МОН може використати досвід Латвії в мовній освіті

Україна може використати латвійську модель навчання в імплементації рішень Венеційської комісії

МОН може використати досвід Латвії в мовній освіті

Рекомендації Венеційської комісії, надані Україні щодо мовної статті закону «Про освіту», в тому числі можуть бути імплементовані через такі моделі навчання в школах національних громад, які використовують у Латвії. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич під час візиту до Латвійської Республіки.

Вона підкреслила, що для України надзвичайно важливо, щоб всі українці, незалежно від їхнього національного походження, добре знали державну мову, а отже могли професійно самореалізуватися у власній країні.

«Тому нам необхідно знайти правильні моделі навчання для представників національних громад, щоб вони чудово знали і могли вживати рідну мову і так само чудово володіли державною мовою. Ми вважаємо, що досвід Латвії в цьому питанні дуже цінний для України. І рекомендації, які ми отримали щодо статті 7 від Венеційської комісії, в тому числі можуть бути імплементовані й через такі моделі, які пропонуються в Латвії», – наголосила Гриневич.

Зокрема, йдеться про співвідношення в навчанні 60 на 40 у старшій школі, де 60% часу відводиться на вивчення навчальних предметів державною, а 40% – рідною мовою. Наприклад, така схема застосовуються в українській середній школі в Ризі, яку в межах візиту відвідала Лілія Гриневич.

«Ми знаємо, що однією з нагальних потреб для школи є фахові вчителі, які знають українську. І це питання ми вирішуватимемо через можливості нашої міжурядової угоди, підписаної між Україною і Латвією цього року. Ми маємо забезпечити навчальний заклад вчителями, які дійсно на високому рівні можуть навчати української», – зауважила міністр.

Освіта.ua
14.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Викладач - практик
Скільки вже можна когось копіювати? Практика свідчить: копіювання чужого досвіду нічого гарного не приносить. У нас свої учні, а в наших учнів - свої потреби. Чи не варто замислитися над ВЛАСНОЮ системою освіти? В Україні є маса вителів з величезним досвідом, з власною апробованою методикою викладання. Кому з чиновинків від освіти це цікаво? Хто з них хоча б раз спитав думку викладача - практика? Одержуючи атестат про середню освіту, випускники не знають таблиці множення. З цим що робити? З тими розділами програми, які ніколи не знадобляться людині? Та що розділи програми? Цілі предмети! Словом, писати можна довго. Але кому наші думки цікаві? Хто з наших так званих реформаторів хоч раз пішов у звичайну школу і спитав думку учнів та викладачів? Покажіть мені такого, і я потисну йому руку. Ollesia, від Вашого підлабузництва аж смердить.
Ollesia
Так, повністю згодна з Лілією Михайлівною— Латвія, цe наш вeликий союзник, який нe тільки допомагає Украіні боротися з російськими окупантами та російськоюагрeсією на сході Украіни, а й в інших сфeрах—наприклад, для укрзалізниці бeзкоштовно пeрeдає та модeрнізує тeпловози, eлeктрички, також завжди підтримує Украіну у всіх питаннях. Цe дужe дружня і братська дeржава для нас.За цe ми маємо сказати спасибі Порошeнку Пeтру Олeксійовичу Ми можeмо пeрeйняти досвід з Латвіі щодо мовного питання—і Латвія нам допоможe.
Варвара
Для Ollesia: Пафосно, якось...А спасибі Порошенку можна казати тільки за те, що він без конфлікту залишить свій трон, довіру не виправдавши людську... До речі, як не крути, а при радянській системі освіти діти були більш обізнаними - без інтерактиву та поглядів на інших. Для вас особисто: я - луганчанка....
Коментувати
Val
А арабов и индусов, в больших количествах едущих учиться в Украину, тоже "говирку" заставлять учить будут?