Діти з нацменшин мають знати державну мову, - МОН

Водночас Міносвіти не обмежує право дітей на вивчення мови своєї національної меншини

Діти з нацменшин мають знати державну мову, - МОН

Україна інвестувала понад 46 млн гривень на обладнання кабінетів української мови у школах з навчанням мовами національних меншин. Про це повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей під час зустрічі робочої групи з реалізації двосторонніх питань із задоволення освітніх потреб української та молдавської національних меншин.

«Для нас є дуже важливим, щоб українські діти, які належать до національних меншин, на належному рівні знали державну мову. Бо без цього вони не зможуть продовжувати навчання в Україні, працювати на державній службі, обіймати певні представницькі посади. Щоб забезпечити такий рівень держава інвестувала понад 46 млн гривень на обладнання кабінетів української мови у школах з навчанням мовами національних меншин, - відзначив Хобзей.

За його словами, наприкінці серпня ця субвенція була використана на 80%, але водночас Міністерство освіти не обмежує право дітей на знання та вивчення мови своєї національної меншини.

Освіта.ua
13.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
Половина депутатів Верховної Ради не знають рідної мови, або володіють нею на рівні Азірова. І ще з жодного з них шапка не впала.
Fraps
А чи будуть вивчати лугандонську мову у школах Донбасу? Мені здається такі прекрасні слова як бл’ ху’ п’зда та інші, повинні бути вивчені дуже ретельно. А в університетах повинні бути проффесори з лугандонських земель, вони кожен день роблять відкриття-відкривають пляшку водки або пива.
Активісти
Знайте це брехня, що Румуномовні села дуже погано здають ЗНО. Часом села де говорять українською мають набагато менші бали. http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=105480 Тому не треба нас відчужувати та стояти осторонь наших проблем. Ми такі самі українці. Живемо і хочемо щоб нас поважали. В одних школи другого ступеня, інших третього. Яке це має значення. Головне, що хочемо бути українцями.
Правдоруб
Для Активісти: глисти теж хочуть бути орлами. Але народжаний повзати літати не зможе. Українцем не можна стати - Українцем можна тільки народитися. Скільки б гройсмани і вальцмани не вдягалися у вишиванки, але вони назавжди залишаться жидами, що захищають жидівські (а не українські) інтереси. І про це ніколи не слід забувати.
Коментувати
Активісти
Чому у Румономовних селах Буковини хочуть закривати школи bukinfo.com.ua/show/news?lid=105706 . Хіба ми проти країни? Навпаки ніколи не виступали проти влади. Як вміємо так говоримо. Але, що діти владі винні? Зверніть увагу чини на ситуацію у простих сільських школах. Де батьки хочуть не зовсім багато. Щоб діти йшли та вчилися. Прошу не ігноруйте наші прохання.
Ірина
Мови нацменшин потрібно вивчати там де компактно проживають ці нацменшини. А в нас як не друга іноземна, так мова нацменшин, а справа Табачника живе і процвітає. Для чого в забитій малокомплектній школі з початкових класів вивчається "мова нацменшин", якщо в селі не проживає жодного носія цієї мови? Сумська область.
Родион
Для Ірина: А що можуть читати з варіативної частини вчительки , яким за 55-65 років, крім російської ?
Коментувати
Реаліст
Я, коли йду по Києву бачу негрів, жидів, муслімів, кацапів, але практично не зустрічаю Українців. Не знаю, як в інших містах, але в Києві завдяки вальцманам-гройсманам, Українці вже стали національною меншиною.
Дарина
Для Реаліст: нащастя,Ви також не є українцем)) цікаво,до яких меншин Ви себе відносите?
Реаліст
О, жидівська пропагандонша з’явилася! Як оперативно жиди захищають процес винищення українців шляхом завезення в Україну чорножопих.
Дарина
Я вас не ображала. Ви невихована,дика людина. Якщо для Вас існує розподіл людей за кольором шкіри чи за приналежністю до нацменшин,нам нема про що розмовляти. Ваше місце не в сучасному світі,а десь у дикому лісі . Ніколи не дозволяйте собі принижувати інших,бо це говорить про те,що виховання пройшло повз Вас. В інтернеті можна писати майже все,правда? Дуже сумніваюся,що вживу Вам не забракло б сміливості мені всю ту погань,що Ви написали про мене,сказати. Нажаль,ні виховання,ні розуму у Вас нема... Мені Вас жаль,Ви нещасне,затюкане комплексами вбоге створіння.
Коментувати