Учнів 9-х та 11-х класів просять оформити ID-картку

Для реєстрації на ЗНО та вступу до вишів учням варто завчасно подбати про оформлення ID-картки

Учнів 9-х та 11-х класів просять оформити ID-картку

Школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки. МОН просить освітян на місцях якомога ширше інформувати про це батьків та учнів, а Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів.

Так, зараз паспорт вперше оформлюється після досягнення особою 14-річного віку. Для таких громадян ця адмінпослуга є безкоштовною.

Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до:

  • територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання;
  • до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.

Докладну інформацію про процедуру оформлення ID-картки можна переглянути на офіційному сайті Державної міграційної служби за посиланням.

Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

  • особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;
  • іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;
  • особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.

Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Одним з таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу.

Вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.

Освіта.ua
12.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Назарій
Вже є рішення Верховного Суду, яким роз’яснено, що особа має право альтернативно оформляти паспорт книжечку, а примусити зробити ID картку не можна. Випускники 9-х та 11-х класів - це теж особи, громадяни України, відповідно ця правова позиція поширюється і на них. Юристами таке може бути розцінено як обмеження прав на вищу освіту.
Галина
Для Назарій: Не треба вводити людей в оману. Це було рішення по конкретному позову з конкретною ухвалою: "частково задовольнивши позовні вимоги та зобов’язавши Коростенський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області оформити та видати позивачці паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ». Тобто рішення не стосується інших осіб і може розцінюватись лише як прецедент. А враховуючи, що позивачі були прихожанами незаконної з моменту Томосу церкви (УПЦ МП) їх вимоги взагалі сумнівні.
Коментувати
Галина
Вся пробелема з отриманням паспорту в батьках-сектантах. У нас в коледжі студентка ІІ курсу не має паспорту, оскільки батьки проти отримання "диявольського документу" та судяться за право отримання паспорту-"книжки". Це тягнеться з І курсу, коли питання підняла не учбова частина, а бухгалтерія, яка не могла виплатити дитині стипендію (каси в закладі не було, а банківську картку дівчина отримати не могла через відсутність коду та паспорту). Бухгалтерія проблему вирішила: заради однієї дитини завели касу. А ось як вирішить проблему учбова частина? ІІ має здавати ЗНО!
Вчитель
Для Галина: найбільше судить про церкву той, хто в ній не буває
Галина
Для Вчитель: може тому, що йому зі сторони видніше? Тим більше, що законні церкви не протестують проти ID паспорту. Лише сектанти та 5 колона (російська церква)
Коментувати