Презентовано концепцію «Нової української школи»

Міністр освіти і науки презентувала ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році

Презентовано концепцію «Нової української школи»

Концепцію «Нової української школи» – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році, сьогодні, 18 серпня 2016 року, під час педагогічної конференції «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік» в Будинку Уряду презентувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина, не залежно від її здібностей, має право на успіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта», - наголосила Лілія Гриневич.

Міністр зазначила, що реформа орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентноздатним у 21-му столітті - випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя.

Формула «Нової української школи» складається з 8 базових компонентів:

  • Нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
  • Педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.
  • Умотивованого учителя, який має свободу творчості й розвивається професійно.
  • Орієнтації на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.
  • Наскрізного процесу виховання, який формує цінності.
  • Нової структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.
  • Децентралізації та ефективного управління, що надасть школі реальну автономію.
  • Справедливого розподілу публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, виховний процес буде невід’ємною складовою усього освітнього процесу і орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності. Виховання не буде винесено в окремі «заняття з моралі». Формування характеру можливе лише через наскрізний досвід. Усе життя Нової школи буде організовано за моделлю поваги прав людини та демократії.

Представлений варіант концепції не є остаточним, кожен може долучитися до обговорення та надіслати свою думку щодо концепції за адресою novashkola@mon.gov.ua. У темі листа необхідно вказати «Обговорення Концепції», а у листі обов’язково зазначити назву розділу, абзац і номер сторінки, яких стосуються думки.

«Я хочу заохотити всіх, хто має таку можливість, обєднувати навколо ідей нової школи освітян. Ми мусимо дивитися не тільки під ноги, плутаючиcь в сьогоднішніх проблемах, ми мусимо йти вперед», - додала Лілія Гриневич.

ЗАВАНТАЖИТИ КОНЦЕПЦІЮ

Довідково: діалог щодо стратегії змін тривав понад три роки. Долучилися усі зацікавлені групи – освітяни, батьки, роботодавці, політичні сили та владні інституції, незалежні експерти та міжнародні організації. В основу концепції покладені: «Концепція розвитку освіти України на період 2015-2025 років», підготовлена Стратегічною дорадчою групою «Освіта» в рамках спільного проекту Міжнародного фонду «Відродження» та БФ «Інститут розвитку освіти», а також «Концепція середньої загальноосвітньої школи України» Національної академії педагогічних наук України, «Візія нової української школи», підготовлена спільнотою відповідального вчительства EDCamp Ukraine.

Компетентності - це динамічна комбінація знань, умінь і цінностей, які визначають здатність особи успішно вирішувати життєві проблеми, провадити професійну і подальшу навчальну діяльність.

Освіта.ua
18.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталья
Мне нравится, что будут Изменения! Если они, конечно, действительно будут! Т.к то, чему и как учат детей сегодня, меня ооочень не устраивает. Вопрос только, готов ли существующий педсостав преподавать по новой концепции! А то, кто-то За, кто-то против, а страдают дети! Скорее бы уже! Начните с 2017-2018 учебного года, Пожалуйста!!! Мне ооочень нужно! Детям придётся идти сейчас, а так не хочется портить им жизнь и впечатление об учёбе!((( Особенно меня интересует вот это:" Діти з особ- ливими потребами зможуть приходити до школи з іншого віку. Тривалість перебування в початковій школі для таких дітей мож- на буде подовжити з доповненням корекційно-розвивального складника". И я такая не одна!
https://m.vk.com/club78792402
заспокойтеся , все буде ,як у тій казці про поганого господаря і про лисицю з лисенятами на городі в бурянах . нічого не зміниться. хіба , тільки гірше стане .
https://m.vk.com/club78792402
Для https://m.vk.com/club78792402: бур"янах**
Коментувати
ТАТА
Скільки ви не міняли б концепцію на папері, на практиці мало що змінюється. Новий міністр -нові програми, а страждають діти з батьками. Скільки часу вчителі-бабусі будуть вести уроки? А батьки мають цікавитися життям дитини, співпрацювати із вчителем і тоді все ок. А то у нас діти втомлені, батьки весь час на роботі, а вчитель задовбаний новими програмами кожні 3 роки.
экономист
Необходимо указать, кем ,где работают авторы концепции
unforgiven
Зміни потрібні, насамперед, у психології батьків. А то зараз приблизно так : пікнік, шашлик, побухати, інтернет, телік, день народження, шопінг і т.д. а приділити дитині власній 2 год ввечері нема часу. Ніякий вчитель і ніякі зміни до програми не замінять батькової роботи з дитиною. Андрій Зубаль
alemania
Для Критик: підтримую!!! Міністерство освіти, давай підручники і нормальні програми, за якими можна НАВЧАТИ дітей, а не ВИКЛАДАТИ. Плюс реактиви, прилади... щоб хімічні реакції та фізичні явища учителю не на пальцях показувати. Виховання перекладіть на батьків. Паперотворчість залишіть собі. І буде вам ідеальна система освіти... А то сорок сторінок словесного поносу, а користі ніякої.
indigo
Що за дурня: "педагогіка, що ґрунтується на партнерстві", "вмотивований учитель", "дЕтиноцентризм"? Якою частиною тіла мислять автори даної концепції? Ясно, що не головою...
Критик
Краще б просто написали - Хто і скільки отримає коштів за розробку, втілення і т.д. даної програми. Скільки ще народу платити за захцянки бюрократів. Підручників немає, матеріального забезпечення немає, достатнього методичного забезпечення немає, але за те маємо програми, концепції, плани і т.д.
Peters
А "Дорожня карта освітніх реформ" написана в 15-му міжнародною експертною групою вже нє? То ж обговорювали?! Тепер "концепцію" запрошують обговорювати))) Цирк. Візьміть карту і концепцію і знайдіть різницю. Вона то є, в принципі. В конкретиці "карти" і розмитості "концепції". І в термінах. Все. Крапка. Це імітація бурхливої діяльності. Це відверте знущання з учителів і батьків. Де Закон про освіту? В вересні обіцяєте знову розглянути у ВР в 1-му читанні? Уточніть в вересні якого року. А потім ВР ЗНОВУ відправить на доопрацювання. А потім прийде новий міністр і напише нову "концепцію" Ні, то в же назвуть "Стратегія реформи освіти 2020-2035". І всіх знову запросять до обговорення. Що буде далі, писати? ******,*****(
людина
Для того, щоб виховати чесного високопосадовця, встановлюють зарплати від 30 до 100 тисяч грн. на місяць. Для того, щоб випустити зі школи компетентну й патріотичну особистість, учитель повинен животіти на 300 тисячі . Невже в МОН такі наївні, що сподіваються на плідну працю матеріально невмотивованого педагога. А думка про те, що хто хоче заробляти, нехай іде в бізнес, у контексті поради російського Медведєва вже звучатиме як плагіат.
людина
Хороші знання може дати тільки хорошийі грамотний учитель. То хочеться дізнатися в профільному міністерстві, як довго там продовжуватимуть заплющувати очі на скорочення кількості годин із базових дисциплін у педагогічних університетах із метою економії бюджетних коштів. Про вивчення української мови як професійної мови вчителя та про злиття груп(по 30 чоловік в групі) взагалі мовчу.
Не вчитель
Скільки злості в коментарях, скільки жовчі, скільки рабського і низького... І це нащі вчителі, яким ми довіряємо дітей. Не може бути виправданням низька зарплата, нині багато людей потерпають! Такі люди не можуть навчати. Тут присутнє щось більше, ніж просто погане матеріальне забезпечення. Повсюди рано чи пізно починаються зміни, які змінюють багато чого в житті людей. Нині зміни доходять до школи - поки лише на початку. Тож потрібно бути готовими до цього, навіть тоді, коли новації здаються недолугими. Шановні вчителі! Не втрачайте власної гідності!
Олег Грица
Для Не вчитель:у переважній більшості тут висловлюють свої думки не вчителі.
Справедливо
Я не згоден з "не вчитель"! Від того, що більшість вчителів ще мають якусь гідність, тому з такою "жовчью" і обговорюють зміни, які фактично нічого не змінюють, бо їм не байдуже, що робиться в освіті!
Местный
Ага, это Пукин комментарии пише, а не учителя.
Коментувати
Для Anna:
я никак не могу понять вот что. У нас что, ТОЛПА решает ЧТО делать и КУДА идти? Если да, то в таком случае не тратьте, Куме, сили, спускайтеся на дно. Если нет, то с какого перепою думать о том, что "найдётся толпа родителей"?
Олег Грица
не про толпу мова. Anna висловила свій погляд на ЗНО в 9 класі. рідко - але тут я з неї не згідний. ви праві. треба і коледжі по знаннях вступати, і при цьому виключати людський фактор (домовленості, хабарі і т.д.). після коледжів багато вступає у вузи на спеціаліста (3 курс) по екзаменах (внутрішні у коледжі і вступні у вузах). а тут конкурс ніхто не бачить.
спасибо,Олег,
Для Олег Грица: но это Вы прочёл. Я читаю ожидание реакции определённой группы людей. Практика МОЕЙ деятельности показывает,что обращая внимание на мнение кого бы то ни было, если имеешь собственное видение как ситуации, так и выхода их неё, приводит к нерешительности и НЕуспеху в задуманном... В переводе - если человек видит необходимые шаги,способные привести к реально действенному результату,но рассказывает:"Они скажут..., они НЕ захотят...", то идеи так и остаются идеями.Ежели не обращать внимания на выпады в собственный адрес,делая то, что считаешь правильным, то результат достигается...
Олег Грица
Для спасибо,Олег,: до речі, Anna людина дуже розумна і зі своїми поглядами. я просто тут з травня живу і бачу її дописи. не раз і мене Вона садила заслужено. просто Anna треба читати і між строками. я завжди ціную її думку.
Коментувати
Гість
Конкурс? повна пародія, як можна обрати на конкурсній основі, якщо кандидат лише один, вимоги до кандидата - вища освіта та три роки роботи у школі, чи є все це у пані Ковач Людмили, котру вчора у Мукачівському міськвиконкомі призначили директорм зош № 13, яка є членом злочинного угрупування фракції Єдиного Центру? де моральні якості педагога, досвід роботи, наивики роботи у трудовому колективі шкіл? Новоспечений директор зош"13, силою і правдою спочатку співала по культурним клубам, останнє місце роботи у муському драмтеатрі теж на подмостках... а вчора на сесії аж з шкіри лізла, так голосувала проти Екоцентру, навіть викорикувала на сесії, що це совдепія, її портрет разом із портретом теж новообраного директора школи № 5 чи Гармонія обласного депутата від фракції ЄЦ , Мотильчака михайла на стовб ганьби, най ся їх діти ганьблять. біомаса єцовська!
Андрій
Те, що назвали школу опорною - нічого не означає. Ніякого матеріального забезпечення не буде, не вистачає елементарного- грошей на зарплату вчителям вже на листопад місяць. Це що нам втирають -це чергова лапша за 25 років Незалежності. Слава Україні! Героям слава!
Ася
Цікаво, скільки ця "Ліля -золота ручка" протримається на посаді, як ще познущається з дітей, вчителів, олівців? До звичайного вчителя ніхто не прислухається і всі ті коментарі, пропозиції - це лише щоб випитати в розумних вчителів думку, а потім видати за свої по- своєму.
Думка
Диркторів слід обирати терміном не більше 3-х років, це ж хабарники №1 в школі. Якщо перевірити атестати , то за гроші виставляє дванадцятки і не має цьому управи , ні перевірки.
коледж
Чому зятягується у часі ЗНО для базової школи? Усі знають, що переважна кількість вступників у коледжі (особливо медичні) без хабарів не вступають. Видається так, що ця кормушка дуже вигідна вище стоящим посадовцям. І тому вигадюють усілякі причини, щоб після 9-го класу абітурієнти здавали екзамени якомога довший час.
Anna
Для коледж: это вы хотите чтобы было ЗНО после 9. А если решат его сделать сразу найдется толпа родителей, которые будут заявлять что их чадо еще не определилось с профессией и вообще не знает какие предметы ему сдавать. И вообще ЗНО купленно и тест не обьективные и не по школьной программе. Так что тут тоже не однозначно. ЗНО в магистратуру уже внедряют может и до 9 класса дойдет.
я никак не могу понять
Для Anna: вот что. У нас что, ТОЛПА решает ЧТО делать и КУДА идти? Если да, то в таком случае не тратьте, Куме, сили, спускайтеся на дно. Если нет, то с какого перепою думать о том, что "найдётся толпа родителей"?
Мама
Я великий прихильник профільної освіти і вважаю, що в сучасних умовах профільність потрібно вводити якомога раніше і ЗНО після 9-го класу - це було б непогано. Однак, це дуже велике вкладення грошей. Адже зараз ЗНО здають лише після 11-го класу, врахуйте, що половина дітей пішла після 9-го в училища і коледжі і ЗНО не здають. І то ледь грошей вистачило на два обовязкових предмети. А якщо ЗНО будуть здавати всі поголовно: і після 9-го, і після 11-го, і після коледжів та училищ, та ще й після бакалаврату, то скільки це потрібно грошей? Чи може додумаються все фінансування покласти на плечі батьків?
Коментувати
Тетяна
Вам не здається, що для нової школи потрібно спочатку оновити базу навчальних закладів, забезпечити їх технікою, а головне - матеріально мотивувати вчителя, який нині вкладає великі власні кошти у свою роботу, тоді коли держава розробляє нові концепції та закони, але фактично вони - перефразування того, що нині існує.
вчитель
Нічого нового тут немає. Грошей немає.Назвіть мені хоч одну школу , куди поступило нове обладнання.Закон про освіту не прийнятий . Продовжуємо будувати комунізм.У нас , наприклад, жодної банки фарби на ремонт від держави не бачили. Відгукніться ті, хто живе по новому.Чи може таких немає?