У ВР обіцяють встановити фіксовані надбавки освітянам

Депутати пропонують встановити виплати щомісячної надбавки за престижність в розмірі 30%

У ВР обіцяють встановити фіксовані надбавки освітянам

Парламентський комітет з питань науки і освіти планує розглянути законопроект, яким пропонується законодавчо встановити виплати щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 30% педагогічним та науково-педагогічним працівникам закладів і установ освіти незалежно від їх підпорядкування. Про це йдеться у листі профільного комітету на адресу Профспілки працівників освіти.

У комітеті зауважують, що вирішення питання фіксованого розміру надбавки унеможливить виплату різних розмірів надбавок на місцях, а також дозволить знизити соціальну напругу в педагогічних колективах.

У зв'язку з чим, профільний комітет Верховної Ради звернувся до спікера парламенту Парубія з пропозицією включити зазначений законопроект до порядку денного пленарного засідання, що відбудеться 23-29 квітня.

Разом з тим, у комітеті з питань освіти і науки наголошують, що питання фінансування належить до компетенції Міністерства фінансів, Кабінету Міністрів та парламентського комітету з питань бюджету.

Як відомо, зараз виплата надбавки педагогічним працівникам врегульована урядовою постановою від 23 березня 2011 р. № 373, в якій передбачено надбавку в граничному розмірі 30% посадового окладу, але не менше 5%, педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування.

Зазначена норма щодо встановлення надбавки за престижність педагогічної праці від 5% до 30% призводить до розбіжностей у розмірах заробітних плат педагогічним працівникам.

Освіта.ua
19.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
lumap
Справді, давно пора це зробити. А то розвели феодалізм на місцях своєю децентралізацією і перекладанням всього на місцеві бюджети та рішення місцевих чиновників (далеко не завжди вони переймаються питаннями освіти). До того повинні бути не тільки однакові держгарантії оплати праці освітян, а й доступ до якісної освіти дітей, який також фінансово спустошує сімейний бюджет (маю на увазі не тільки "благодійні" внески).
Местный
Да чего Вы все так напряглись? - Расслабьтесь. В очередной раз вешают лапшу на уши и не более того.
Для Юлія
Давно пора! Справді, 5 років глумлення, для чого було давати те, що не давали. А ще місцеві органи, як "з барского плеча" скільки хотіли, стільки кинули, але явно не 20%. Гіршої напруги, ніж спричиненої цими відсотками, в освіті ще не було!!! А може це і є частина реформи?
Педагог
В Донецькій області, Волноваський район не платить надбавки взагалі! Після підвищення заробітної плати на 9 % забрали надбавку 10% і зарплата на 50 грн менше стала! Таке підвищення!
Юлия
Надо же! Проснулись,бессовестные. Издевались 5 лет над учителями с этими надбавками,на местах платили только 5%. Так не хочется им терять тёплые места,готовы наобещать с три короба.
скільки
ой боже, відчувають що скоро вже їх поженуть палкою і кидають ті надбавки як кістку собаці. Коли людина і її праця буде цінуватись в нашій державі?
Вілен
Виявляється, читають пропозиції та навіть вносять відповідні законопроекти. Однак, якби це все робилося б вчасно, то результат виборів був би інший.
Гость
Для Вілен: РЕЗУЛЬТАТ ВЫБОРОВ НЕ ОТ ЭТОГО ЗАВИСЕЛ.ТЕЛЕВИЗОР РАБОТАЛ НА ПОЛНУЮ МОЩЬ И ЛЮДИ НИЧЕГО ВОКРУГ НЕ ВИДЕЛИ И В БЛИЖАЙШИЕ 5 ЛЕТ НЕ УВИДЯТ, КАК В РОССИИ.
Коментувати