Профспілка наполягає на законі про захист вчителів

За словами голови столичної профспілки освітян, вчителі не є обслуговуючим персоналом

Профспілка наполягає на законі про захист вчителів

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки наполягає на ухваленні законопроекту про статус педагогічного і науково-педагогічного працівника. Про це у коментарі Голосу України повідомив голова столичної профспілки освітян Олександр Яцунь.

За його словами, за ініціативою профспілки створено робочу групу з розроблення документа.

«Така необхідність стала ще більш очевидною після низки нападів на педагогів, зокрема, жорстокого побиття батьком четвертокласника учителя фізкультури 157-го ліцею Ігоря Матвієнка, внаслідок чого він дістав серйозні травми, струс мозку і надрив легені», - наголосив Олександр Яцунь.

Він зазначив, що чинна 54-та стаття закону «Про освіту» містить декларативну норму про право педагогічних працівників на захист професійної честі та гідності, проте не передбачає дієвого механізму такого захисту.

     

«Все, що нам залишається, це звертатися до суду. Це єдиний визначений у законі механізм захисту учителя від поширення недостовірної інформації чи інших дій, які завдають шкоди його честі та діловій репутації. А як працює наша Феміда, усім відомо», - сказав голова столичної профспілки освітян.

Торік було ухвалено закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

«Проте жорстокі дії батьків учнів щодо учителів відповідно до цього документа не вважаються булінгом. Тому наша профспілка наполягає на внесенні змін до чинного законодавства», - каже Олександр Яцунь.

Після інциденту з побиттям Ігоря Матвієнка профспілка ухвалила відкриту заяву з вимогою забезпечити неупереджене розслідування цієї справи і захистити права освітян. У ній ідеться про те, що прогресуюча агресія щодо вчителів є наслідком падіння авторитету та престижності педагогічної професії в нашій країні, зростання відчуття безкарності, низького рівня правосвідомості, кризи цінностей.

«Вчителі не є обслуговуючим персоналом, а саме таке ставлення до них формується у нашому суспільстві», - вважає голова столичної профспілки освітян Олександр Яцунь.

Освіта.ua
18.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
степан
Згідно політики євросоюзу відносно освітнього рівня школярів в Україні. це-неповна середня освіта та тотальне знищення вищої освіти із закриттям багатьох ВУЗів. ПТУ і середніх шкіл.а також приниження авторитету будь-якого педагога...Так що потрібні послушні раби...
Оксана
Здравствуйте, я тоже согласна с вами, мне пришлось уволиться с работы -хотя очень люблю её, так как на меня пожаловалась родительница и администрация школы меня не поддержала, а поставила условия либо я сама уйду либо уволят по статье!!! За меня стали все родители класс их более 30человек, но администрация не хотела признавать , что выбрала не ту сторону и не поддержала меня как коллегу и наплевал на мнение 30 родителей. Я хочу защиты, честно я хочу чтоб меня тоже защищал закон.
Володимир
Тупість українських чиновників зашкалює. Є таке поняття як мобінг- це травля адміністрацією і членами трудового колективу на догоду адміністрації, окремих представників колективу. ПРОФСПІЛЦІ ПОТРІБНО ВИМАГАТИ ПРИЙНЯТТЯ ЦЬОГО ЗАКОНУ. про відповідальність за мобінг, ввести не адміністративну, а кримінальну відповідальність за такі дії, з негайним звільненням адміністрації без права займати керівні посади протягом 5 років
Оля
Для Володимир: Повністю з Вами погоджуюсь. Відчула це на собі. Борюся з останніх сил. Що буде далі, навіть не уявляю. Багато вчителів вже звільнилися, не витримали пресінгу. Мабудь звертатимусь до прокуратури. Крім розгнузданої поведінки адміністрації, ще й багато допускають правопорушень у кадровій і фінансовій сфері.
Николай Заремский
100%
Коментувати