Оновлення шкільних програм буде прозорим, - Гриневич

Ідея МОН полягає в тому, щоб зібрати найкращі напрацювання і запровадити їх у програмі

Оновлення шкільних програм буде прозорим, - Гриневич

В Україні було витрачено багато коштів на різні освітні проекти. В їх межах було вироблено цікаві продукти, але після завершення проектів ці продукти не використовуються, і знає про них лише обмежене коло вчителів. Про це зазначила міністр освіти Лілія Гриневич під час своєї участі на форумі «Цифрове перетворення освіти».

За словами міністра, ідея МОН полягає в тому, щоб зібрати найкращі напрацювання і запровадити їх для використання в обов’язковій програмі. Не як окремі предмети, а щоб вони пронизували інші предмети і через них формували відповідні компетентності.

«Важливо, щоб ми не тільки говорили, але й діяли. Ми відкрили майданчик для публічного обговорення і роботи над удосконаленням програм. Влітку це була робота над програмами початкової школи, зараз на черзі базова. Якщо ви знаєте про цікаві матеріали, які таким чином можна адаптувати до використання в школах – пропонуйте, ми завжди відкриті до таких пропозицій», – наголосила міністр.

Вона також повідомила, що процес оновлення програм базової школи буде прозорим і відкритим для громадськості.

Обговорення проходитиме у кілька етапів. Після кожного з них на обговорення виставлятиметься оновлений документ, а також порівняльні таблиці, де вказуватимуться пропозиції, що були враховані, а також пропозиції, що враховані не були, з усіма відповідними обґрунтуваннями.

Освіта.ua
07.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Малех  Віталій
Хотілось би вірити, що оновлення шкільних програм буде не лише прозорим, а й ефективним і результативним! Система освіта України давно потребує цього!
Голосzнарода
В першу чергу треба скоротити вдвічі кількість годин на вивчення кожної шкільної дисципліни. Діти зранку до ночі сидять в школі, перевантажені, морально виснажені, цілий вечір та півночі учать уроки, - росте фізично-хвора та психологічно-неповноцінна нація. Ніхто не хвилюється за здоровя та здоровий глузд дітей, реформатори взяли собі за мету лише зберегти прикуплені феодальні наділи вчителям. Рятуючі минувше, приречені втратити майбутнє.
Роман
Для Голосzнарода: В першу чергу потрібно скоротити кількість чиновників в освіті, які своїм самодурством, паперотворчістю, хабарництвом перешкоджають всім позитивним змінам в освіті.
Коментувати
Мирослава
Чергове БЛА-БЛА-БЛА !!!!! Оновлення потребують ,перш за все,підручники та програми природничо-математичних дисциплін.Перегляду потребують навчальні плани,Основи здоров’я з 1-9 клас,дублювання однієї програми,підручника,тільки з незначними змінами ,Мистецтво 8-9 клас,- 1 год.- матеріал по темі культура,який вивчається на уроках історії, Як правило, це 7 уроки,результативність -0,але -це перевантаження учнів.!!!!! Зате креслення ,яке необхідне на технічних спеціальностях,НЕ МАЄ !!!!
Мама
Для Мирослава: Кому взагалі потрібний предмет " Основи здоров"я" ??? Тільки загружають дітей всіляким непотрібом. Ми в школі ці теми вивчали на біології без проблем.
Мирослава
Для Мама: Правильно!!!!!.І на класних годинах звертають увагу на ці питання!!! АЛЕ ж ТОДІ відповідний відділ у МОН ,ОІППО буде НЕ ПОТРІБНИЙ !!!!
Коментувати
serj
Що прозорим, то віримо. Але, на жаль, як завжди, ЗРОБЛЕНО ЧЕРЕЗ *ОПУ(
Голосzнарода
"Я Вас УмАляю" - без оновлення вчителів Ваші оновлені програми полетять в унітаз, разом із вами, та цілими поколіннями дітей. В МОН зовсім нема усвідомлення того, що 90% шкільних вчителів живуть ніби в 80-90 роках минулого століття, і їх світоглядні цінності застарілі, самі вчителі відірвані від реального життя, - ось чому в іноземців після спілкування з українською інтелигенцією виникає враження про людей з 80-90 років, а коли говорити про морально-культурний світогляд, то це взагалі 19 століття. Відсталість стане вироком для цивілізації, коли її зводити в ранг національної традиції.
Вчителька біології
Для Голосzнарода: Я вам щиро заздрю, бо 1. у вас є можливість бути присутнім/присутньою на заходах високого рівня, де іноземці спілкуються з українською інтелегенцією. 2. ви маєте високий рівень загального розвитку і можете усвідомлено зробити такі світоглядні висновки про українську інтелегенцію. 3. з такими поглядами ваші діти теж мають дуже високий рівень загального розвитку, адже їх навчали не совкові вчителі та і соплі їм витирали не вихователі ДНЗ совкового рівня. 4. і працювати вам не доводиться. адже знали би що будь-який найманий робітник керується вказівками начальства. У нас, вчителів, є навчальні програми, які ми мусимо виконувати. Але не перейматися. зараз відбувається "оновлення змісту програм", то ж ваші онуки будуть такими ж розумними як і ви, їх, окрім того, будуть навчати молоді "оновлені педагоги", адже сьогодні в педінститут діти обирають останні пріоритети.
Голосzнарода
Для Вчителька біології: Ви мене не знаєте, я зовсім невідповідаю Вашим уявленням та Вашим світоглядним цінностям, бо я не з Вашої системи світосприйняття та цінностей.
Вероника Миронова
сами себе противоречите
Коментувати
Накипелов
А підручники теж будуть оновлювати разом з програмами? Чи зроблять їх непридатними для навчання як в початкових класах, після чергового "розвантаження"?
Юрий
А я сначала прочитал что буде ПОЗОРНИМ. Так значно краще
учитель
Для Юрий: по Фрейду... так воно і є.
Вероника Миронова
якщо обговоренням повинно бути ПРОЗОРИМ , то чому ніде нема посилання на обговорення?
Ольга Науменко
Вероника Миронова: а пошукати по сайту? https://www.ed-era.com/mon59/
Коментувати