Міносвіти доопрацювало новий порядок проведення ДПА

Проект наказу визначає механізм і форми проведення державної атестації у навчальних закладах

Міносвіти доопрацювало новий порядок проведення ДПА

Міністерством освіти запропонований для громадського обговорення доопрацьований проект наказу МОН «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації». Документ опублікований на сайті відомства.

Проект наказу визначає механізм і форми проведення державної підсумкової атестації у навчальних закладах.

Атестація традиційно проводитиметься для школярів, які завершують навчання у 4, 9 та 11 класах, а також для студентів закладів професійної освіти та вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації.

Передбачається, що іспити з української мови матимуть статус обов’язкових. Перелік інших навчальних предметів, з яких проводиться ДПА, а також форма її проведення щороку визначатиметься Міносвіти.

Атестація учнів 4-х класів здійснюватиметься виключно з метою моніторингу якості освітньої діяльності школи або якості освіти школярів.

Результати атестації не будуть враховуватись при виставленні річних оцінок із навчальних предметів.

У закладах вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації до складання атестації допускатимуться студенти, які виконали вимоги освітньої програми профільної середньої освіти з підготовки молодших спеціалістів на основі базової середньої освіти. Здобувачі освіти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, які отримали 1, 2, 3 бали за результатами атестації, відраховуються із закладу освіти.

Новим Порядком проведення державної підсумкової атестації також визначені інші особливості проведення атестації, питання звільнення від атестації, подання та розгляд апеляцій тощо.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються до 16 жовтня на електрону пошту: baitemirova@mon.gov.ua.

Проект документа

Освіта.ua
02.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
трамадолович і дімідроловна
Не смішіть мене, Ви всі тут розумні..і добре знаєте що учні 9 класу на ДПА всі списують щоб отримати 12 балів.!!!!
Геометрія
Для трамадолович і дімідроловна: Справа не в оцінці, а яка має бути процедура якщо учень не з’явився на екзамен у 9 класі без поважних причин? Чому цієї інформації не зазначено у положенні?
я сошла с ума мне нужна она...
Якщо учень не зявився... то можна тихо поставити йому оцінку і ніхто про це не знатиме...не придавайте собі зайвих проблем з відсутнітю.Воно Вам треба щоб школа відмітилася на всю область що учень не зявився!!!???
Катя
Для трамадолович і дімідроловна: Ви самі складаєте тексти лля ДПА у 9 класі. Самі ж їх і розголошуєте. То хто винен, що учні списують? А якщо Ви їх не доводете до відома учнів, то як вони спишуть? Уже декілька років поспіль у вчителів є реальна можливість провести ДПА без списування. Користуйся!
Коментувати
Геометрія
А, що робити якщо учень не з’явився на ДПА без поважної причини? Якщо перескладання, то коли? І хто має тоді покривати витрати на це перескладання (наприклад з.п. членам комісії і т.п.)?
1111
Для Геометрія: Які саме ДПА? У формі ЗНО? Ніяких передсладань не допускається, 1 в атестаті (свідоцтві за 9 клас) і допобачення телебачення
Геометрія
В 9 класі. Але на бал 1, учень має продемонструвати, показати свої знання відповідно до критеріїв оцінювання?
Коментувати
Микола
Підтримую Владимира Белого. Адміністрація вимагає хороших результатів. Учителі дають розв’язки завдань з ДПА і йде масове списування. Дуримо самі себе і плачемо, що в 10 класі немає кого вчити.
Владимир Белый
Яка може бути ДЕРЖАВНА підсумкова атестація, якщо її здійснює той вчитель який і навчав учнів - продовження традицій соцприйомки робіт комісією з тих, хто ті роботи виконував.
Світлана
Для Владимир Белый: ДПА здійснює комісія у складі 2-3 вчителів, один з яких - з адміністрації.
Vlad
Для Світлана: Не смішіть! Якраз адміністрація і вимагає високих результатів, тому голова комісії не бачить, як учні списують.
Коментувати
Міністерству
Тобто 4 бали для медиків, юристів, учителів - проходить. Вам соромно має бути перед нацією за ваші вчинки. Поки не пізно змініть порядок проведення дпа у ПТНЗ. Наприклад для медиків і юристів не менше 7 балів профільний предмет і 5 балів українська мова.
Галина
Для Міністерству: Які профільні предмети? медики в коледжах - це медсестри та фельшери. Здають вони на ДПА (ЗНО) укр. мову та або історію або математику. Який з цих предметів для медсестри є профільним? "учителі" в коледжах - це вихователі ди. садочка.
Коментувати