91% батьків щомісяця сплачують шкільні внески

91,1% українських батьків сплачують щомісячні внески у школах і дитячих садках

91% батьків щомісяця сплачують шкільні внески

91,1% українських батьків сплачують щомісячні внески у школах і дитячих садках. Відповідні дані оприлюднені у результатах Моніторингу впровадження рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку щодо доброчесності в системі освіти України.

Разом з тим 74,9% опитаних батьків повідомили, що збір коштів є добровільно-примусовим, 9% заявили про примусовий збір коштів, і лише 16,1% сказали, що здають кошти добровільно.

88,2% усіх внесків збираються у готівковій формі.

Експерти зазначають, що факторами, які створюють можливості для порушення є відсутність належного обліку надходження та використання внесків, фрагментований бюджетний нагляд за школами і дитсадками, відсутність прозорості в рішеннях щодо розподілу місцевих бюджетів на освіту, а також відсутність реальної фінансової автономії шкіл.

Для вирішення проблеми в Організації економічного співробітництва та розвитку рекомендують забезпечити доступ до інформації про розмір внесків, посилити роль батьків у нагляді за використанням коштів, створити умови спільної відповідальності за внески, включно з відповідальністю батьків за порушення та надати дозвіл на гнучкіше використання позабюджетних ресурсів шляхом забезпечення можливості відкриття рахунків у комерційних банках.

Освіта.ua
26.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
?
А где ж дорогая пани Лиля со своим красноречием? Рассказала бы,за чей счёт должны делаться ремонты? В нашем ОТГ ни копейки не выделяют на ремонты школ! Зато " кричат", что " объединение", " децентрализация"- это так замечательно! Школы планируют закрыть,на ремонт денег нет! Зачем такие ОТГ!
Оксана
Керівництво школи вимагає збір грошей, через батьківські комітети, шантажують оцінками та відношенням вчителів до дітей, поводять себе беззаконо, як місцеві царьки.
Родион
Для Оксана: Адміністрація з батьків кошти не вимагає прямо, але в класах де побори йдуть погано винен класний керівник зі всіма випливаючими наслідками на атестації, тарифікації і т.д.
Коментувати
Небайдужий
Слава Богу, що у школах гроші збирають, та є дошки, проектори, ремонти та все інше. А коли діти приходять в університети, де вже грошей не збирають, то нічого немає, все старезне, навіть дошки крейдові 60-х років минулого століття. Але ж головне, що грошей не збирають, правда? Я радий платити за дитини у школі і бачити, що школа нормально забезпечена. Так само буду радий платити в університеті, якщо нарешті таку можливість зроблять.
Петро
Пане Віталію. Не сійте кукуруджу там, де вона не росте. Я впевнений, що ні в одній зі шкіл Гриневич кошти не збирала. Командує місцева п....та.
Не МОН винно, а місця
Для Петро: Так. Тільки так. Місцева влада та директори-боки. Їм зараз дати стільки повноважень, що вони вважають себе всемогутніми. Директори навіть не мають бажання подумати, ЩО може зробити школа. Тільки батьки і плач, ремствування. 1. Обов"язковий звіт дитертора школи і подробно за кожну копійку всіх коштів в он-лайн режимі і відеозаписом. 2. Перевірити МОН ЩО твориться на отих сайтах шкіл. Вони або взагалі не працюють, або працюють як картинка, а про звіти ані парі з вуст. малесенький відсканонований документ і з якимося графами, нічого не розбереш. 3. Жодної вакансї не видно
Коментувати
Виталий
гриневич и вся ко должна сесть в тюрьму ,я готов дать показания на ее команду и ее лично показания в суде
Мотря Ластівка
Для Виталий: Скажи тут.
Коментувати