При виході на пенсію освітяни мають право на допомогу

Педпрацівники, які виходять на пенсію за віком, мають право на виплату грошової допомоги

При виході на пенсію освітяни мають право на допомогу

Педагогічні працівники, які працювали на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років, та виходять на пенсію за віком, мають право на виплату грошової допомоги у розмірі їх 10 місячних пенсій станом на день її призначення. Про це повідомили у Профспілці працівників освіти і науки.

Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати (пункт 7 Порядку).

До Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою № 909, віднесено не всі посади педагогічних працівників, а лише декотрі з тих, що зазначено в Переліку посад педагогічних працівників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників».

У закладах загальної середньої освіти це такі посади як:

  • учителі, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, вихователі, завідуючі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної), навчально-виробничої частини або роботи, соціальні педагоги, організатори позакласної та позашкільної виховної роботи, практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у закладах дошкільної освіти:

  • директори (завідуючі), вихователі-методисти, вихователі, асистенти вихователів дошкільних навчальних закладів в інклюзивних групах, музичні керівники, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи;

у дитячих будинках:

  • директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної частини або роботи, вчителі, вихователі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, майстри виробничого навчання, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у закладах позашкільної освіти:

  • директори, їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у вищих навчальних закладах I - II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах:

  • директори, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, старші майстри виробничого навчання, майстри виробничого навчання, викладачі, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах:

  • директори, заступники директорів з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, вчителі, майстри виробничого навчання, практичні психологи, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.

Освіта.ua
01.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь
Працюю в коледжі викладачем з 15.02.1986р. по даний час. Перші два роки працював інженером КВП і викладачем по совмісництву в цьому коледжі. При виході на пенсію 03.03.21р. в пенсійному фонді відмовили виплату грошової допомоги (10 пенсій) за те, що працював ці два роки по совмісництву викладачем. Чи маю право на виплату грошової допомоги (10 пенсій).
Михайло
Для Василь: У вас є право на отримання 10 пенсій. Якщо потрібна допомога, звертайтеся за номером 0680572271Михайло.
Коментувати
Марія Ючинська
Отримувала пенсію по інвалідності, 3 група. Чи маю право на 10 по виходу на пенсію за віком
Тетяна
Яка має бути мінімальна заробітна плата,щоб при виході на пенсію за віком була нарахована грошова допомога
Олег
Я працюю вчителем з 1986 року, чи маю право на виплату грошової допомоги (10 пенсій), якщо 60 років виповнилось у квітні 2021 року та чи додаються два роки армії (офіцер) до страхового стажу. Всього стажу 43 років
Михайло
Для Олег: маєте право на отримання 10 пенсій. Якщо потрібна допомога, звертайтеся за нномером 0680572271, Михайло
Коментувати
Галина
Які довідки треба надати у ПФУ щоб отримати грошову виплату у 10 пенсій? Сказали про довідку безоплатних відпусток. Хто її дасть?
Михайло
Для Галина: такої довідки ні законодавством, ні порядком не передбачено. Якщо потрібна допомога, звертайтеся за номером 0680572271
Коментувати
Олена
Я як вчитель отримала матерiальну допомогу, але це набагато менше, нiж 10 пенсiй. Чому так?
Михайло
Для Олена: 10 пенсій, це призначена пенсія без надбавок та доплат до пенсії. Якщо потрібна допомога, звертайтеся за номером 0680572271
Коментувати
Наталія
Чи м я право на грошову виплату в розмірі 10 пенсій, якщо я перебувала з 2013 року на пенсії за вислугою років, а зараз перейшла на пенсію за віком?
Валентина
Я працюю вчителем у школі з 1981р. Стаж 39 років 6 місяців. Чи можуть мені відмовити у виплаті 10 пенсій, якщо у довідці про стаж не можна внести дані про перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 1 року у зв’язку з втратою книги наказів райвно? Як діяти в такій ситуації?
Адвокат Михайло
Для Валентина: Маєте право на 10 пенсій. Якщо вам відмовлять - звертайтеся.
Валентина
О котрій годині можна одержати консультацію по телефону?
Михайло
Напишіть на viber (0680572271)і я зв’яжуся з Вами.
Коментувати
Анатолій
З 06.06.1991 р. по 02.09.2002 р. працював викладачем у технікумі, потім коледжі. З 02.09.2002 р. по 01.09.2016 р.працював викладачем в інституті, при цьому працюючи викладачем-сумісником у коледжі. З 01.09.2016 і по теперішній час працюю викладачем у коледжі.Страховий стаж, якмй має право на призначення пенсії за вислугу років становить 38 років 6 місяців. Чи маю право на отримання 10 пенсій при виході на пенсію за віком - 60 років?
Михайло
Для Анатолій: Так, Ви маєте право на отримання 10 пенсій. Якшо потрібна допомога чи консультація звертайтесь за тел. 0980104010- адвокат Михайло.
Коментувати
Ірина Каченюк
Вийшла на пенсію у липні 2020 за віком 59,5 років. Працюю у школі мистецтв викладачем народних інструментів з 1980 року. Стаж роботи 40р. на одному місці, загальний 43р 8м. ШМ - є закладом комунальної форми власності. При нарахуванні пенсії, в одноразовій виплаті 10-ть пенсій мені відмовлено без ,,вразумительного,, пояснення. Сказано - звертайтесь до Обл.Упр.Пенс.фонду. Чи є шанси отримати цю виплату? Дякую.
Галина
Для Ірина Каченюк: школа мистецтв відноситься до мережі закладів культури а не освіти. Їх немає в переліку закладів, які дають право на виплату (постанова КМУ від 4 листопада 1993 р. N 909)
Ірина Каченюк
Школа мистецтв, це та ж музична школа в якій додатково є відділи хореографії та образотворчого мистецтва, та являється закладом позашкільної освіти. А музична школа, до речі теж відноситься до мережі закладів культури, та річ не в тому. В Законі говориться про педагогічних працівників, які мають право виходити на пенсію за вислугою років. В школі мистецтв працюють ті ж педагоги, з тією ж освітою що і в МШ.
Ірина Каченюк
file:///C:/Users/User/Desktop/Новая... %20папка/Єдиний%20держа?... ?ний%20реєстр%20судових%... 20рішень.html Наша... колега з Кривого Рогу у суді відстояла свої права на отримання допомоги "10-ти пенсій". Прошу звернути увагу на тлумачення суддею закону, котрий ПФУ хоче затьмарити постановою №909 від 04.11.1993р., щоб не виплачувати одноразову грошову допомогу.
Коментувати
Юлія
На пенсії з травня 2020 р. Працювала в школі з 1983 р. вчителем. У 2006 р. перейшла до Інституту педагогіки НАПН України. У школі в цей час продовжувала працювати вчителем за сумісництвом. Чи маю право на 10 пенсій?
Галина
Для Юлія: ні не маєте. на пенсію Ви виходите не з посади вчителя, а з посади, яку займали в Інституті
Коментувати
Соломка Любов
Чоловік працює вчителем з 1986 року, чи має він право на 10 пенсій, якщо 60 років виповнилось у вересні 2020 року та чи додаються два роки армії до страхового стажу. Всього стажу 40 років
Павлович
Для Соломка Любов: Строкова військова служба зараховується як загальний трудовий(страховий) стаж.Крім того,вона зараховується як педстаж,але тільки у випадку призначення надбавки до заробітної плати за вислугу років, АЛЕ НЕ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ до педстажу для виходу на пенсію за вислугою років. Джерело: п.5 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти: Постанова КМУ від 31 січня 2001 р. N 78
Коментувати
Катерина
Через помилку бухгалтерії неправильно був прорахований педстаж, тому недоставало 30 років для 10 пенсій. На протязі місяця після призначення пенсії за віком помилки виправлені в нарахуванні стажу, але у виплаті 10 пенсій відмовлено, аргументація - втрачено час. Але ж на момент подачі заяви про призначення пенсії у мене вже було 30 років педстажу. Чи правомірно мені відмовлено?
Економіст
Для Катерина: Яку помилку бухгалтерії? Бухгалтерія нараховує заробітну плату згідно кадрових наказів! І вислугу Вам рахують КАДРИ а не бухгалтерія!
Коментувати
Ольга
Оформляли пенсію за віком,59 років та 6 місяців виповнилося 1 червня,тоді ж подали заяву на порталі ПФУ. Стаж роботи в освіті більше 30 років. На момент оформлення пенсії працюю в освіті. Відмовляють в грошовій виплаті 10 пенсій. Аргументують,що заява має бути подана на наступний день,як виповнилося 59,5 років. Це справді так? На сайті ПФО таких вимог не вказано.
Михайло
Для Ольга: Маєте право на виплату 10 пенсій. Якщо потрібна допомога, звертайтеся за номером 0680572271
Ольга
Дякую!
Тетяна
Для Михайло: Добрий день. Ви залишили телефон, але дозвонитися я не можу. У мене до Вас є питання.
Коментувати
марія
Чи маю право на грошову виплату 10 пенсій, якщо працюю в коледжі на основній посаді - методист, а за внутрішнім сумісництвом - викладач?
Михайло
Для марія: маєте право. Якщо потрібна допомога, звертайтеся за номером 0680572271
Коментувати
Антоніна
Працюю вчителем у школі. Зараз оформляю пенсію. 01.08.2020 р. виповнилося 59 р. 6 міс., і маю 30р. 8 міс. педагогічного стажу. Розраховула на грошову виплату, 10 пенсій. Мені відмовляють у цій допомозі, спираючись на те, що декретні відпустки не входять до пед. стажу, а лише до загального. Чому так ? Поясніть .
Галина
Для Антоніна: тому, що під час відпустки по догляду дитини Ви пе нали педагогічної роботи. Відпустка тільки в загальний стаж входить
Володимир
Не обманюйте людину. Почитайте частину 2 статті 181 Кодексу законів про працю. Зараховується як до загального так і до безперервного і до стажу роботи за спеціальністю.
Володимир
Для Антоніни: Спробуйте знайти в інтернеті лист від 23.01.2015р. №13923/Т-102 Пенсійного фонду України до Федерації профспілок Украни. Там такий випадок чудово роз’яснено.
Коментувати
Дрожджаль Галина Орестівна
Галина.Я оформляю пенсію за віком.Працюю викладачем в державній музичній школі.Стаж більше 40 років.Чи маю право на грошову виплату 10 пенсій?Галина
Міша
Для Дрожджаль Галина Орестівна: маєте право. Якщо потрібна допомога, звертайтесь 0680572271 Михайло
Коментувати
надія
Вийшла на пенсію у 2008 році по чорнобильському. Продовжую працювати учителем до сьогоднішнього дня. Чи матиму я право на 10 пенсій, якщо розрахуюся в 2020 році?
Olena Yakovenko
21.05 2020виповнюється 54,5 років.Оформлюю пільгову пенсію(чорнобильська).Учитель.Чи маю право на виплату 10 пенсій.Стаж33роки
Алла
Працюю вчителем у школі. Педагогічний стаж 30 років 9 місяців. В червні буду оформляти пенсію за вислугу років. Чи маю право на виплату 10 пенсій?
Світлана
Виплата 10 пенсій виплачується тільки при призначенні пенсії за віком при наявності стажу вчителя для жінок 30 років для чоловіків 35 років. Заклад де ви працюєте має належати до державної або комунальної форми власності.
Коментувати