Обговорення концепції Нової української школи

МОН закликає освітян та громадськість долучитися до обговорення концепції Нової української школи

Обговорення концепції Нової української школи

Ознайомлення, всебічний аналіз та обговорення концепції Нової української школи в колі освітян – запорука її сприйняття громадськістю. Про це йшлося 22 серпня на серпневій конференції працівників освіти Києва та Київської області «Велика педагогічна рада» в Київському університеті імені Бориса Грінченка.

Спілкуючись під час заходу з освітянами, міністр освіти і науки України розповіла про основні положення концепції Нової української школи, зокрема, про ключові компетентності для життя, педагогіку партнерства та способи мотивації вчителя, а також закликала до широкого обговорення концепції.

«Для того, щоб зміни в системі освіти були підтримані всією країною, вони мають бути прийняті тут, у колі освітян. Саме тому для мене дуже важливо почути ваші думки, ваші застереження, запитання, пропозиції. Обговорення концепції триватиме не тільки на таких серпневих радах освітян, але і протягом всього вересня в різних форматах - від педагогічних нарад до дистанційних конференцій. Всіх запрошую долучитися до цього обговорення, щоб ретельно й детально опрацювати зміни на які вже давно чекає наша школа», – розповіла Лілія Гриневич.

Під час спілкування з освітянами міністр також розповіла про структуру нової української школи та роз’яснила, що 12 клас загальної середньої школи ймовірніше за все з’явиться не раніше 2029/2030 начального року.

Долучитися до обговорення концепції Нової української школи та надіслати свою думку щодо концепції можна на адресу novashkola@mon.gov.ua. У темі листа необхідно вказати «Обговорення Концепції», а у листі обов’язково зазначити назву розділу, абзац і номер сторінки, яких стосуються думки.

Освіта.ua
23.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
физик
Детоцентризм в наших реалиях каждый понимает по- своему Для некоторых родителей и учеников- это хамство по отношению к учителю.
Люба
СКІЛЬКИ МОЖНА!!!! Кожен міністр, або в.о. прагне щось з себе показати. Навіщо винаходити колесо, коли на сьогодні весь світ має можливість обрати кращі варіанти з наявних, давно апробованих і результативних. А, з іншого боку, чому б не погратися в школу, якщо в дитинстві такої можливості не було. і байдуже, що Ви, панове, руйнуєте дитячі долі, спаскудюєте освіту, працюєте на знищення нації. Людський осуд не страшний, а Божий суд буде колись, надієтесь відкупитися тими грішми, які вкрали у дітей та їх вчителів. А нам, українцям, соромно, що нами "керівнять", як пяний отарою.
Галина
Для Люба: Цілком підтримую₴!
Коментувати
Люба
Де логіка у нашому Мон? Клас у сільській школі сьогодні - 5 учнів, менше - індивідуально. А тепер рахуємо: на кожного учня 12 год, разом - 48, а гранично допустиме навантаження - 32, здається. Але вчитель не може займатися з цією групою, лише з кожним окремо. Тепер про уроки біології та хімії. Підручників 0, наочності - 1986 року випуску, програма розрахована на дітей з особливо заниженими розумовими здібностями. Бо інакше як за 1 урок пояснити дітям 12-13 років особливості квіткових рослин, а будову клітини, з яких ці рослини складаються вчимо 10 уроків. Нудно і не потрібно. А 8 клас? Діти не в змозі зрозуміти ту інформацію, яку ми до них доносимо, і в той же час на вивчення цікавого, пізнавального часу немає. А уроки літератури? Навіщо учням завчати напамять білі вірші, у яких немає ні рими, ні змісту. А якщо це український переклад зарубіжного автора, або "українська проза" позаминулого століття в оригіналі, то тікайте діти, куди можете. Така ж ситуація і по інших предметах.
Хто може пояснити
Для Люба: 1-4 кл . - 5 годин., 5-8. - 8 год. iндивiдуального навч. Хто може пояснити ,ЧОМУ не можна зводити у групу 3-4 учнi у ciльськiй школi при iндивiдуальному навчаннi??? Де це прямо написано про заборону ? Хто може , пiдкажiть, будь ласка.
Коментувати
unforgiven
Читали цьогорічні методичні рекомендації? Суцільний копі-пасте, одне суперечить іншому. Підручників немає. Ось вам реальна концепція освіти від міністерства. Вчителів і учнів там за бидло не рахують, вже на кажучи за людей...
Сторонній
Для unforgiven: Справа в тому, що ті люди, котрі готували рекомендації, є не професійними. В управлінських кабінетах сьогодні сидять люди, які за фактом не можуть нічого зробити - це "куми, свати, брати". Та невелика частина освітян, котра взмозі була щось зробити, вже давно на пенсії або ж їх не допускають до "руля". Тому і маємо те, що маємо. Апарат чиновників і управлінських виконавців практично розвалений. Його вистачає лише на те, щоб декларувати концепції, та й то сумнівного змісту.
Небайдужий
Сторонньому анонімному ідіоту. Ти хоч би поцікавився, тупе створіння, хто саме вносив пропозиції. Це робили не міністерські чинуши (бо вони, як раз, проти будь-яких змін у ставленні до дитини: їм потрібно "па-савєцькому"). Зміни пропонували саме вчителі-практики, які добре знають, що таке школа і чому до дитини треба ставитися з повагою.
Luftwaffe
Для Небайдужий: зміни пропонували вчителі-практики, однак врахованими були лише думки "кумів-сватів" та міністерських "чинуш". Змінювати докорінно навчальні програми, перекидаючи теми із одного класу в інший, якщо наявні надруковані підручники, в жодного вчителя рука не підніметься.
Коментувати
Тетяна
Ми говоримо про реформи в освіті! Клас не менше ніж 10 учнів, а найбільше? Чи пробували ви провести урок, коли в класі до 30 учнів? Підійти до кожного учня, пояснитти, похвалити, допомогти. А як можна привити любов до праці, народним ремеслам, підготовити господаря, навчити правильно вибрати професію, якщо в класі 27 учнів.Виробництва в країні вже майже немає, тоді для чого нам ПТУ, трудове навчання в школі, для чого прививати любов до праці, працювати ж нема де? Чи потрібен нам такий предмет як "креслення" ? Напевно інженерами, архитекторами можна народитись?, краще ввести інші уроки. Можна говорити багато, але завжди цінувались люди праці! Яка реформа в освіти може показати це?
Anna
Для Тетяна: согласна нужно установить максимум учеников. Хотя бы 30 человек. Потому что 35 людей в классе это уже катастрофа. Потом и до 25 можно опустить этот предел.
Коментувати
Олекса Позняк
Ліквідуй районо, відміни атестацію щкіл 111111111111111111111111111111111111111
Олександр
По-перше, обов язково в школі повинні бути предмети етики (мова не йде про християнську етику). Діти повинні бути виховані. Нажаль не всі батьки це розуміють. По-друге, з 9 по 11 клас ввести предмет "Етика та психологія сімейного життя". ЦІ ПРЕДМЕТИ В ЖИТТІ НЕОБХІДНІ!!!!
filolog
Для Олександр: Типовий приклад українського менталітету: будемо на уроках говорити красиві слова, а діти щодня спостерігатимуть нашу реальність...
Roman
Для filolog: Ну, принаймні, дітям потрібно хоч на словах розповісти, ЯК МАЄ БУТИ, а ще краще було б показати на власному прикладі, і хоч спробувати переконати, що те, що вони бачать навколо себе, потрібно змінювати у правильному напрямку і зміни ці починати з себе, а інакше ніяк...
Anna
Предмет этика уже есть в школьной программе с 5 по 7 класс, если я не ошибаюсь. И если честно я с этих уроков узнала невероятно мало полезных и нужных вещей. В вашей голове это все красиво и по умному, а в реальности на этике учат какие-то тупые определения что такое вежливость( какбудто мы до этого не знали).
Коментувати
Chevalier
Доживемо до 2029/30 навчального року й будемо охоче обговорювати...
...................................
нема що обговорювати тут