МОН: школи мають врахувати думку дітей на ДПА

Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі має враховуватись побажання учнів

МОН: школи мають врахувати думку дітей на ДПА

Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі педагогічна рада школи має враховувати побажання учнів. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

У Міністерстві освіти наголошують, що рішення ухвалено у зв’язку з численними зверненнями учнів та їхніх батьків.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, вибір школами третього предмета для проведення державної підсумкової атестації має неодмінно відбуватись на засадах педагогіки партнерства.

«Педрада не може самостійно та безапеляційно визначати третій предмет, попередньо обов’язково потрібно запитати думку дітей та їхніх батьків. Варто вести відкритий діалог, зважати на «профільність» класу тощо», – зазначила міністр освіти.

Як відомо, цього року учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію з трьох предметів: української мови, математики та навчального предмета на вибір педради школи.

Освіта.ua
04.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ганна
Чи враховуються зміни до додатку 2 наказу МОН від 25.01.2019 номер 59 для ДП А 9.?
Ruslan Kuznetsov
Яким чином міністерка бачить "врахування побажань учнів та їх батьків"? "Один із навчальних предметів зі списку" - це на клас, чи за вибором учня? Нічого не зрозуміло з такого "чіткого" наказу! Чому немає ніяких роз’яснень? Якщо на клас, тоді "врахування побажань учнів та їх батьків" не відбудеться для тих учнів, що не бажають здавати ДПА з цього предмету, то навіщо все це затіяли не зрозуміло.
Тетяна
Що з першого разу наказ на проведення ДПА скласти не виходить, шановні професіонали! Спочатку один перелік предметів на вибір ( повідомили батькам, учням), тепер інший? Працівнички!
Клієнт
То нах**на тоді це рішення педради? Хай вирішують. Рішали /
Тетяна
А чому не прислухаються до дітей яким в останню чергу змінюють екзамени при вступі в медуніверситет?чи то не діти?