Міністр: учителі не мають ходити по будинках та шукати дітей

Учителі не мають займатися «всеобучем», але повинні надавати консультації батькам

Міністр: учителі не мають ходити по будинках та шукати дітей

Учителі не мають займатися «всеобучем», але повинні надавати фахові консультації батькам щодо виховання та навчання дітей. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами Чернігівщини.

«Батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від вчителів. І це має відбуватися не в форматі, коли вчитель запрошує батьків, розказує їм, що їхня дитина не відвідує уроки, і каже: «зробіть з ним щось». Це неправильно, значна кількість батьків не знають, що можна зробити, хіба що побити та посварити. Учитель має допомогти батькам знайти правильний вихід і вирішення ситуації», – відзначила Лілія Гриневич.

Вона додала, що для такої роботи сьогодні готові не всі вчителі, оскільки вони не мають відповідної кваліфікації, а психологічна служба в школах розвинена ще недостатньо потужно. Але до цього потрібно прагнути, саме з таких речей починається педагогіка партнерства та відповідальність кожного – учня, вчителя, батьків – за гідний рівень освіти школяра. Однак, щоб спонукати вчителів здобувати нові знання, потрібно створити необхідні умови.

Міністр також наголосила, що вчителі не мають ходити по будинках та шукати дітей, не охоплених навчанням, оскільки це завдання соціальних служб.

Освіта.ua
17.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
У нашій країні нема кваліфікованих вчителів. Просто нема! Або лише одиниці. Пропоную ввести так само ЗНО для вчителів. Про психологічну підготовку взагалі нема чого казати. Всі молоді спеціалісти зовсім не вміють спілкуватися з дітьми.
Песиміст
Для Наталія: Цікаво, а ви кваліфікований спеціаліст? Чому ви вирішили так категорично заявити про вчителів? А скласти ЗНО для вчителя, який справді працює, не складно.
Олекса Позняк
Для Песиміст: Ні я ні ви ні тим паче Наталя ЗНО не здадуть. Бо наша вилупкувата міністр заявила що крім предмета туди напхають питання з педагогіки і психології. А там сам чорт ногу зламає -одні теорії за колективізм інші за індивідуалізм, одні за класно-урочну, інші -давайте у лісі учитись. Це вам не 2*2=4. З точки зору одних відповідь буде правильна а інших - неправильна. І як здавать? Тим більше що наші учителі в основному непогані педегоги - практики, а теорію , особливо сучасну мало хто знає. Отаке ЗНО...
Местный
Всех уволить!!! Профессию учитель отменить и запретить. Они все аморальны и глупы. Оставить только несколько тел, которые будут, а-ля выступления министра, лозунгами вести уроки. Постоянно повторять детям: "Вы должны быть умными". И так все 11 классов. Эти тела должны работать без сна и не просить денег. Так же тела обязаны падать в ноги и целовать землю под министром и всеми чиновниками.
Коментувати
pasufik
МОН має у наказовому порядку заборонити будь-які походи вчителів по квартирах та інших місцях з метою агітації про вступ до того чи іншого навчального закладу як грубе порушення трудового законодавства. А для профілактики, покарати кількох занадто рвучких керівників. аби інші зважали на свої дії. Для реклами Н.З. є інтернет, газети, телебачення. От там і хваліться своїми "досягненнями". Дивно, чому мовчить профспілка вчителів, забула, що вона має захищати працівників освіти, а не підспівувати МОНу.
Катя
В нашей стране, учитель имеет только обязанности! Чем больше упрощают учебу ученикам, тем больше усложняют работу учителя!
Марина
Для Катя: Дівчата а в Ірпені вчителі стоять на дорозі замість Гаїшніков Хочете такого
Коментувати
Л
Пані міністерко, якби Ви менше "наголошували", а видали наказ про відміну мікрорайону !!!! А то Ви наголошуєте, а вчителі "голосять"
Л
Пані міністерко, якби Ви менше "наголошували", а видали наказ про відміну мікрорайону !!!! А то Ви наголошуєте, а вчителі "голосять"
Вчитель
учителі не мають ходити по будинках та шукати дітей - та ж ходять і шукають згідно нового Положення про індивідуальне навчання
за психологічну службу
Особисте враження що психологи тільки проводять з учнями різні тести, які успішно може провести класний керівник. А якщо щось і проводить то не в цілях виховання, а своїх власних. Чому так не знаю.
Наталья
Для за психологічну службу: у психолога есть приказ с перечнем обязательной работы и он на столько большой, что вряд ли успеешь, заняться еще чем-то , кроме тестов и это просто ужасно. + на школу один психолог - это крайне мало, необходимо вводить адекватное количество учеников для одного психолога, а у нас это тысяча учеников - один психолог, в конечном итоге, психолог не всегда успевает выполнить обязательную работу, а молчу, про какие-нибудь запросы от учителей, детей или родителей.
Наталья
Для за психологічну службу: у психолога есть приказ с перечнем обязательной работы и он на столько большой, что вряд ли успеешь, заняться еще чем-то , кроме тестов и это просто ужасно. + на школу один психолог - это крайне мало, необходимо вводить адекватное количество учеников для одного психолога, а у нас это тысяча учеников - один психолог, в конечном итоге, психолог не всегда успевает выполнить обязательную работу, а молчу, про какие-нибудь запросы от учителей, детей или родителей.
Олекса Позняк
Для Наталья: может перечень и большой но ни х..ра она не делает в моей школе. Когда то привёл неадеквата. А она: я без заявления родителей не работаю. А какой родитель напишет заявление - у него сынок самый золотой а учитель точно неадекват. вот работы и нет - иногда покатается вместо директора на совещание.
Коментувати
інше
Нехай учителі спочатку навчаться своїх дітей виховувати. І показавши приклад всім, зможуть надавати такі рекомендації.
Абырвалг
Для інше: Так, правильно, підтримую, й лікуватись йти теж потрібно тільки до лікаря що здоровий, хай спочатку захворіє, потім вилікує себе самі та покаже довідку, а то як це, сам не хворів а інших лікує :)
вчитель
Моя дитина вихована і вчителів не ображав , коли вчився в школі. А нас першокласники відправляють по "правильному шляху".Батьки та бабусі сміються та говорять, що і нам треба там побувати ,не тільки їм. ТАК ЦЕ ПРАВИЛЬНО? Чому батьки тільки вказувати вчителям можуть, що їм не можна , що треба робити? Чому вони не виховують своїх дітей?
Ковальова
А батьки, я так розумію, вже за виховання своїх дітей відповідальності не несуть? Всі вам не такі: лікарі не такі, вчителі не такі. А ви? Певно ідеальні....
Коментувати
декілька слів про це все!
Це дуже правильно. Тільки дайте учителю достойну зарплатню. Кажете 5200, я якщо 3 отримаєм то за це маємо перед Вами на коліна ставати. Саме цього від нас хочете. При достойній оплаті праці, учитель зможе знайти час перечитувати праці відомих педагогів та психологів.
Алла
Для декілька слів про це все!: Не залежно від того піднімуть зарплату чи ні були і будуть різні вчителі так самр як різні лікарі, різні слюсарі, різні співаки. А постійні розмови про зарблату вчителя нічого крім проитистояння вчитель - батько(який у 30 а то і 45% безробітний) не принесе((( Престижність освіти і вчителя потрібно піднімати але не шляхом "оптимізації"
Коментувати
Olga
Шановні колеги, які працюють у школах новостворених громад! повідомте, чи вилатили вам аванс у січні. У Миколаївській одласті обіцяють не паніше лютого.
Любов
Для Olga: сьогодні отримали аванс за січень. Місто Кіровогоад
Тетяна
Обіцяють на днях. Харківська область.
Катя
Аванса нет. Одесская обл
Коментувати
Світлана
Все сказане з приводу "вчителі не мають ходити по будинкам" дуже правильне, але це лише слова. Хай видадуть наказ, щоб можна було захистити вчителя.
Марина
Для Світлана: Але ж наказу такого немає щоб вчитель ішов до хати по мікрорайону Чого ви вчителі йдете І який наказ може дати хтось щоб ви не йшли Вас же наказом туди ніхто не посилав
Serj
Марино, ви до нас з Америки прибули, чи взагалі, з Марсу???
Коментувати
Любаша
Які всі наївні. Ви до цього часу вірите в ці байки ?
Людмила
Молодець і відношенні мікрорайонів, бо це знущання над вчителями
pasufik
Майстри та викладачі ПТУ вже 10 років з травня ходять по вокзалах, автостанціях, їздять по районних школах і роздають агітки(видруковані власним коштом) пасажирам та розклеюють афішки по стовпам. А потім директор "сортує" учнів ( беру не беру), а як не виконали плану набору на педраді взбучка звичайно нам. Уявляєте, викладач віку 60 років роздає в автобусі агітки молодим людям? У місті 20 ПТУ, а контингенту вистачає максимум на 10, уявляєте, яке марнотратство? І все це заради того, щоб чиновники мали кормушку.Ще й кричать, де державна підтримка ПТУ, караул, розвалюють. А їх просто не потрібно стільки, 15 заводів зруйновано, де працювати?
Педпрацівник
Для pasufik: згідно із новим бюджетом 2016, фінансування училищ передали на баланс міст обласних значень. До чого тут держава? Міському голові видніше. Чого репетувати? Вважає місто що доцільно мати 20 ПТУ - вони їх фінансують. Ні - в тому році була низка реорганізацій.
pasufik
Для педпрацівник. То чого ж тоді стільки голів РДА та мерів писали листи у 2016 р. до Уряду про надання субвенцій на утримання ПТУ, і то навіть з немалих міст, мотивуючи тим, що вони готують спеціалістів і для інших областей? Чи Ви не читаєте новин?
Педпрацівник
Для pasufik: А чому загальноосвітні предмети в школі держава фінансує а в ПТУ ні? Те що вони мотивують - хай засунуть собі в дупу - зараз нормальне рішення - держава загальноосвітні предмети - все рівно кошти пішли б в школу - обласний рівень - спецдисципліни й виробниче навчання. До речі низку ПТУ таки звели - прибрали роздуті управлінські апарати - а групи не менші ніж класи - 25-30 - в деяких школах класи меншої наповнюваності - особливо в сільських. Так що не треба тут бочку котити на ПТНЗ. В нас по області їх трохи більше 30 - всього - а про міста по 20 навіть не чула.
Коментувати
Ольга Иванова
Що значить: батьки не знають, що робити з дітьми? То в таких батьків треба дітей вилучати! Бо виходить, як склепати з десяток дітей батьки знають, а що з ними далі робити - ні? Жесть.
Марина
Микрорайон -это не нормально, особенно когда частный сектор, где полно бомжей и пустых домов, а ты обязана ходить и выискивать детей, а на тебя или с ножем или собак спускают. Попробываали наши минстры так походить. А потом ездить по всему городу на маршрутках и выпрашивтаь справки у "очень занятых секретарей" колледжей и лицеев, при чем поездки в свободное время от уроков и занятости в школе и за свой счет, иногдабывает и с 2 пересадками, а потом еще домой добраться....Скорее отменяйте и пускай им занимается полиция и соц.служби или бесполезная организация районо, все равно бумаги перекладывают из одной стопочки с другую, и деньги государство на зарплате съекономит
Тетяна
Слова, то добре, але має бути НАКАЗ про відміну "мікрорайону", бо інакше ... ходити ми ще довго будемо!
Тетяна
Слова, то добре, але має бути НАКАЗ про відміну "мікрорайону", бо інакше ... ходити ми ще довго будемо!
Юля
А микрорайон - это нормально??????????????????????????????????????
Вася
От навіщо знову валити зі хворої голови на здорову..."психологічна служба в школах розвинена ще недостатньо потужно" - що заважає розвивати? Вчителю що потрібно отримати фахову освіту психолога щоб надавати подібні консультації? (інакще результат може бути зворотнім). Є психолог у кожній школі, є центри соціальних служб для молоді в кожному районному центрі, є служба у справах неповнолітніх, що заважає координувати їх роботу? Чи як завжди... права рука не знає що робить ліва..?
Оксана
Ну маю я другу спеціальність "шкільний психолог". І що? Я вже мовчу про гроші. Як же "найцінніший ресурс" - час? Працюю вчителем. У мене в класі усього одна мама, яка не знає ні правил етикету, ні поваги до особистого життя іншої людини. Вона телефонує щодо свого чада мінімум!! двічі після уроків і раз по дорозі до школи. Часто бувають протилежні крайності, коли батькам усе одно, чим дише їх дитина, але такі "турботливі "матусі - це просто жах! Кожного дня одне й те ж, але вона невтомна. А панянка з фото: "Батьки мають право.." А вчитель хоч на щось має право, крім брехливих обіцянок і постійних "реформ"?!
Вася
так, Ви праві, ні один фахівець в сфері психологічного консультування на тих умовах (справа не тільки в оплаті) що психолог у школі довго працювати не буде, питання подібні вашому й на вашому етапі вирішуються в форматі супервізії, або тренінгу (щось здається що подібних проблем вистачає не тільки у вас однієї) досить швидко й успішно, але якщо їх вчасно не вирішувати - маємо прямий шлях до профдеформації... й ніякі сучасні методики викладання, новітні технології і т.д. і т.п. тоді вже не допоможуть...
Коментувати