Школи не можуть впливати на вибір предметів ЗНО

Вибір предметів державної підсумкової атестації залежить виключно від самого учня

Школи не можуть впливати на вибір предметів ЗНО

Вибір предметів для складання державної підсумкової атестації випускниками шкіл, що цього року буде проведена у формі ЗНО, залежить виключно від самого учня та його планів щодо подальшого навчання. На цьому під час прес-конференції наголосив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

За його словами, випускники шкіл, заповнюючи реєстраційну картку, вказуватимуть назви навчальних предметів, із яких їм буде зараховано результати ЗНО як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Першим обов'язковим екзаменаційним предметом для усіх випускників 2017 року є українська мова.

Другим обов’язковим для складання предметом учасник може обрати або математику, або історію України.

Третій – із запропонованого переліку предметів, з яких буде проводитися тестування 2017 року: математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія.

Разом з тим, для зарахування оцінок державної підсумкової атестації можна обрати й математику, й історію України та пройти ЗНО з цих предметів.

«Вибір предметів залежить від самого учасника та його планів щодо подальшого навчання. Адміністрації шкіл не можуть впливати на вибір предметів ДПА», – наголосив директор УЦОЯО Вадим Карандій.

Як відомо, реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 6 лютого.

Освіта.ua
31.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Паша
Якщо дитині не потрібні результати ЗНО, а потрібна оцінка тільки оцінка в атестат, то все одно дитина йде на ЗНО і здає предмет як ЗНО, а не як ДПА?
Маша
обрый день, подскажите пожалуйста, кто уже зарегистрировалcя на ЗНО 2017 и сдает 4 ЗНО. При регистрации указывают какой ЗНО в качестве третьего ДПА? Например, мы хотим сдавать 4 ЗНО: укр яз, математика, англ яз ,физика. Укр яз ,математика пойдут у нас по умолчанию как ДПА , Хотим чтобы третий ДПА был анг яз. Это можно и нужно указать при регистрации?
Катерина
Хочу запитати. Чи потрібно здавати ЗНО при вступі на заочну форму навчання? Маючи вищу економічну освіту маю потребу у педагогічній. Школу закінчила років пятнадцять назад, ЗНО здати не реально.Щоб порадили в цій ситуації?
вчитель
Для Катерина: Сідати за книжки і вчитися! Який з Вас педагог буде, якщо з вищою освітою ЗНО здати непроможні?
Коментувати
Учитель
Ірино, а що вчитель учив їх писати, читати, висловлювати власну думку, це нічого!? Мої учні як знали на 7-10 і ходили до репетиторів, так і поздавали ЗНО на 7-10
Ірина
Яка реальна якічть знань, що дає вчитель в школоі? Ви про що? Це рейтинг репетиторів, які змогли за один рік систематизувати та вкласти в голову учневі знання за шість років шкільної програми!!!! Школа на це не має часу, а може бажання?
ОЛЯ
Для Ірина: Не погоджуюсь з вами - репетитори це в містах , а в селах вчителі цим не займаються. А щоб дитина успішно здала ЗНО - має бути бажання самого учня.Повірте ,не один репетитор не поможе , ПОКИ УЧЕНЬ САМ НЕ ВІЗЬМЕ КНИЖКУ І НЕ ПРОЧИТАЄ. Я сама вчитель , маю двох дітей студентів і ні одному я не наймала репетиторів і ЗНО здали добре
Друзілла Галицька
В місті теж далеко не всі наймають репетиторів. Приклад приведу у нас на роботі. Два роки підряд у моїх колег було троє випускників. В минулому році одна наймала репетитора і її донька вступила на програму навчання англійською мовою. Інші двоє репетиторів не наймали і діти вступили на бюджет в тому числі до Львівського національного університету. В позаминулому році з трьох знову одна мамочка наймала донці репетиторів і її донька "завалила" ЗНО з історії і взагалі не змогла нікуди вступити. Двоє інших дітей готувались самостійно і вступили на бюджет. Цього року в мене випускник. Я репетиторів не наймаю і в дитину свою вірю (він призер олімпіад обласного рівня). Так що про рейтинг репетиторів говорити нічого (якщо дитина вчитись не хоче або не може, то найкращий вчитель їй не допоможе).
Коментувати
Sofia
Чи в 15 років можна здавати ЗНО, після 10 класу? Скажіть будь ласка.
Юля
Моё мнение - обязательным должен быть только украинский язык, а остальное по выбору выпускника. Ущемляются права детей, которые учатся в хим-био классах и планируют поступать в медицинский. Им не математика ни история в виде ЗНО не нужны.
Олександра
Для Юля: история вообще просто нужна. Нормально знать историю собственной страны, разве нет? Права не ущемляются. Если бы будущим медикам запрещали сдавать их биологию и т.п., тогда бы ущемлялись. А сдавать историю - нормально. Какая-то надежда на то,что дети будут знать хоть немного о своей стране.
Юля
Для Олександра: история в нашей стране переписывается с завидным постоянством, в угоду правящей верхушке. Так какую историю должен знать мой ребёнок? А вот то , что ему придётся сдавать 4 предмета на ЗНО, в то время как всем остальным достаточно трёх, вот это факт и он возмущает.
Anna
Для Юля: на сколько я знаю, в меде учат математику и на хим факе также (на сколько говорят мои знакомые что там учатся). При чем уровень там повыше чем в ЗНО и без нормальных знаний школьной программы в вузе придется довольно сложно.
Коментувати
простоктото
Рейтинг в районе , рейтинг в городе, рейтинг в области,рейтинг 100 лучших школ по итогам сдачи вно укр.яз , рейтинг, рейтинг, рейтинг!!! .Кто думает об учителе.Только один рейтинг.
Тетяна Іванівна
Для простоктото: Якраз про вчителя і думають.Вчитель повинен якісно виконувати свою роботу, за яку він отримує гроші. Правда, держава повинна створити відповідні умови- кабінети , обладнані всім необхідним . Тому у вчителів , які якісно виконують свою роботу, завжди будуть повні класи учнів .Уже зараз у деяких школах не відкрились 10 і 11 класи, бо учні розійшлися по інших навчальних закладах, а у других школах - відкрились паралельні класи.
Петро
Тобто якісно виконувати свою роботу повинні вчителі математики, історії та української мови. Всі інші можутьпрацювати неякісно??????
Коментувати
Роман
Погоджуюсь на всі 100%, адже практично всі річні (семестрові) оцінки поставлені "з неба". Не думаю, що хтось із вчителів бажає вислуховувати на серпневій педраді аналіз результатів ЗНО та річної оцінки. Хотілося, щоб кожен випускник зміг підтвердити рівень своїх знань і всі були б задоволені.
Виктор
Тодi результаты ЗНО не повиннi впливати на рейтинг школи або вчителя.
Тетяна Іванівна
Для Виктор: Чому? Це реальна якість знань, які дає вчитель , не дивлячись на посади батьків, на кількість у них грошей і т.д.
Ірина
Яка реальна якічть знань, що дає вчитель в школоі? Ви про що? Це рейтинг репетиторів, які змогли за один рік систематизувати та вкласти в голову учневі знання за шість років шкільної програми!!!! Школа на це не має часу, а може бажання?
Алла
Репетиторы не преподают детям кучу той ерунды,которой напичканы школьные учебники.В этих учебниках нет системного подхода к изучению той или иной темы.Ребенок опять же более мотивирован на занятиях у репетитора и будет делать и 30 упражнений для закрепления.Попробуй задать в школе на одно-два упр больше,ого какой крик поднимут!Если ребенок пропускает занятия в школе,то очень редко он садится и работает самостоятельно над темой.Как результат,яма в знаниях.Репетитор потом ямы заполняет.Да и не все ходят к репетиторам,все-таки болшинство готовятся сами.
Коментувати
)))
Ще й як впливає))) .....Якщо будеш здавати фізику( чи інш.), ставлю в атестат меншу оцінку, не натягнуту за вуха)))