Не усі школи використовують оновлені програми

Міністерство освіти отримує суперечливі відгуки від батьків за результатами оновлення програм

Не усі школи використовують оновлені програми

Міністерство освіти і науки отримує суперечливі відгуки від батьків щодо використання школами оновлених програм початкової школи. Є школи, де оновлення не використовуються. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час наради з керівниками органів управління освітою обласних державних адміністрацій.

За словами міністра, на початку 2017 року в усі школи було доставлено Хрестоматію сучасної української дитячої літератури у двох томах накладом 640 тисяч примірників, але використовується вона по-різному в різних школах та регіонах країни.

«Ми отримуємо дуже суперечливі відгуки від батьків за результатами оновлення програм. Є школи, де оновлення використовуються, і ми маємо позитивний зворотній зв'язок від них, а є ті школи, де оновлення не використовуються, і батьки скаржаться на це в МОН. Є школи, де діти навіть не бачили Хрестоматію. Це неприпустимо», – наголосила міністр.

За результатами наради було прийнято рішення провести моніторинг використання оновлених програм та Хрестоматій для початкової школи.

«Одне із наших основних завдань – рівний доступ дітей до якісної освіти. Якщо в шкільній бібліотеці кожної школи лежить якісна і сучасна книжка для дітей, дуже дивно, що використовують її знову ж таки лише кращі школи», – зазначила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
12.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Дуже хочеться дізнатися, хто придумав вихідний день у школі 23 травня у зв’язку з тим,що 11 -класники здають ЗНО...Випадають контрольні,практичні і це наприкінці навчального року!Скажіть,це по всій Україні ,чи тільки наші місцеві мудрагелі таке втнули?І не просто вихідний,а діти повинні прийти до школи,але не на уроки,а просто зайнятися "справами до душі"!!!!!
Батько Київ
Нова ВЕСЕЛА хрестоматія дуже ПОДОБАЄТЬСЯ ДІТЯМ нашого першога класу! ЇМ це цікаво-ЦЕ ГОЛОВНЕ!
вчителька
Для Батько Київ: Навіщо ви обманюєте! Як така гидота може сподобатися? Натомість кинулися читати Шарля Перро, то в шкільній бібліотеці не виявилося ні "Кота у чоботях", ні "Червоної шапочки". "Попелюшку" знайшли у достатній кількості лише у "Зарубіжній" для 5 кл. (старе видання). Який жах! А кошти на ці "дурнуваті" христоматії пішли чималі. Ото така правда!!!
Ірина
Мова йде про хрестоматію для 1-2 класів і 3-4 класів. Гарні хрестоматії - це моя думка. Тут говорять про формування особистості і бідкаються, що казку "Кіт у чоботях" не знайдеш у шкільній бібліотеці. У мене питання: чого навчає казка "Кіт у чоботях"? Можна не відповідати.
Коментувати
Леся
Та якби мені в моєму дитинстві таку хрестоматію.... Точно б не захотіла більше книгу до рук брати!!! Можу тільки подякувати батькам за можливість читати дійсно цікаві книги, а не депресивний жах, представлений в сучасних програмах. Яку особистість формуємо, панове?!
Анна
А ще в цій хрестоматії дужееее цікаво змальовано образ вчителя. Пані міністр говорить про престиж професії, але не знає того, якими представляють учителів у хрестоматії? Абсурд...
Ірина
Для Анна: Та почитайте "коменти" на цьому сайті. Ось де "образ сучасного вчителя". Нічого змальовувати не треба.
Коментувати
Местный
Ага, вот и снова нашли виновных в всех провалах рехформ - учителя!!! Спасибо родителям, которые быстро донесли. Уххх, уже это учителя, надо им вообще отметить оплату труда.
Pasha 23
СКАЖИ Попелюшко тобі це вдалося відділити мак від попелу протягом однієї ночі скажи мені як відділити кота від кішки біль від кохання сльози від досвіду сум від часу мудрість від старості і ще не мати сотні літ Ян Твардовський (переклад Леся Демська)
Левченко Л М
В 6 класі, що з укр.літ. що з світової, всі твори депресивні. В кожному хтось помирає. Я сама вже боялась їх. Виховують клієнтів для Синього кита
Olena
Щоб дитина "зачитала",треба наповнити книги ЦІКАВИМИ творами! Як дитина почне читити,якщо твори,м’яко кажучи,нечитабельні!!!Нічому не учать,нічого не несуть.Головне-щоб,не ті автори,що раніше.
Просто учитель
А вы сами свою хрестоматию открывали? Повеситься хочется от таких "якісних і сучасних книжок для дітей"
Надія
Для Просто учитель: На 300% Вас підтримую! Прочитала той шедевр і зраділа, що вже 2 роки не працюю в початковій школі. Хтось захотів проштовхнути своі безталанні твори! Там есть, наприклад, розповідь: "Туп-туп, гуп-гуп, бабах и .... кінець". Яка там виховна мета? Чому навчає цей твір (інші ще гірше)? Де Нестайко (обожнюю!), Костенко? Де інші талановити автори? Хто покаже дітям красу української мови??? Оті гуп-гуп тру-ля-ля? Пані Гриневич, зелена ручка у мене є! Але це не реформа!
Коментувати
Просто людина
Партизанщина, як писав пан Андрющенко! А Ви кажете неправда?
anton2000
Для Просто людина: между прочим, партизанщина во второй мировой войне принесла очень положительные результаты (хотя эта аналогия, в зависимости от характера личности, может вызвать или возмущение, или недоумение, или иронию, или саркастичную улыбку, ну и т. д.). А сегодняшняя "партизанщина" (как ее называет господин Андрющенко) связана с тем, что нормальный учитель понимает, что должен предоставить все возможности ребенку получить качественное образование и учителю должно быть все равно, что кому-то нужно напечатать учебник Карпюка по английскому языку, не выдерживающий никакой конкуренции с учебниками иностранных авторов, которые сегодня очень многие школы используют.
Александра
Огоспаде, Карпюка еще используют??????????????? Когда это дерьмо,весь его тираж, сожгут на главной площади Украины?
Коментувати
Антон
Хорошо, что еще остались в начальной школе учителя, которые преподают детям ЛИТЕРАТУРУ, а не какую-то хрестоматию.
Надія
Для Антон: Нарешті прочитала правду! А то нудить от тієї хрестоматії та відгуків деяких колег: "Ура! Нарешті!" А ви ії читали? Ну НЕМАЄ у нас сучасної прози!
Коментувати
Бібліотекар
Ви вважаєте підручники авторів Несвіт, Карпюк з англійської мови ЯКІСНИМИ? В бібліотеці тільки пил на них витирають. Вчителі і діти їх ненавидять.
Олена
Для Бібліотекар: згодна з вами, стосовно підручника Карпюк О. і додам, що і діти і вчителі ненавидять ще й Калініну.
Коментувати
Черная Оксана
Хрестоматій хронічно не вистачає. Навіть одну на парту не маємо.
Накипелов
Спочатку пересрали навчальну програму. А потім "випустили" хрИстоматію, яку більшість шкіл в очі не бачила!!!