При виході на пенсію освітяни мають право на допомогу

Педпрацівники, які виходять на пенсію за віком, мають право на виплату грошової допомоги

При виході на пенсію освітяни мають право на допомогу

Педагогічні працівники, які працювали на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років, та виходять на пенсію за віком, мають право на виплату грошової допомоги у розмірі їх 10 місячних пенсій станом на день її призначення. Про це повідомили у Профспілці працівників освіти і науки.

Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати (пункт 7 Порядку).

До Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою № 909, віднесено не всі посади педагогічних працівників, а лише декотрі з тих, що зазначено в Переліку посад педагогічних працівників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників».

У закладах загальної середньої освіти це такі посади як:

  • учителі, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, вихователі, завідуючі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної), навчально-виробничої частини або роботи, соціальні педагоги, організатори позакласної та позашкільної виховної роботи, практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у закладах дошкільної освіти:

  • директори (завідуючі), вихователі-методисти, вихователі, асистенти вихователів дошкільних навчальних закладів в інклюзивних групах, музичні керівники, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи;

у дитячих будинках:

  • директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної частини або роботи, вчителі, вихователі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, майстри виробничого навчання, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у закладах позашкільної освіти:

  • директори, їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у вищих навчальних закладах I - II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах:

  • директори, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, старші майстри виробничого навчання, майстри виробничого навчання, викладачі, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах:

  • директори, заступники директорів з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, вчителі, майстри виробничого навчання, практичні психологи, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.

Освіта.ua
01.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Працюю асистентом вчителя плюс на 0,25 вчителем- предметником та на 0,25 педагогом-організатором. Чи маю я право на отримання 10 пенсій при виході на пенсію?
Михайло
Для Валентина: маєте право, якщо протягом навчального року вичитали не менше 160 годин. Якщо потрібна допомога, звертайтесь 0680572271 адвокат Михайло
Коментувати
Наталія
Добрий день! Чи зараховується 2 роки служби в армії до педстажу на виплату грошової допомоги? Навчався за спеціальністю початкове військове навчання і фізичне виховання. Стаж роботи в школі 34 роки 3 місяці 9 днів час виходу на пенсію. Дякую!
Михайло
Для Наталія: так, зараховується. Є позиція Верховного суду України. Якщо потрібна допомога, звертайтесь 0680572271 адвокат Михайло
Коментувати
Людмила
Шановний Михайло.Чи маю я право на отримання грошової допомоги в розмірі 10 пенсій.
Михайло
Для Людмила: Добрий день. Якщо у Вас на день призначення пенсії було 30 років спеціального (педагогічного ) стажу, інших видів пенсії раніше не отримували та вперше пенсію призначено після 01.10.2011 року, то маєте право на отримання грошової допомоги в розмірі 10 пенсій. Якщо потрібна допомога, звертайтесь 0680572271.
Коментувати
Людмила
Добрий день.Я працюю вчителем,на пенсію вийшла у 2012 році,10 пенсій не отримала (працювала весь час після інституту(закінчила у 1978р) в школі і рік до інституту в дитячому садку)???
Тетяна
????Добрий день Шановний Михайло.Педагогічний стаж 44роки(21 працювала на посаді Тренера-викладача з плавання СК державної форми власності,по переводу у школі працюю 22 роки вчителем).Вийшла на пенсію з січня 2023 р..????Чи можу претендувати на виплату 10 пенсій?Дякую.
Михайло
Для Тетяна: так, маєте право на грошову допомогу в розмірі 10 пенсій. Потрібно довідково довести, що заклад був державної або комунальної форми власності, а посада тренера-викладача-педагогічною. Посаду треба довести атестаційними листами та наказами про підтвердження або підвищення кваліфікаційної категорії. Якщо потрібна допомога, звертайтесь на тел 0680572271.
Тетяна
Михайло,щиро дякую за відповідь.Тепер буду доводити.
Коментувати
Валентина
Добрий день! В мене педагогічний стаж 35 років 7 місяців. У мене 3 дітей. У відпустках по догляду за дитиною перебувала в сумі 8 років. Чи маю я право на отримання 10 пенсій при виході на пенсію за віком?
Михайло
Для Валентина: маєте право. Якщо потрібна допомога, звертайтесь, 0680572271 Михайло
Коментувати
Лут Алла
За 2022рік брала відпустку за власний рахунок в лютому15днів і в жовтні 12днів. Чи впливає це на отримання 10 пенсій при виході на пенсію? На пенсію виходжу в травні 2023,маю стаж 39 років.
Михайло
Для Лут Алла: Не вплине взагалі.
Коментувати
Наталія
Чи законно вимагає ПФУ довідку про те, що я з 1989 року по теперішній час не брала відпустку без збереження заробітної плати для виплати допомоги в 10 пенсій. Пенсію отримую, в допомозі відмовляють.
989
Для Наталія: так. Бо цей період не зараховується до стажу педагогічної роботи
Михайло
Довідки такої чинним законодавством не передбачено для виплати 10 пенсій. Але, якщо особа брала відпустку без збереження заробітної плати протягом року не більше 30 днів, цей період зараховується до спеціального, педагогічного стажу.
Коментувати
Наталія
Добрий день! Одноразова грошова допомога 10 пенсій виплачується одночасно з першою виплатою. А можуть її виплатити пізніше?
Михайло
Для Наталія: можуть виплатити пізніше у зв’язку з дефіцитом бюджетних коштів. Уточняйте в ПФУ чи прийняли позитивне рішення про виплату. Просто може бути, що Вам відмовили у виплаті через незарахуваннч певних періодів до спецстажу.
Коментувати
Оксана
Добрий день! Працюю в коледжі викладачем. 60 років виповнилося 20 лютого. Загальний стаж 44 роки. Педагогічний стаж 30 років 5 місяців. Чи маю право на виплату грошової допомоги у розмірі 10 пенсій, якщо 2 роки працювала лаборантом і за сумісництвом викладачем? Дякую!
Михайло
Для Оксана: так, маєте право. Треба Вам взяти довідку з роботи про підтвердження роботи за сумісництвом викладача. Також, потрібна довідка про щорічне педнавантаження викладача за сумісництвом. Необхідно не менше 180 годин протягом навчального року. Якщо потрібна допомога, звертайтесь 0680572271 адвокат Михайло.
Коментувати
Світлана
Вибачте, забула вказати. Мені цими днями виповнилось 60 років і я зараз збираю всі документи для оформлення пенсії за віком.
Михайло
Для Світлана: добрий день. Вам потрібно підтвердити, що заклад, в якому Ви працювали є державною або комунальною власністю. А посада, яку Ви обіймали є педагогічною. Це може підтвердитись для прикладу атестаційними листами про підтвердження (підвищення) кваліфікаційної категорії. Якщо потрібна допомога, звертайтесь 0680572271 адвокат Михайло
Василинец Светлана Михайловна
Шановний Михайло! Щиро дякую Вам за допомогу і швидку відповідь!!! Дай Бог Вам здоровя міцного, щастя людського, любові і злагоди, спокою і достатку. Уміння, терпіння і Божого благословіння!
Коментувати
Світлана
Добрий день. Прочитала багато запитань та професійних відповідей у коментарях і щиро дякую Вам за турботу, захист людей похилого віку. Працюю вихователем гуртожитку професійного ліцею сфери послуг 32рік. Маю 8 років роботи в загальносвітніх школах освіти старшою піонервожатою. Всі ці роки завжди рахувались як педагогічний стаж. В переліку спеціальностей на одноразову виплату - токої як ( вихователь гуртожитку у проф.закладі освіти) чомусь не вказано? ЦЕ НЕСПРАВЕДЛИВО! Хіба в керівників гуртків більша відповідальність чи більший обсяг роботи? Допоможіть будьласка, вирішити це питання і законно отримати таку довгоочікувану державну допомогу????????????.
Тетяна
Добрий день Шановний Михайло.Педагогічний стаж 44роки(21 працювала на посаді Тренера-викладача з плавання СК державної форми власності.по переводу у школі працюю 22 роки вчителем).Вийшла на пенсію з січня 2023 р..Чи можу претендувати на виплату 10 пенсій?
Коментувати
TETIANA
Доброго дня.Працювала в школі з 1986 по 2003рік.З 2003по 2013 працювала на держслужби, але паралельно за сумісництвом працювала в школі всі ці роки з вересня по травень. З 2013 і до тепер(60 років у лютому2023) працюю в школі.Чи можу претендувати на одноразове виплату при виході на пенсію
Світлана
Доброго вечора! Скільки можна брати днів за свій рахунок,щоб претендувати на виплату десяти окладів? Дякую.
Ніна
Чи маю я право на десять окладів, якщо на момент виходу на пенсію маю стаж 29 років і одинадцять місяців. На даний час працюю. Можу я цей місяць допрацювати, адже в мене є тримісячний термін для подання документів? Тобто - тридцять років має бути на момент досягнення пенсійного віку, чи подання документів?
Михайло
Для Ніна: можете отримати 10 пенсій, якщо звернетесь за пенсією в 60 років і 4 місяці. Якщо потрібна буде допомога, звертайтесь 0680572271 адвокат Михайло.
Коментувати
Ольга
Ви не відповіли на моє питання. Я вже отримала відповідь,але не від вас.0
Ольга
Я вчитель,маю стаж 41 рік в школі.Наші працівники пенсійного фонду потребували у мене справку ,що я на протязі тридцяти років роботи в школі,не була у відпустці за свій рахунок.Справка для того ,щоб я мала право отримати грошову допомогу до пенсії( 10 пенсій) Це правомірно?
Галина
Для Ольга: ну мабуть не "на протязі 30 років", а протягом тих років, які не потрапили під персоніфікацію (а це до 2004 року). При персоніфікації, якщо Ви були у відпустці за власний рахунок видно, бо за цей період немає відрахувань із заробітної плати
Коментувати
Alexandr Sergiienko
Доброго дня. Мене звільнили з посади викладача вищого навчального закладу 1-2 рівня акредитації 25 серпня 2022 року. На пенсії із 10 серпня 2011 року. Чи маю я право на матеріальну допомогу 10 окладів (згідно із законом №1058 ст.26) чи іншу у зв’язку зі звільненням(ст.36 п.1 КЗпПУ) через брак навчальних годин?
Тетяна
Чи маю я право на грошову допомогу(10 пенсій), якщо маю стаж роботи вихователя д/с 30 років, 14 з яких працювала у колгоспному д/с, а вийшла на пенсію з бюджетного садочка 12.08.22р.?
Михайло
Для Тетяна: так, маєте право. Якщо потрібна буде допомога, звертайтесь, 0680572272 адвокат Михайло
Коментувати
Володимир
Я знайшов інформацію, що викладачі університетів мають право на виплату матеріальної допомоги при виході на пенсію у розмірі шести місячних посадових окладів (https://profkom.lnu.edu.ua/archives/2005).
Економіст
Для Володимир: ось Вам Закон, на який посилаються в статті 2017 року: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/848-19#Text. Знайдіть це тут
Коментувати