Проект бюджету не забезпечує потреби шкіл, - Профспілка

Освітня профспілка наполягає на передбаченні видатків на освіту не менше 7% ВВП

Проект бюджету не забезпечує потреби шкіл, - Профспілка

Обсяги видатків на освіту, що передбачені проектом Державного бюджету на 2019 рік не зможуть забезпечити нагальні потреби закладів загальної середньої освіти. Про це наголошують у Профспілці працівників освіти і науки.

Зокрема, у профспілці звертають увагу на те, що видатки Державного бюджету України на 2019 рік мають бути збільшені з урахуванням підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

У зв'язку з цим, Профспілка працівників освіти і науки наполягає на передбаченні в проекті Державного бюджету на 2019 рік обсягів видатків на освіту не менше 7% ВВП, як це гарантовано законом «Про освіту», які мають складати не менше 276,5 млрд грн проти передбачених 242 млрд.

Запропонований урядом обсяг видатків в проекті складає лише 6,13% від ВВП та засвідчує про його негативну динаміку порівняно з поточним роком, який у 2018 році становить 6,71% ВВП, також не досягаючи законного рівня.

«Як і в минулому та поточному роках, ці обсяги видатків не забезпечать нагальні потреби закладів загальної середньої освіти, про що свідчить: низький, законодавчо незабезпечений рівень заробітної плати педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, скасування та зниження їм розмірів надбавок і доплат, наявна заборгованість із заробітної плати, застаріла матеріально-технічна база, наявні борги за отримані закладами освіти комунальні послуги тощо», - наголошують у профспілці.

Також у профспілці зазначають, що в умовах збільшення у 2019 році прогнозного обсягу ВВП на 21,53%, зростання освітніх видатків прогнозується лише на 11%, що також підтверджує необхідність їх збільшення, як мінімум, до законодавчо гарантованого рівня.

«Обсяги освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2019 рік передбачено в сумі 70 979 793,4 тисяч грн проти 61 712 610,6 тисяч грн у 2018 році, що складає їх збільшення лише на 15%. Це означає, що обсяги освітньої субвенції забезпечать лише зростання розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду з 1762 гривень до 1921 гривні, тобто на 9%, та часткове покриття витрат для поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, які не передбачено в обсягах освітньої субвенції у поточному році», - наголосили у Профспілці працівників освіти і науки.

Як відомо, Профспілка працівників освіти і науки оголосила про приєднання до протестних дій Федерації профспілок України, проведення яких заплановане на 9 та 17 жовтня.

Освіта.ua
26.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Порівняйте зарплати вчителів у школах і викладачів у коледжах.Смішно сказати, 21 рік педстажу, повна ставка, і. - 5. 500 грн.зарплата, коли в школі -9.000.Поясніть, чому ? Хіба я не педпрацівник?
23 .5 часов,кабинет
Для Наталія: и 5600. О каких 9000 Вы рассказываете? О киевских? Так киевлянам, мало того,что столица с её возможностями,ещё и доплачивают,чтобы молчали и рты не раскрывали.А другим таких денег не платят. Хотя во многих местах Украины цены значительно ВЫШЕ киевских. ТАк что - не трындите.
Віктор
Кидайте ви ті коледжі йдіть у школи, в києві є вакансії. Чи у школу СЛАБО?
Коментувати
Віктор
Так уже вирішили, зняли 10% за престижність. Слава реформаторам!!! P.s. не забудьте по тв сказати як ви підвищуєте престижність вчителя, мудаки.