Для перевірок шкіл наберуть 625 аудиторів

На утримання територіальних органів Державної служби якості освіти необхідно близько 126 млн

Для перевірок шкіл наберуть 625 аудиторів

Державна служба якості освіти планує працевлаштувати 625 осіб у 25 обласних управліннях. Про це повідомив перший заступник голови Державної служби Олександр Якименко в інтерв'ю газеті «Освіта України».

За його словами, оцінка попередньої діяльності Державної інспекції навчальних закладів за останні 7 років свідчить про те, що за цей період перевірками було охоплено лише 0,4% всіх закладів загальної середньої освіти.

«За десять років оцінити 16 тисяч шкіл без потужної та безперебійної роботи територіальних органів – неможливо. Тобто саме потужна розгалужена система регіональних центрів зможе забезпечити проведення цієї роботи на належному рівні. Тож ми не можемо лише формально підійти до створення цієї структури», - наголосив чиновник.

Разом з тим він наголосив, що перехід роботи служби від інспектування до допомоги і підтримки повинен відбутися не в останню чергу завдяки приходу нових людей, котрі працюватимуть не за старими, а за новими принципами.

«Нині є кілька проектів, які нам допомагають реалізувати наші партнери: ми напрацьовуємо нові документи, нові рамки роботи інспекції й оцінювача-аудитора. На першому етапі плануємо підготувати 25–50 експертів, які й навчатимуться, і навчатимуть уже по-новому. Це – невелика кількість, але ми її збільшуватимемо. Загалом під час утворення територіальних органів хочемо передбачити роботу 625 осіб у 25 обласних управліннях», - зазначив Якименко.

Планується, що кожен аудитор проводитиме близько 9 аудитів шкіл на рік.

Також перший заступник голови Державної служби якості освіти повідомив, що на утримання територіальних органів Державної служби якості освіти, зважаючи на означену кількість працівників, у 2019 році треба буде витратити близько 126 мільйонів гривень.

«Зауважу, що майже 98 мільйонів планується забезпечити за рахунок перерозподілу видатків місцевих державних адміністрацій на утримання чисельності працівників підрозділів освіти, що пропонується до скорочення. Адже, повторюся, державний нагляд за діяльністю закладів освіти й атестацію згадані органи вже не проводять», - підкреслив Олександр Якименко.

Освіта.ua
15.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гла вопиющего в пустыне
Та взагалі треба порозганяти оті підрозділи освіти, мені простому вчителю вони за 30 років ніякої користі не надали, тільки звіти вимагали та перевірки влаштовували...А що перевіряти, та як й самі не знають....На 32 школи та 47 садочків м.Хмельницького 34 бухгалтера тільки в департаменті освіти та в кожній школі по 3, та у садочках по 1.160-170 бухгалтерів .... (як вчителів у 3-х школах).20 методистів 15 інспекторів.зо дві школи можно утримувати на ті кошти....А це все гроші платників податків.
ТАТУСЬ
У цьому році вперше за 25 років отримали щось від держави на початкові класи. Краще б перевірили вартість того, що закупила МО на кабінети! Можливо б це зацікавило КРУ або інші органи! Вартість деякої техніки перевищує у двічі! І знов тут заробили і поклали собі у кишені!Почніть перевіряти тих. хто заробляє. а не того хто виживає на копійки!!
Мама
Апогей цинізму! Перевіряти що? В чому суть вашої реформи? Ви перенесли дитсадківські старшу і підготовчі групи, де до речі всі ваші інновації існують уже 100років у школу,вбехавши стільки грошей, на те, що давно існує. І ще одне-возвели на п’єдистал двієчника з його верескливою мамою, надавши їм, мало не депутатської недоторканності і прав і, позбавивши, таким чином розумних дітей щось почути на уроці. Все. Крапка. Навіщо 625 перевіряючих? Ви справились на 12.
Читачка
Цинізм. Гроші платників податків МОН вкладає не в дітей, а в себе і в свою свиту. Розумні діти з високим балом ЗНО не можуть вступити на бюджет, бо бюджетних місць майже немає, і ті зайняті пільговиками. У студгуртожитках- розруха. Віддайте гроші на збільшення кількості бюджетних місць, на ремонти в гуртижитках, на підтримку обдарованих дітей у школі. Що ви робите? Ви виганяєте наших дітей з рідного дому на заробітки. Це-злочин перед Україною. Ви маєте за це відповідати.
777
Для Читачка: про вступ не правда. Розумні діти на бюджет завдяки ЗНО вступають. Кількість пільгових місць дається не більше 10%. Далі можуть заповнити пільговиками вакантні місця (від яких відмовились "розумні" діти, що не можуть навіть зрозуміти де вони хочуть вчитись, отримують бюджетне місце, а потім відмовляються від ньго і дуть в інший заклад на контракт).
Читачка
Для 777 Не брешіть. Все "розумні діти" прекрасно розуміють. Що ви їм пропонуєте? Педвиші, щоб потім кров з них пити? Куди вони можуть піти крім пед і медвишів? Ви ще тих нещасних дітей і звинувачуєте. В чому? В тому, що хочуть вчитися там де хочуть? На престижні спеціальності не можна вступити на бюджет навіть з високими балами.
Коментувати
Я
Это ж сколько денег уйдёт на этих аудиторов. Надбавки учителям поснимали - денег нет в бюджете, а на такую армию проверяющих нашлось! Не проверятьинадо, а помогать, проблемы школ давно извистны: материальная нулевая база, отсюда и поборы с родителей, так нет же, направим все средства на проверки, аудиторов, но! Проверки чего????
Тато
Разогнать управление! Прекратить анализировать результаты работы учителей в такой способ! Деньги перенаправить на потребности сельских школ!!!
Вікторія
Супер!Сама би хотіла стати аудитором.Сумний стан освіти.Деякі вчителі ...взагалі не розуміють свого призначення. Покривають один одного.Батьків не поважають...Шкода дітей у них вкрадений шанс на освіту...Байдужість,корупція,лобіювання...Те ,що пробачили раз ....існує вічно....МЕНЕДЖЕРІВ НЕ вистачає в освіті...огранізаційні процеси на нулі...Повага до учнів відсутня ...до вчителів також ...Жорстоке поводження з дітьми перевищує всі допустимі норми...Зарплати вчителів теж зробили свій відбиток на проблемі.Невистачає доброзичливої обстановкі та мотивації. ДРУЖба і культура покидають освіту.Руйнуя освіту -легко зруйнувати державу. Обізнаність батьків на нулі. ЗАшуганість зашкалює. Суспільство втрачає надію.Шкода ,що за державний кошт ми невпевнені в майбутньому.Школи потребують перевірок,Але щоб це переросло в терор не тих ,Хто на це заслуговує.Відрізнити фаль і профессійніть дано не кожній людині.Я думаю пора аудиторами читати вчителям лекціі...задавати питання і запрошувати батьків на такі засідання.
Witalina
Для Вікторія: А всі БАТЬКИ розуміють своє ПРИЗНАЧЕННЯ? Для тих, ХТО ,дійсно, ВЧИТЬСЯ, шанс на освіту НЕ ВТРАЧЕНИЙ!!!! Не перебільшуйте! Жорстке , хамське ставлення до вчителів ТЕЖ перевищує всі допустимі норми!!!
Коментувати
С ума сойти!
О,как интересненько! На бюрократов -бездельников денежки находятся в бюджете и нехиленькие! Зато школы в сёлах закрывают, экономят на детях! Им пофигу,что ребёнок для подвоза в другое село встаёт ни свет-ни заря, сонный едет туда и приезжает домой поночи уставший,хотящий только есть и спать!! Офигенное качество знаний у замученного ученика. А ОТГ для того и создаются,чтоб уничтожить всё хорошее,что есть в сёлах.
Мама
Підручників у дітей до цього часу немає, на ремонти шкіл грошей немає, розумні діти не можуть вступити у виші, бо бюджетних місць майже немає, наша молодь гне спину на закордонного дядька, щоб якось вижити, а вони-влаштовують "пир во время чумы" - відьомський шабаш між своїми родичами тепленькі місця ділять. Депутати, куди ви дивитесь, що робиться у нашій державі?
Олена
Очень много проверяющих. Лучше помогите в работе. Обеспечьте школы необходимым. Деньги на ветер пускают.
Oлег
Для ollesia : Ой як ми боїмося втратити тепленьке місце! І справді, що ж ви всі робитемете як вас вишвирнуть від корита, не у школу ж вам іти! Давайте на Катар. Ваша босиня прорубала вікно на Катар, то забирайте її-і вперед! Там свої роксолани і роксоланкі заборонені законом, то давайте постачати українських. Вперед, кицюню, в тебе все вийде. Не забудь подругу!
Марта
ВСІ, ХТО НЕ ЗАДОВОЛЕНИЙ роботою вчителів, отримуйте другу педагогічну освіту і приходьте в школу вчити сучасних дітей!!!! ПОКАЖІТЬ ЯК ПОТРІБНО, дайте результат! А говорити - НЕ РОБИТИ! - завжди легше!
Ed-Wault
Для Марта: не поверите, но я хотел получить пед образование (вторую вышку), но после одного семестра понял, что бесполезное занятие (только разве что ради корочки стоит). Учить можно и без данной формальности, чем успешно и занимаюсь как волонтёр. Но если говорить о проблеме учителей, то пока вы не начнёте посылать директоров и всякие органы на другие органы с их дебильными идеями вроде этой "Освітяни Нікополя рахуватимуть пасажирів автобусів", то ничего не изменится
Коментувати
Tet-a-tet
А що мають до роботи два інститути при МОНУ? Вони вже давно мали зробити аудит, а не писати доповіді чиновникам міністерства.
ННІ (Нова Національна Ідея)
Для Tet-a-tet: Ось придумали ще одне корито для своїх патріотів. А що будуть перевіряти?
Коментувати
Віктор
Появиться ще 625 торбохватів із великими правами. Краще б ці кошти дали на вчасний друк підручників, а то до цих пір чекаємо з моря погоди.Те, що зараз робиться, це суцільне лайно. Молодь в школи не йде, хто має більше здібностей, переходить працювати на більш привабливу платню, або їде за кордон, а на місцях залишаються ті, кому вже діватись нікуди через вік і обставини, або ті, хто більше ніде не потрібен. Слава аудиту!
Читач
У депутатів і чинуш-агонія перед виборами. Хоч проституток своїх працевлаштують, а то, що як втратять корито. Робота-не пильна, не уроки давати, не їм же йти за табачниковими підручниками під гриневиччиними палітурками, не їм же втілювати їх дебільні ідеї. Запроданці! Вже і дітей наших попродавали. Кожногодня на сайті-їдьте на навчання в Польщу, Чехію, в Африку, аби з України. А самі держзамовлення кожного року скорочують. Україні розумні діти не треба, ви-яничари погані?
батьки
Це знову Вас турбують батьки Буковинського села Драчинці. Коли учителька йде працювати у школу. Вона хіба не розуміє що учні можуть захотіти здавати ЗНО. Треба справлятися із класом до 30 учнів. Про яку якість освіти так багато можна говорити, коли до школи де 11 клсів приходять учителі яким треба вчити не більше 4 класу. Дитина плаче бо нічого не розуміє. Але по якійсь причині другі предмети розуміє. Ми не мовчали і більше не будемо мовчати. Як можна стільки батьків мати за дурнів. А якість освіти? Не має ніякої якості освіти. Перевірки куплені. Чому ми маємо із цим миритися. Будемо говорити як наші діти. Планшет є більше нічого не треба.
Соломія
Для батьки: А хіба вчителька винна, що ваша дитина не хоче вчитися? Бо ваша дитинка хоче, щоб їй все вчителька розжувала і готове в рот поклала. Коли ви вже зрозумієте, що навчання - така сама робота. А якщо немає мозкових функцій у дитини, то вчителька не винна.
васьок
це вічне питання, вчителі кажуть, що винні учні, батьки кажуть - вчителі, кожен з них по-своєму правий.
ТР
Так планшет в руки і сиди вдома! Здати можна екстерном, вчи, ніхто тебе в школи силою не змушує йти. "Вчителі не вміють вчити, лікарі не вміють лікувати", а самі ви що вмієте, що ви зробили для того, щоб дитина хотіла вчитися! Ви пояснили дитині як вона повинна поводитися у школі, ви пояснили для чого їй потрібні знання!? Почніть з домашнього, елементарного виховання!
Коментувати
lehm
Маразм крепчал.
Мирослава
Мені дуже подобається ідея з перевіркою шкіл, уже давно потрібно навести там лад , бо дуже велика кількість вчителів мислить і живе ще радянською ідеологією, відправте будьласка вчителів в яких 40 років стажу на пенсії хай не псують психіку сучасним дітям
Ярослава
Для Мирослава: а статус "сучасна дитина" - це пуп землi?
Местный
Для Мирослава: по вам видно как "сучасним батькам" испортили мозг в своё время.
Вчителька з 40 річним стажем
Ми підемо із задоволенням, якщо буде достойна пенсія. А головне, знайдіть вчителів на таку мізерну зарплату.Учителям зі стажем хоч якась доплата за нього, а молодий спеціаліст отримуєза місяць якраз на одне відвідування супермаркету.Після вузів майже ніхто не йде в школу.Нас просять не йти, бо особливо в селі НІКОМУ працювати. Отже, приходьте.
Коментувати
Олена
Куди звртатись на роботу аудитором? Маю дві вищі освіти: педагогчна та з якості, сертифікації та стандартизації. Дипломи державного зразку.
Сергей Лимонов
Для Олена: пані Олено ! Всі ваші заслуги і надбання - нічого не варті в цій країні ! На жаль . Потрібно мати блат - покровителів та гроші щоб отримати цю посаду ! Такі реалії нашого життя.
Коментувати
Сергей Лимонов
Ще й аудиторів вчителям на шию ( замість каменюки)-хоч з мосту та й в воду! Одні трутні і потенційні хабарники за державний кошт - МОН- зовсім з глузду з’їхало!