Експериментуємо з дітьми влітку в домашніх умовах

Експерименти, що дозволять побачити і зрозуміти дію фізичних законів та хімічних реакцій

Експериментуємо з дітьми влітку в домашніх умовах

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам та вихователям чотирнадцять цікавих експериментів, що дозволять наочно продемонструвати та пояснити дитині деякі хімічні реакції та фізичні явища з розділу оптики, термодинаміки, електродинаміки тощо.

Спільне виконання запропонованих експериментів сприятиме налагодженню тісного зв’язку з дітьми, зацікавленню світом навколо нас та його закономірностями, формуванню в дітей позитивного ставлення до вивчення природничих наук.

Експеримент зі статичною електрикою. Статична електрика - одне з найцікавіших явищ природи. Воно оточує нас з усіх сторін, і дуже важливо пояснити дитині його основні закономірності. Найлегше зробити це за допомогою простого експерименту. Показати вашій дитині силу негативно й позитивно заряджених частинок можна дуже просто й безпечно.

Переміщуємо воду за допомогою капілярного ефекту. Вода – основне джерело життя на Землі. Але як же вона потрапляє із землі у важкодоступні місця? Відповідь можна проілюструвати простим експериментом. За його допомогою ваша дитина зможе наочно побачити таке явище, як капілярний процес, і засвоїти основний закон переміщення рідин.

Як перевернути повну склянку, не розливши воду. Чи знає ваша дитина про силу тяжіння? І чи можна, на її думку, зробити так, щоб зі склянки, перевернутої догори дном, не виливалася вода? Спробуйте провести цей цікавий експеримент. Його результати здивують не тільки вашу дитину, ними вона, безумовно, захоче поділитися зі своїми друзями.

Смак без запаху: чи відрізните ви картоплю від яблука? Коли ваша дитина була зовсім маленькою, вона вже тоді проявляла свої смакові переваги. Що дає нам можливість відчувати всю гаму й багатство смаку? Проведіть з дитиною цей простий експеримент, і вона дізнається про певні складові, які мають велике значення для смакових відчуттів.

Як зробити веселку в себе вдома. Чи здогадується ваш син чи донька, що можна зробити веселку просто в себе вдома? Провівши цей веселий і барвистий експеримент, дитина буде приємно здивована тим, як легко й просто творити подібні дива. Досить використати лише кілька звичайних побутових предметів... і природа цього барвистого атмосферного явища стане ближче та зрозуміліше.

Згинаємо воду за допомогою статичної електрики. Чому, вдягаючи светра, можна побачити, як виблискують іскри? І чому часом мама боляче б'ється струмом? Цікаво, чи можна зігнути воду? А чи можна добути струм, розчісуючи волосся? Дитина вже з нетерпінням очікує отримання відповідей на всі ці запитання? Проведіть разом з нею цей експеримент, і вона про все дізнається зі свого власного досвіду!

Гра «Скляний ксилофон». Це веселе заняття покликане інтегрувати музику в освітній науковий експеримент! Ваша дитина неодмінно зацікавиться серйозним вивченням звукових хвиль, як тільки в неї вийде зіграти перші ніжні, милозвучні мелодії на власному скляному ксилофоні. Вона буде захоплена впливом різної кількості води в кожній з використовуваних «музичних» склянок на отримання чарівних звуків і мелодій!

«Об’єм теплого повітря». Ви можете неймовірно захопити вашого юного дослідника, якщо розповісте йому про ті «чудеса», які здатне творити повітря. Наприклад, воно може стискуватись і розширюватись. Його поведінка змінюється залежно від температури. Чи можливо це? Проведіть цей веселий науковий експеримент для дітей, і ви дізнаєтеся, що станеться з повітряною кулькою, якщо нагріти повітря всередині неї.

«Газована вода». Перетворюємо звичайну воду на смачний газований напій, який ідеально підходить для вживання у спекотний день і після фізичних навантажень. Завдяки експерименту ваша дитина дізнається багато нового про хімічні реакції, про те, як різні інгредієнти взаємодіють між собою, й отримає цікавий і смачний результат.

«Шоколад, що розтає». При якій температурі шоколад переходить із твердого стану в рідкий? Чи однакова ця температура для білого й темного шоколаду? Проведіть цей кумедний науковий експеримент і дізнаєтесь!

«Плаваюче яйце». Яйце опускається на дно склянки зі звичайною питною водою, але що станеться, якщо ви додасте у воду сіль? Що буде, якщо влити в одну склянку рідини різної щільності? Проведіть цей простий експеримент, результати якого дуже цікаві й можуть розповісти вам кілька несподіваних фактів про щільність рідини.

Гра «Таємні повідомлення». Коли ви вирішите навчити вашу дитину цього несподіваного й досить захоплюючого образотворчого фокусу, вона з радістю відчує себе справжнім секретним агентом. Цей веселий і цікавий арт-проект якнайкраще підходить для гри в «таємних агентів» і може послужити корисною вправою на розвиток почерку та просторового сприйняття вашої дитини.

Веселий експеримент з відром, що крутиться. Ви завжди думали, що, якщо перекинути відро з водою над головою, то змокнете до нитки? Тоді цей експеримент вас дійсно зацікавить. З його допомогою можна не тільки добре повеселитись, а й показати дитині особливості такого природного явища, як доцентрова сила.

Чому яйце «дихає» під водою. Яйця – це унікальне природне середовище, створене природою для захисту й розвитку плода. Природно, такий захоплюючий механізм таїть у собі безліч цікавих особливостей, про які можна розповісти своїй дитині. Зробити це найкраще буде за допомогою цікавого експерименту.

Освіта.ua
07.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів