МОН розробляє нову формулу фінансування вишів, - Гриневич

Відомство працює над формулою фінансування вищої освіти, що вимагає кваліфікованих спеціалістів

МОН розробляє нову формулу фінансування вишів, - Гриневич

Зараз Міністерство освіти і науки працює над новою формулою фінансування вищої освіти, що вимагає залучення висококваліфікованих спеціалістів, які розуміють як фінансові та економічні механізми, так і роботу системи освіти. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час спілкування з викладачами та студентами Харківського національного економічного університету ім. Кузнеця.

«Погляньте, що сьогодні відбувається. Вища освіта перебуває в процесі реформ. Перший прийнятий у сфері освіти закон після Революції гідності – це був Закон «Про вищу освіту». Зараз ми вже працюємо над змінами до цього закону – настільки динамічно все змінюється. Зараз усі університети хочуть більше фінансової автономії, але це неможливо у статусі бюджетної установи. Тому неуникненно відбуватиметься зміна, і університети переходитимуть в інші статуси», - зауважила міністр.

За її словами це означає, що у вишів з‘явиться більше фінансових повноважень і обов‘язків. А для їх виконання будуть потрібні люди.

Освіта.ua
26.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван Сергійович
Шановна пані міністр! А як за новою формулою буде фінансуватися аспірантура та діяльність спеціалізованих вчених рад?
Дід Панас
Для Іван Сергійович: Аспірантура, синку, у нас в Україні - це таке спеціальне відділення всеукраїнської тоталітарної секти "Науковці", адепти якої покланяються своєму верховному божеству під ім’ям Наука. Діяльність цієї секти дуже небезпечна. Її адепти у підсумку лишаються через неї всього, що мають, і грошей, і майна, і квартир, і сімей, і часу. Замість того, щоб займатися чимось корисним для своєї родини й дітей, адепти-науковці постійно зайняті молитвою - читанням ще 100 років тому застарілих книг, принесенням різноманітних жертв Науці у вигляді своїх творів і плати за їх публікацію, майже безкоштовної праці (за їжу) на благо Науки (на зразок послушників монастирю), подаянь жерцям - опонентам, рецензентам та іншим ієрархам по вертикалі ієрархічної структури секти. Залежність від секти дуже висока і жоден психолог не може допомогти жодному адепту, особливо адепту зі стажем, який вже встиг вкласти в секту все, що можно було винести з квартири і родини.
Дід Панас
Для Іван Сергійович: У деяких запущених випадках адепти цієї секти продають і саму квартиру, щоб тільки захистити так жадану ними кандидатську дисертацію. Адепти-науковці свято вірять у райське життя після захисту. Що там говорити, деякі психологи й самі потрапили до лав цієї секти і стали її адептами, а деякі й жерцями цієї секти. До адептів-початківців в обов’язковому порядку ієрархами секти призначаються наставники, як і в будь-якій іншій релігійній організації - так звані "наукові керівники". Все логічно, адепт-початківець, залишаючись наодинці, може, не дай Наука, включити мозок і подумати: "Що це я тут роблю?!", або ще гірше, не дай Наука, захистити дисертацію достроково, позбавивши цим багаторічних подаянь і наставника-керівника і когось з ієрархів секти!! Вищі ієрархи науковців періодично проводять релігійні реформи, підсовуючи науковцям своїх нових ідолів для поклоніння, що іноді, як і ведеться під час релігійних реформ, викликає масове обурення і неприйняття нових богів.
Дід Панас
Для Іван Сергійович: Останньою такою ррелігійною реформою в секті наковців було введення нових ідолів Scopus та Web of Science, які прийшли на зміну старим ідолам - фаховим виданням, яким останнім часом вже ніхто не покланявся, тому вони відійшли на задній план. На поклоніння ідолам Scopus та Web of Science вийшли науковці всієї країни. Кожен приніс цим ідолам свою жертву - статтю та гроші на її публікацію. Але нові боги не від кожного приймають жертву, тому багато адептів залишилися невдоволеними, ні реформою, ні новими богами. Є у секті й жерці другого порядку, наприклад, так звані "вельмишановні опоненти", які їздять зі своїми відгуками (проповідями) по всій країні, отримуючи чималу "мзду" від аспірантів (початківців секти). Подорожують вони як справжні архієреї у вагонах СВ, або на літаках, виступають з трибун вчених рад (філій секти), всіляко виражаючи один одному знаки пошани на публіку і свято поклоняючись Науці для прикладу початківцям.
Коментувати
Василь Іванович
Хочуть більшої фінансової автономії?Цікаво, а хто саме хоче?Викладачам державних вузів абсолютно байдуже яка там фінансова автономія - широка чи вузька. Вони зараз зайняті грою на виживання та усунення своїх конкурентів по кафедрі в умовах масових скорочень викладацьких посад щороку. А ректорам, так, автономія фінансова дуже потрібна, щоб розширити свої можливості дерибанити бюджетні кошти. Ну так дайте їм так жадану ними фінансову автономію - зробіть їх вузи приватними. І тоді вони будуть мати абсолютну фінансову автономію. Що у нас в країні не знайдеться інвесторів для викупу державних вузів і наведення там порядку? Щоб купити вузи знайдуться. А от далі що робити? Адже на наступному етапі реформ треба провести і приватизацію державних наукових установ. А їх мабуть ніхто не купить й за копійки з їх сьогоднішнім економічним ефектом. Доведеться, як Назарбаєв, зробити їх громадськими організаціями, щоб їх члени за свій власний рахунок імітували наукову діяльність, а не за бюджетні кошти.
Оксана Гнатишина
формулу, як знищити середню освіту, вже розробили. тепер за вищу візьмуться. щоб коментар був більший, не вистачає цензурних слів.
Тетяна
Для Оксана Гнатишина: Не візьмуться. Неможливо взятися за те, чого вже давно немає і було знищено ще "попередниками".
Коментувати
Салтанівка Харків
Аналіз висловлювань Гриневич свідчить, що вона без будь -якого стержня, свого бачення проблем. Просто популістка . Ще й Слабенька. В Європі вся освіта вища безкоштовна!! А наші нувориші через зміну статусу внз, придурковаті формульні підходи хочуть тупо приватизувати університети.
Федір Іванович
Для Салтанівка Харків: І правильно зроблять. Прийдуть нові приватні господарі і навчать вас всіх працювати як слід, чого ви й боїтеся. Може нарешті підуть вже вічні червоні ректори, які по 15-20 років займають свої посади всупереч законодавству про вищу освіту.
Семен
Для Салтанівка Харків: Скажіть будь-ласка, а з якого переляку я повинен зі своїх податків фінансувати навчання у державних вишах десяти ваших дітей? Скільки можна витрачати бюджетні кошти на підготовку сумнівних спеціалістів, які до того ж ще й не працевлаштовуються за своєю спеціальністю і не приносять ніякої користі суспільству, а вища освіта їм потрібна тільки для того, щоб "кинути понти" серед своїх родичів та однолітків, що вони не гірші. Для того, щоб працювати на таких вельмишановних сьогодні посадах, як продавець Сільпо, вантажник, охоронець із зарплатою професора, не потрібно отримувати таку дорогу вищу освіту, як у нас в країні, ще й за бюджетні кошти.
Віктор
Для Салтанівка Харків: Приватизувати разом з вами. Та не бійтеся ж ви, рабства у нашій країні немає. Насильно ніхто вас на роботі тримати не буде. Крім того є й інші посади навколо))
Коментувати
Вчитель
і не надоїло їй балаболити. Птіца гаварун, говорить просто щоб говорити, щоб сприймали за еуропейську леді, а глянеш що вона обіцяла і що виконано, плакати хочеться, одні пусті балачки
Ірина не байдужа мати
Для Вчитель: Обратите внимание, основная масса недовольных политикой Гриневич-учителя школ и ВУЗов, которых эти реформы должны вывести из так называемой "зоны комфорта", которая заключается 1) поплакать о маленькой зарплате,2) о невоспитанных детях,3) неадекватных родителях. При этом их все очень устраивает!!! А тут Гриневич со своими реформами, стремится их заставить меняться, учиться новому, мыслить в соответствии с данным временем, внедрять новые, современные методы обучения, которые бы способствовали не только развитию интеллекта(что тоже немаловажно) у нынешнего поколения, но и адаптации в обществе, получению навыков и знаний для успешной жизни в дальнейшем, для нахождения своего места в обществе(а то сейчас все хотят быть менеджерами по продажи телефонов). И может быть не всем необходимо получать высшее образование, многие бы могли бы уже на этапе окончания 9-го класса определиться с профессией, но для этого нужны наставники(учителя выполняющие эту роль на данном этапе), которые способны разглядеть,подсказать, направить в нужное русло этих детей, но для этого самим учителям необходимо поменяться и поменять свое отношение к происходящему!
Василиса
Для Ірина не байдужа мати: При чем тут учителя?? Финансировать вузы будут. Учителей же уже профинансировали вроде бы. Или нет?
Николай Иванович
Для Ірина не байдужа мати: А родители в последнее время действительно неадекватные какие-то!! Начиная от детских садов и заканчивая вузами!! Вот один из примеров мы наглядно и видим сейчас!! К твоему сведению, Ириша "небайдужа мати", преподаватели и учителя за последние лет сорок никогда и не были в зоне комфорта. В зоне комфорта все это время находились менеджеры по продаже телефонов, о которых ты вспомнила!! Поэтому ими и хотят стать сейчас твои дети, а не преподавателями или учителями. И они уже вполне адаптировались к этой жизни, если сделали такой выбор профессии. И выбранное ими место в жизни, позволит им хотя бы не провести её в нищете, как большинство учителей!! А ты, неблагодарная, вместо того, чтобы поблагодарить их за этот тяжелый в сегодняшних условиях труд по обучению и воспитанию твоих детей (бесплатно при чём, заметь), критикуешь их тут вместо того, чтобы поздравить с профессиональным праздником!! Тебя видимо не учили в школе, и уж тем более не воспитывали!! (((
Коментувати