У МОН створили раду, яка співпрацюватиме з церквами

Метою діяльності органу є використання потенціалу релігійних організацій у виховному процесі

У МОН створили раду, яка співпрацюватиме з церквами

Міністерством освіти затверджено Положення про Раду з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Метою діяльності органу стане підтримання діалогу із церквами та релігійними організаціями та більш ефективне використання їхнього потенціалу у виховному процесі.

Також планується, що одними з основних завдань Ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН стане представлення позиції церков і релігійних організацій з питань діяльності Міністерства освіти та сприяння забезпеченню постійного діалогу між МОН і церквами та релігійними організаціями тощо.

До складу Ради будуть включені представники релігійних організацій.

Рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями інформуватиме громадськість про свою діяльність та прийняті рішення.

Освіта.ua
19.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна Тимошек
Чому ми обурюємося? Подивіться на екрани, усі політики - у церквах, як раніше усі вони були на партійних збіговиськах. Сьогодні це модно. Хоча справжня віра - не на людях красиво виглядати, у вчинках і у душі. Так завжди було. А якщо у державі крім церкви немає МОРАЛЬНИХ авторитетів - ганьба такій державі. P.S. А хіба не треба вивчати у школі скільки людей було спалено у середні віки ім"ям божим? Зокрема жінок?
Наталя Порубльова
Для Татьяна Тимошек: шаную адекватне ставлення вірянки до проблеми :).
Коментувати
Mariia Panchenko
Я за те, щоб в усіх школах вивчалось слово Боже з Біблії, і викладалась християнська етика. Тоді б менше було людей жорстоких, пов’язаних з криміналом, порушників закону. І люди були б добрішими. Навіки слава Ісусу Христу!
Наталя Порубльова
Для Mariia Panchenko: найбільше на церкви у 90х, коли їх масово будували, жертвували саме "братки". Легкі гроші. Й прості уявлення, що й там можна "порєшать". Так що не треба цього цирку. А люди з високою етикою й мораллю є серед представників різних конфесій - і серед переконаних атеїстів, і серед агностиків. Просто комусь знову захотілось монополії на істину.
Галина
Для Mariia Panchenko: По всьому видно, що Ви сама ту біблію не читали, або читали не повністю. Бо якби Ви прочитали ті жахіття, які там описані - Ви б не були такою категоричною.
Коментувати
Андрій
Хіба це не порушує щось в Конституції та законі про освіту? Церкви не мають мати жодного відношення до освіти.
Ігор
Для Андрій: не вкради, не вбий, шануй батьків, люби людей.... Цьому ви навчилися з підручників зоології? Церква впливала і впливатиме на усі сфери життя людини. Інша справа неможна допускати зрощування Церкви з державою, щоб не з’явилася інквізиція. Та ізолювавши Церкву від опосередкованого впливу на суспільство, як голосу совісті, отримаємо ще страшнішу тиранію безбожників.
Наталя Порубльова
Для Ігоря. Голос церкви цілком гідно звучить у храмах і у школах при храмі. А от коли математично обдарована дитина, що не є католиком, мусить дотримуватись чужих їй ритуалів - аби навчатись математики у найкращому коледжі, бо він християнський - то вже 1000% дискримінації. Й дворушництво - бо розвиваючи математичний інтелект, руйнуємо дитині психіку, виховуємо пристосуванця.
Галина
Для Андрій: Це порушує статтю 35 Конституції України
Коментувати
Валерий
Це гарне продовження надзвичайно важливих для розвитку нашої ідентичності та національної самосввдомості суспвльних процесів! Канд.юрид.н., доц., полковник юст.
Андрій
Підтримую таку позицію МОН. Вважаю необхідним мати діалог між МОН та релігійними організаціями.
Вчителька
Я не уявляю цього! Екуменізм це називається! А у батьків дітей ви думку запитували? У багатьох сімях виховання дітини тісно повязане з віросповіданням батьків. До чого ця рада? До розпалювання конфліктів на релігійному підгрунті? І до чого тут діти? Немає річого святого!!!
Oleg Smirnov
Даёшь революционную клерикализацию образования!!! За союз церкви и школы! Превратим попов в учителей!
Дяков Олександр
Читаю коментарі і не вірю своїм очам. Тут освіченні неуки, а не вчителі. І вони ще вчать наших дітей... Ганьба... Співпраця не означає, що церква і освіта стала одне ціле... Християнство принесло освіту в цей світ. Вони перші, хто давали нам писемність. У самому алфавіті вже послання Євангеліє БОЖЕ. І ви тут говорите про те, що церква не повинна співпрацювати з МОН. ТАК ЯКЩО ВИ ТАКІ РОЗУМНІ, ТО ПРИДУМАЙТЕ НОВИЙ АЛФАВИТ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ. І ТОДІ З ГОРДІСТЮ КАЖІТЬ, ЩО ЦЕРКВА ВІДДІЛЕНА ВІД ДЕРЖАВИ. А ЯКЩО У ВАС IQ НЕ ДОСТАТНЬО ДЛЯ ЦЬОГО, ТОДІ КРАЩЕ МОВЧІТЬ ...
Юрій
Для Дяков Олександр: церква давала освіту? шо? то нічого щор в середньовіччя далеко не всі мали право володіти грамотою? історію повчіть перш ніж таке писати. цекрва ніколи не давала наукового розвитку людству, лише гальмувала як могла, бо людина яка від корки до корки прочитала біблію, я вже не кажу про вивчання історії християнства, дуже задумається про те чи бути їй християнином
Катя
А про яку церкву ти тут морду дереш? Давай дітей католиків, юдеїв, мусульманів, баптистів та інших конфесій, що ходять в україські школи заставимо охреститися в УПЦКП , бо це вже єдина помісна і з томосом і , головне, на освіту оком кинула. Не маю нічого проти цієї церкви, але наша сім’я іншого віросповідання, і наші діти теж ходять до украінської школи А от до нашої церкви ми іх самі заведемо!
Анна Яковова
Катя, спочатку навчіться елементарній етиці і навичками спілкування з людьми, а потім клацайте по клавіатурі. Так звертатися до людей на освітянському порталі - це в першу чергу себе не поважати.
Коментувати
Maksym Vasin
Все у межах закону. Відкрийте Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації», де у статті 5 щодо відокремлення церкви і держави зазначено наступне: “Релігійні організації мають право брати участь у громадському житті, а також використовувати нарівні з громадськими об’єднаннями засоби масової інформації”. Більш того, відповідно до Постанови Кабміну № 996 від 03.11.2010 року релігійні організації також мають право брати участь у формуванні та реалізації державної політики – так само, як і інші інституції громадянського суспільства.
Батько
Для Maksym Vasin: Школа відокремлена від церкви. Крапка. У громадському житті хай беруть що хочуть, а неповнолітніх особам, без дозволу батьків нічого мізки промивати
Дяков Олександр
Девіз Оксфорського університету Dominus illuminatio mea («Господь - просвічення моє»). Я за те, щоб мої діти вчили Біблію і були добрими людьми.
Вчителька
А якщо я за те щоб мої Коран вивчали?
Коментувати
Volodymyr Okarynskyi
Конституція України. Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. ... Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова. ОТ і вся співпраця. Виконуйте Конституцію
Maksym Vasin
Для Volodymyr Okarynskyi: Це не Конституція СРСР, а демократичної держави Україна, де церкви є частиною громадського суспільства.
Коментувати
Александр Бронзов
Дороге наше МОН, скажіть, чим ви відрізняєтесь від Мінобра РФ? Ступенем "воцерковльонності"? Чи ті по шию, а ви на півшишечки?
Sergey Ivaschenko
Шановні вумники, ДЕ ВИ БУЛИ, КОЛИ ПРИЗНАЧАЛАСЯ ГЕНДЕРНА ЕКСПЕРТИЗА ПІДРУЧНИКІВ!!? https://www.facebook.com/groups/144651039732673/permalink/304304647100644/ (це прямо з сайту ВООЗ) З наших дітей хочуть зробити збоченців. Потрібна противага! Треба поставити міністра у справах сім’ї та молоді (чому його прибрали!!??) замість гендерної гестапині Левченко! Вони вчать жахливим речам!
Volodymyr Semenyuk
Для Sergey Ivaschenko: Авжеж, жахливим. Наприклад, що людей треба поважати за те, що вони люди, а не інкубатори.
Коментувати
Олена
"Представлення позиції церков і релігійних організацій з питань діяльності Міністерства освіти", - це як? У нас світська держава, церква відокремлена від школи. Чи щось змінилось?
Роман
Для Олена: Стався майдан і тепер отаманом у нас чабан.
Коментувати
Witalina
Я не розумію. як МОН може вимагати виконання,дотримування норм Закону, коли Воно саме ПОРУШУЄ Конституцію,ЗУ.??? Точно, НЮХ ВТРАТИЛИ"???". А зміст третього пункту взагалі НЕ ПІДДАЄТЬСЯ розумінню..Це що ??? церкви будуть оцінювати діяльність мон? Як розуміти "представлення позиції з питань діяльності міністерства??? АБО такі грамотєї готували інформацію. А взагалі,СТРАШНО,до чого ми йдемо!!! Повний правовий "безпредел"!!!
Maksym Vasin
Для Witalina: Почитайте законодавство України - воно вже змінилося з часів СРСР і войовничого атеїзму: https://mvasin.org.ua/2017/07/1564
Коментувати
Александр Замятин
Чому найвищі чиновники країни дозволяють собі не виконувати основний закон країни? Про що може радитись Міністерство освіти і НАУКИ з религійними організаціями? P.S. Хтось може мені пояснити зміст третього абзацу зрозумілою мовою?
1
А ЯК ЖЕ КОНСТИТУЦІЯ, ДЕ НАПИСАНО, ЩО ЦЕРКВА ВІДДІЛЕНА ВІД ДЕРЖАВИ І ШКОЛИ? Коли будемо жити дотримуючись законів, а не за принципом "Закон, як дишло?" Ну, не боїтеся людей, побійтеся Бога (пошкодуйте своїх потомків до сьомого коліна), бо піаритись на релігійних питаннях - гріх!!! Тільки вдумайтесь у зміст слів "Томос-тур"!!!! Я вже не кажу про багатоконфесійність наших шкіл, як і самого суспільства! І про те, що ці питання вирішує сімя, а школа і держава не повинна сюди втручатись! Уже спекулювали на питаннях мови, тепер взялись за релігію. Та невже у вас роботи нема?
Местный
Даёшь Томос-тур по школам! Ееееееее!!!! Пецяяяяяяяяяя!!!
учитель
ЛЮДИ!!! АУ!!! Є ЗАКОН ПРО ОСВІТУ, ДЕ ПРОПИСАНО, ЩО ЦЕРКВА І ШКОЛА О К Р Е М О !!!
Олекснадр
Для учитель: А ви що за Леніна, який перший про це сказал і 100 років тому це зробилось через вбивство людей? І що Ленін знав тільки одне слово "РАСТРЕЛЯТЬ". Ви про це не знаєте?
Коментувати
Олег Всемогущий
Думаю, що тепер просто влада буде більше реалізовувати свою політику через релігійні організації. Не поганий хід від очільників влади та політтехнологів :)
Vita
Церкву долучаємо до виховання дітей? Це на той випадок, коли батьки неспроможні вплинути...Чи тут щось інше?