Гриневич обіцяє вчителям педагогічну свободу

Новий закон має кілька основних ідей, серед яких педагогічна свобода і фінансова автономія

Гриневич обіцяє вчителям педагогічну свободу

Міністр освіти Лілія Гриневич наголошує, що новий закон «Про освіту» має кілька стрижневих ідей, серед яких педагогічна свобода вчителя та фінансова автономія шкіл. Про це вона заявила під час форуму на тему: «Децентралізація у сфері освіти», розповідаючи про імплементацію нового закону.

«По-перше, педагогічна свобода вчителя. І тут нам доведеться працювати з вчителями. Щоб усі педагоги могли самостійно розробити власні програми потрібен час. Тому для перших класів усі вчителі матимуть підвищення кваліфікації», - наголосила Гриневич.

«Наступне, фінансова автономія. Це не означає, що буде бухгалтер в кожній школі. Просто ви самі зможете побудувати оптимальну модель, наприклад, щоб один бухгалтер обслуговував кілька шкіл. Що точно має бути – кожен директор повинен знати, що робиться з його бюджетом і оприлюднювати цю інформацію», – зауважила міністр.

Вона також підкреслила, що зараз «важливо зрозуміти, які тіньові кошти є в освіті. А батьки мають побачити, які шалені гроші вкладає громада на утримання школи, бо зараз вони цього не бачать».

Освіта.ua
23.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вера
Чтобы не рисковать своей оценкой по профильному предмету, так как за короткий срок написать хорошую работу очень сложно, можно обратиться за помощью к специалистам. Сегодня на рынке образовательных услуг работают компании, которые непосредственно специализируются на оказании помощи студентам при написании курсовых и дипломных работ. На сайте http://zakazat-kursovik.kiev.ua/ вы сможете подробно узнать об условиях, на которых можно заказать курсовую работу. Оформить заказ можно через интернет, а при желании забрать готовую работу можно лично. Эта компания имеет своё представительство в Киеве. Также можно заказать доставку в любой город Украины.
Олена
Свобода освітянам тільки може наснитися!!!! Пані Гриневич обіцяла розвантажити школи від непотрібної звітності! Коли це???? В цьому році просто засипають звітністю!!!Вже на заступників повісили облік військовозабов’язаних, за кожний захід маємо звітувати десятьма додатками, райдержадміністрація теж вимагає звіти від шкіл,відписки, надання інформації тощо. Люди добрі, коли ж дочекаємося воленькі???? Вибачайте, але потрохи починаєш ненавидіти цей паперовий маразм!!!!
Оксана
Для Олена: Підтримую!!!
Коментувати
Witalina
Що таке педагогічна свобода???? ЧИ МОЖЛИВА вона???? Як на мене ,це тріпологія!!!!Якщо в школі є директор,завуч ,є органи,які контролюють якість освіти,ТО Є КОНТРОЛЬ!!!! Тобто повної свободи не має,не може вчитель робити "ЩО хочу -то ворочу!" ТО в чому свобода??? В тім.що вчитель складає програми???? і т.д. Але якщо я буду складати програми,ТО що будуть робити НАПН,МОН,ІЯЗО і ще всякі різні структури?? За що вони зараз отримують З.П??? ДЕ результати їх роботи??? По великому рахунку педагогічна свобода - елементарне "СЛОВОБЛУДІЄ" !!!
Евгений Илюстраторов
Классная свобода, посокращать финансирование сельских школ, втихаря разворовать деньги на создания "апорных школ", а потом предложить "швабоду равенство" и ещё какую-нибудь ерунду. Создавайте программы, самофинансируйтесь. Был во многих школах Украины..... Люди! Школы без центрального водопровода и канализации, некоторые видели капремонт ещё при Хрущёве..... Шо это я паклёпы навожу - самое главное вводим финскую систему образования, правда, что это такое мало кто знает, но министеркша сказала вводим - значит вводим.
Тет-а-тет
Для Евгений Илюстраторов: Так министр должна делать капремонт в школе или кто? Пусть будет так как есть(ибо не было каптемонта) или все таки будем что-то менять, пускай при помощи финской системы? От Хрущева никто не видел, что школа требует ремонта? Как удобно найти крайнего виноватого, лишь бы самим ничего не менять.
Евгений Илюстраторов
Нет, блин, учителя за родительские деньги должны делать, а министр "нипричём", видите ли перст указующий. Если что-то менять, так пусть начнут с элементарных удобств, на которые государство должно выделить деньги. Оторвите свои тела от стульев и посетите столько школ, сколько посетил я. Это катострофа.Это даже не "убитые" сельские, это школы районных центров - первый класс в 20-ти градусный мороз в туалет на улицу бегает, вот с чего надо "финскую систему " вводить. Об опорных школах, деньги в тупую разворовывают. Пример? Посмотрите сколько таких школ должно было открыться к первому сентября в Донецкой области, сколько открылось. Можете продолжать мечтать.
Евгений Илюстраторов
Для Тет-а-тет: Чуть не забыл. В подтверждение моих слов, последнее громкое дело - в Славянске суд закрывает 16 школу, во время учебного года. Ещё три на подходе. Это не сельские школы. Говорите после Хрущёва никто не видел и не делал? Є дуже добра українська приказка: "Дурак радіє, що думкою багатіє".
Коментувати
nazarenko anna
Взагалі-то, свободу не дають-її завойовують. А свобода з "барського плеча"-прямий шлях до нового рабства...
Подивований читач
А педагогічна свобода нам і не снилась, проте помріяти ніхто не забороняє, пані міністерка навіть переконливо радить. Особливо, коли пропонують залучити учнів школи під час навчання до участі в заходах до Дня Гідності (2 години навчального часу). А чому б і ні: а навіщо Україні розумників, хай Діти борються з корупцією.
александр македонский
ДУЖЕ СМIШНО ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА
Просто вчитель
Фінансова автономія у межах виділенних коштів - це означає що ніякої автономії не буде
Простовчитель
Для Просто вчитель: ... тай кошти ...ніякі...
Коментувати
Сергійко
Нам потрібні кошти , а не бухгалтери!! Дірку від. Бублика свобода не покриє,,, Буржуазна влада школу ігнорує. Де справжні європейські ліві??
Просто вчитель
Громада... гроші... та й ще шалені.... Агов, відізвіться вчителі, хто відчув ці "шалені гроші"...
Кузьміч
Думаю, що нашому міністру краще мовчати ніж говорити.
Євген
Якщо міністр заговорив про педагогічну свободу, то скоро будуть створені спеціальні комісії для перевірки, чи дотримуються вчителі педагогічної свободи ...
св. Євгеній
гарно сказано. А потім будуть створені комісії для перевірки комісії, яка буде контролювати, чи дотримуються вчителі педагогічної свободи))))
Кузьміч
Ура! Швабода!
Коментувати
Валентина Покришова
Буде важко знайти бухгалтера в школу при наших зарплатах. До того, бухгалтер працюватиме з бюджетними коштами, які постійно контролюються. Директор школи тепер має бути обізнаним і у бухгалтерській справі, бо за підписами під документами відповідатиме він. Чи не забагато справ для одного директора?
Павлович
Для Валентина Покришова: Просто треба поставити обмеження директорам читати більше 6 год на тиждень.
Ольга
Деякі директори читають по 2 години, але все рівно часу невистачає. Районо постійно смикає, додає купу паперів
Коментувати
Ольга
а ще уявляється, як той бухгалтер школи буде проводити тендери. укладати договори, працювати у різних програмах. А сільським директорам ще потрібен і юрист.
Випускник
Вже уявляю програми, за якими вчитимуть дітей вчителі, які щойно закінчили університет.
unforgiven
Вчитель повинен навчати і виховувати дітей. Розробляти навчальні програми - компетенція міністерства освіти, так само як забезпечення навчальних закладів підручниками. Для чого перекладати свої обов’язки на вчителів і називати це "педагогічною свободою"?
Лара Ф.
Для unforgiven: Навчати, а не виховувати.
Глафіра Петрівна
Лара Ф., не виховувати? Тобто цей пункт зі своїх обов’язків вчитель може викреслити? І не проводити виховні години за тими "стоп’ятистами" напрямками виховання? І не робити звіти про їх проведення? Ви напишіть, де то є скасовано, бо дуже вже мені цікаво знати)))
Коментувати
Тетяна
Про яку свободу наш пані міністр говорить? По новому закону про освіту керує директор з адміністрацією. І після нового закону вони( адміністрація школи) ще більш стали нахабнішими,і упередженими і з високом почуттям керівних якостей. І дирекція наголошує на цьому і закриває роти всім вчителям і т.д. Словом, нічого доброго цей закон не призвів. Цікаво лише одне: "Чи має право адміністрація закладу відвідувати уроки в атестаційний період, оскільки згідно нового закону про освіту у статті про атестацію відвідування уроків як такого немає.
Омелько Терен
Для Тетяна: Який стосунок нахабність вашого керівництва має до нового закону. Швидше за все, навіть до ознайомлення з ним у них справа не дійшла. Що в цьому законі є такого, аби особисто вам "затикати рот"? І невже смисл життя вчителя в тому, щоб ніхто не бачив його уроків, не мав про них уявлення?
Witalina
Для Тетяна: Вчитель,який ПРАЦЮЄ,не халтурник,НЕ БОЇТЬСЯ ВІДВІДУВАННЯ УРОКІВ адміністрацією школи.Говоріть спасибі їм !!!! Завдяки відвідуванню уроків Ви ростите професійно
Лара Ф.
І вбиваю СВОЄ ЗДОРОВ’Я.
Коментувати
Тет-а-тет
Тіньові кошти в освіті крутяться тому, що марнославні українці вірять в силу папірця, а не в силу розуму. Можу точно сказати, що наприклад, в гімназії, де вчиться 600 учнів збирають на рік 600 тис.гр. які осідають невідомо де. І це обов*язковий платіж, не рахуючи усього іншого. У селах скромніше, бо там з доходами важче, та й селяни принциповіші. Ще в радянські часи існувало прокляття:"Щоб ти жив на одну зарплату"! Наше суспільство не позбулося цієї звички щось здобувати собі за межами офіційної оплати праці, тому й не дивно, що так важко це викорінити. "Їм" можна, а нам ні? уважає кожен, який починає собі сколочуввти ліві статки. Давно помічено, чим менше чиновників та установ-тим менше поборів та корупції. Може і в освіті вже час критично оцінити ефективність паперової роботи і від балачок перейти до діла. Ну розпочати МОНУ хоча б зі себе, зі своїх псевдоінститутів.
Светлана
Свобода учителя будет только тогда,когда отменят кучу ненужных бумаг и " невластивих вчителю" функций. А это, в свою очередь,будет тогда,когда разгонят ненужные никому должности свыше,не говоря уже о всяких присосавшихся к бюджету бессмысленных институтах качества,модернизации и чего там ещё...Однако об этом министр -ни слова!
KSS
Вже вірити нікому не можна. Тепер не має так званої свободи. І що панує в освіті? Бардак. А вже що потягне за собою свобда трашно навіть уявити. У попередників та сьогоднішньої влади є дужа погана риса. Усі вони працюють на добробут тих, які й так не погано живуть. Інші, більша кількість має на усе мовчки дивитися. Пройде 5 років і за голову хапаються. Тоді вже пізно щось змінити. Вони, ображенні на владу йдуть і приводять до керівних посад осіб, яким там не місце, але котрі зуміли вдало підлаштуватися до відчуттів та поглядів народу. Про продажні фахові конкурси та олімпіяди вже говрити смислу немає. Оплату за престижність теж. Побори в школах так само. Що ви тепер хочете від народу? З приходом кожної влади народжуються мрії про краще. І коли влада йде в історію, говорити будуть вони такі як ті що були до них.