант з інформатики не може бути. Там де є, то заклади викручуються кожен по своєму. Та навіть, якщо і є, то в штатній інструкції такої посади сумніваюсь, що є обов’язки вести шкільний сайт.
Татьяна Кравцова
Вибачаюся, а що, зараз є ще лаборанти у кабінетах фізики, хімії і біології???
Коментувати
Людмила
А ведение школьного сайта учителем информатики, никто не спрашивает если у тебя свободное время. И все это на энтузиазм. Почему не введёт должность администратора сайта. Приходишь домой, готовишься к урокам, а ещё семью кормить (приготовить покушать) вот и садишься за наполнение сайта к полуночи. Вот проблема. А еще отсутствуют кондиционеры, спонсоров ищите. Проблем много, нужно менять подход. На инженера электроника 3 кабинета информатики плюс кабинетные, плюс библиотека и админ компьютеры. Нужен продуманный и нормативно обеспеченных правовой документ, ренламинтирующий все эти моменты. Сложно работать когда один человек выполняет работу за троих :(
Nataly Nasa
Чому не згадано шкідливі умови праці - 7 уроків із постійно працюючими 10-12 комп’ютерами на порівняно невеликій площі, напруження очей, сухість повітря (тільки не кажіть про кондіціонер та зволожувачі повітря, не у всіх шкіл є МФУ чи принтер в кабінеті, чи навушники або колонки), постійний стрес через нагляд за виконанням вимог ТБ, погіршення слуху через навіть не дуже чутний гул від 10-12 одночасно працюючих системних блоків із кулерами та інше? Звичайно, молоді не хочуть працювати в таких умовах...краще математику чи фізику викладати...Може, саме надбавка за шкідливі умови праці буде справедливою та стимулює випускників вишів йти працювати вчителями інформатики? Чи держава збідніє від цього?
Dein Führer
Для Nataly Nasa: це такий прикол? Можете навести хоч один порушення слуху через кулери? Навіть якщо комп’ютерів 12, і вони працюють одночасно - це в принципі ніяк не може зашкодити слуху дітей, бо гул від кулерів мізерно малий. Дилетант...
Nataly Nasa
Дітей - ні. Вчителя - так. Нічого страшного, що Ви - дилетант, усьому можна навчитися у цьому житті...
Dein Führer
Піздєц... Чи до Вас погано доходить? Чи Ви просто ігноруєте той факт, що від кулерів настільки малий гул, що, блять, ні в кого не буде порушення слуху. У вчителів радше від учнівського шуму буде порушення слуху, ніж від кулерів
Коментувати
N
Хотелось бы выяснить, каким штатным расписанием предусмотрена должность лаборанта кабинета информатики.
Кук
Для N: На це, як завжди, відповіді МОН не дасть!
вчитель
ніяким, якщо в паспорті школи немає спец кабінету інформатики, то і не буде посади лаборанта
Коментувати
avatar13
Ех. Слава Богу, наша школа має нові комп’ютери (китайські, звісно, не найкращі), однак не кожній школі таке щастя. Однак раніше в нас були такі комп’ютери, що ними взагалі неможливо було користуватися - старіше нема куди! Так що в мене виникає ОДНЕ питання: куди дивляться наші "міністри" та "чиновники" (я кажу ще про старих, які залишилися) - не в кожній школі є достатня кількість техніки, тим паче якісної. Однак, може скоро щось поміняється.
Валерій
Я вчитель інформатики в школі де навчається приблизно 750 учнів, якщо не враховувати перші класи це 690. На таку кількість класів, щоб забезпечити поділ на групи, а в класах 28 і більше учнів, потрібно три кабінети 12+1. Ставку лаборанта з інформатики у школі я не пам’ятаю. Дякувати керівництву дають пів ставки інженера електронної апаратури, по грошам це лаборант. Маю два кабінети, плюс Free-BSD сервер власними руками зроблені. Комп’ютерам 11 років і більше. Питання - як мені дивитись першого вересня дітям в очі, коли найкращий ПК завантажується 3 хвилини? Впевнений така сама ситуація у 90 відсотків шкіл.
Witalina
Для Валерій: ЦЕ ще добре,що 3 хв., а 5 не хочете??? комп.2003 р.
Валерій
Для Witalina: Це жах, я бачу нам потрібно вертати програми безмашинного вивчення інформатики.
Коментувати