Гриневич: планується закриття 169 малокомплектних шкіл

У зв’язку з відкриттям опорних шкіл планується закрити частину малокомплектних шкіл у всіх регіонах

Гриневич: планується закриття 169 малокомплектних шкіл

У зв’язку з відкриттям опорних шкіл, до 1 вересня 2016 року планується закриття майже 170 малокомплектних шкіл у всіх регіонах України. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич у інтерв’ю ІА «ГЛАВКОМ»

«За статистикою, яку нам подали органи місцевого самоврядування, за підсумками цього навчального року до 1 вересня планується закриття 169 малокомплектних шкіл. Це малі школи, в яких кількість учнів до 25 осіб», — зазначила міністр освіти.

Також вона повідомила, що в 411 школах буде понижено ступінь. «Тобто це могла бути школа, наприклад, 1-3 ступеню, з повною загальною середньою освітою, тобто до 11 класу, а стане тільки як початкова і основна школа, тобто до 9 класу», — сказала Лілія Гриневич.

Разом з тим у 2016 році буде відкрито 139 опорних шкіл. «У нас дуже багато малокомплектних шкіл в селах. І в таких школах, особливо в старших класах, один вчитель викладає декілька предметів. Зрозуміло, таке навчання не може бути якісним. Наша ідея полягала в тому, щоб маленькі діти (початкова школа) продовжували навчатися якнайближче до місця проживання. А от щоб діти старших класів отримали можливість їхати в школу, де є підготовлені кваліфіковані кадри, обладнані кабінети, там де вони матимуть можливість здобувати якісну освіту. Як результат цього року будуть відкриті 139 опорних шкіл», - розповіла міністр освіти.

«Туди будуть довозитися діти з інших населених пунктів. Ці школи також матимуть філії в інших населених пунктах. На створення та дообладнання опорних шкіл урядом було виділено 200 мільйонів гривень цього року. Окрім того, Кабмін виділив 600 мільйонів гривень на шкільні автобуси. При цьому органи місцевої влади мали додати свою частину і закупити їх до початку навчального року. Станом на 1 серпня вже закуплено 130 автобусів», - підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
18.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сашко
На території нашої с/ради 2 села і було 2 школи. Одну закрили. Половина учнів їздить у смт за 10км, інша половина - у сусідню школу, за 3 км від нашого села. Місцева влада не визнає, що відстань між школами 3 км. Не враховує й того, що дітям ще й до автобуса треба йти з кілометр добрий. Усіх дітей довозять одним рейсом, спихнувши усіх в один автобус, у якому 23 місця на 43 дитини. Для перевезення стоячих пасажирів він не пристосований, ні поручнів, ні ручок для тримання немає. Звернулися до заврайоно з питанням виділення коштів на додатковий рейс. Нам відповіли, що коштів немає, возити не положено, бо 3 км нібито нема.хоча вони є. І взагалі, якщо не угомонитеся, то усі діти будуть добиратися у школу, що є на території вашої сільради. І ні про який доїзд у містечкову школу розмови бути не може. Тому що, далі цитую:"згідно із законом про освіту, якщо на території с/ради є школа, усі діти мають навчатися у ній, а не далі’’. Ось так нас і наших дітей позбавляють права вибору навчального закладу, опираючись на закон про...
Сашко
Для zinger: Це тому, що Ви - міський житель. Спробували б жити в селі і стикнулись з цією проблемою, думаю, що Ваше ставлення змінилось на протилежне на процентів 70. Хоча і визнаю, що у селах немає можливості дати дітям якісну освіту, але не тому, що їх мало, а тому, що матеріальна база малокомплектних шкіл бідна, застаріла, і кошти ніякі не виділяються. А вчитель на свою зарплату не забезпечить себе і учнів необхідним обладнанням і т.д. Та й довозять не усіх. І з довозом пооблеми існують, і не малі. Тому, перш, ніж закривати, треба до дрібниць продумати і зважити усі ’за’’ і ’’проти’’ , а вже потім діяти.
Марина
На сльозах, кістках та крові дітей, батьків та вчителів закритих шкіл - опорних шкіл не побудуєте. Як пояснити, що в сільській школі де 5 учнів - призери обласних олімпіад, а де 33 учні і на районну нікого послати. Давайте не школи закривати, а міняти підхід до освіти.
zinger
Як міський житель не можу собі навіть уявити, що то за школа з 25 учнями, скука собача.Як можна там організувати якісне навчання? За чим ми плачемо? Для початкових класів ще можна, а далі? Тому й не ходять діти у таку школу, в атестатах суцільні 3 та 4 бали. Потім поступають у ПТУ і виявляється, що вони навіть читати не вміють. У світі давно вирішили цю проблему, дітей довозять у комплектні школи і ніхто не розбазарює кошти місцевих громад. Давайте поставимо інтереси дітей вище особистих, а внутрішню лють направимо на досягнення хороших результатів у навчанні дітей. Звичайно усе гладко не буде, але мета благородна і вартує толерантнішого ставлення з нашого боку.
Олекса Позняк
Закрийте районо, залиште школи!!!!!!!!!!!Як ти лілька по землі будеш ходить - тебе люди прокляли.Звільняти трудяг і залишати дармоїдів?????????????
Оксана
Опорна школа у нашому районі - це пародія на школи. Але цікаво, що опорною вона стала із тої простої причини, що має класних мільйонерів-спонсорів, а не класних учителів і матеріально-технічну базу.
Оксана
Пані Гриневич! А цікаво скільки ви років пропрацювали у школі, скількох дітей навчили, і хто ж це вам так насолив, що ви починаєте свою Міністерську карєру із закриття сільських малокомплектних або неугодних районній адміністрації і віідділам освіти шкіл?!!!
стратегія ідеальної освіти
Міністр освіти та його заступники обиратимуться в конкурсному порядку учителями. Вимоги: багаторічний досвід роботи в школі (не менше 10 років) на повну ставку; високі показники результативності учнів на ЗНО, конкурсах, олімпіадах, малій академії наук; науково-методична діяльність (друк у періодичній пресі, посібники, навчальні матеріали); знання. Школи не закриватимуться, а будуть забезпечуватися підручниками та іншими навчально-методичними матеріалами, програми не переписуватимуть з кінця в край, і головне, вчитель замість паперової роботи, буде реально творчо вчити і виховувати патріотів України.
alemania
Чудова стратегія!!! Питання в тому, що з вище написаного може запропонувати нинішнє міністерство освіти? І головне, чим похизуватися, де результати їх багаторічної педагогічної діяльності, перемоги учнів, власні знання і компетентності з предметів на тому рівні, який зараз вивчається в школі? Написати концепцію, розмістити на сайті, закрити особисту "лічку" на фейсбуці від подяк досвідчених учителів - любий баран може, а написати примітивну програму - не кожен міністр, вже не кажучи про заступників!!!
Коментувати
Небайдужа
Скоро в цій країні залишаться тільки ті, хто контролює. Місячний бюджет методичного кабінету дорівнює річному малокомплектної школи. Для чого методичні кабінети? Нічого не роблять, тільки каву п’ють і щось святкують, немає вже три роки не тільки вчительської конференції, а й навіть секційних. Кажуть: "Читайте все в Інтерненті", то для чого їх утримувати, а у вчителів забрати не тільки за престижність, а й роботу взагалі.
Pasha 23
Біда. Проллється знову кров. І буде земля селянам, фабрики робітникам, а вчителям? А вчителів не буде, як і дуже розумних програм, інновацій тощо. І буде трьохрічна парафіяльна школа з одним вчителем. А школи малокомплектні, де на 25 учнів 15 і більше вчителів? Біда! А скільки в сільських крамницях продається в паперових пакетах портвейну? А голосуємо по селах за скільки гривень? А скільки вже є своїх "кровосісів" поряд, котрі розбагатіли на алкоголі, лісі, бурштині, піску, камені? Вчителі, піднімайтесь, перелоги орать, сіять, віять не ждать... Біда.
Заклик
Вчителі 169 шкіл, які закривають виходьте на СТРАЙК, ми освітяни вас підтримаємо, підтримають батьки , односельчани! Головні гасла страйків по Україні : Ганьба реформам Гриневич! Заберіть руки від села! Досить купувати Російські автобуси"Мечта"!
Ivan
Фабрики - рабочим! Землю - крестьянам! Кладбище - учителям!
здрасте
Вместо того чтобы закрывать школы где надо и где не надо, лучше бы разогнали Верховну раду, это скопище бездельников, бездарей, воров в законе. Взять, к примеру, депутата Киссе-молдавана. Что он сделал для области или для Одессы? Этот вор сидит иногда в парламенте, получает из бюджета огромные деньги для аренды жилья в Киеве, но для чего и зачем народ оплачивает существование этого миллионера? Каждые выборы-перевыборы он платит за свое место, и никто этим не озаботился.
???
А ти, дуро "1-3 ступеню", хоч одну школу відкрила, що збираєшся стільки закривати?
ІНФОРМАТИК
ШАНОВНА МІНІСТР! ДОЗВОЛЬТЕ ДІЛИТИ ІНФОРМАТИКУ НА ГРУПИ ПРИ НАЯВНОСТІ НЕ 16, А 12 ДІТЕЙ У КЛАСІ. БІЛЬШІСТЬ КАБІНЕТІВ САМЕ СТІЛЬКИ МАЮТЬ РОБОЧИХ ОДИНИЦЬ ПК. У БІЛЬШОСТІ СЕРЕДНІХ ШКІЛ ІІ СТ., ТАКОЖ КОМП`ЮТЕРНІ КЛАСИ З ТАКИМ ЧИСЛОМ ПК. ПОВІРТЕ ДУЖЕ ВАЖКО ПРОВОДИТИ УРОК ЗА 7-8 КОМП`ЮТЕРАМИ У КЛАСІ ДЕ 14 ДІТЕЙ.
Вчитель інформатики
Для ІНФОРМАТИК: А що б ви робили, якщо в класі 32-33 чол. Група 16-17 дітей. І 9 комп’ютерів 2003 року випуску?!
ІНФОРМАТИК
Для Вчитель інформатики: 32/8= 4 групи. З однієї сторони хочуть щоб цей предмет існував. З іншого, потрібні дійсно реальні підходи. Багато дітей просто не мають можливості досконало вивчати інформатику. Але однозначно треба зменшувати чисельність групи до 6 чоловік.
Вчителька інформатики
Для ІНФОРМАТИК: З інформатикою взагалі незрозуміло. В класі 16 учнів ділиться на 2 групи. В класі 32-34 учні також ділиться на 2!!!!! групи!
Коментувати
ганебний конкурс директорів шкіл
Конкурс? повна пародія, як можна обрати на конкурсній основі, якщо кандидат лише один, вимоги до кандидата - вища освіта та три роки роботи у школі, чи є все це у пані Ковач Людмили, котру вчора у Мукачівському міськвиконкомі призначили директорм зош № 13, яка є членом злочинного угрупування фракції Єдиного Центру? де моральні якості педагога, досвід роботи, наивики роботи у трудовому колективі шкіл? Новоспечений директор зош"13, силою і правдою спочатку співала по культурним клубам, останнє місце роботи у муському драмтеатрі теж на подмостках... а вчора на сесії аж з шкіри лізла, так голосувала проти Екоцентру, навіть викорикувала на сесії, що це совдепія, її портрет разом із портретом теж новообраного директора школи № 5 чи Гармонія обласного депутата від фракції ЄЦ , Мотильчака михайла на стовб ганьби, най ся їх діти ганьблять. біомаса єцовська!
Олекса Позняк
Для ганебний конкурс директорів шкіл: У нас був такий випадок.Привезли з районо стервиго, давай представляти колективу, а ми усі встали і вийшли не тільки з класу але і з школи.Стоїмо надворі.Як тільки вона вийшла з школи ми пішли по урокам. Дали нам врівноважену людину- районо теж боїться скандалу - містечка у них теплі
Коментувати
местному
СКОЛЬКО получает молодой ПОЛИЦИЯНТ? Сколько получает НЕмолодой учитель? Нужны вопросы?
Местный
Отто фон Бисмарк : "Тот, кто экономит на школах, будет строить тюрьмы"
виховательГПД
золоті слова : Коли відправляєш дітей шкільним автобусом додому, це мені нагадує "товарняки" часів сталінізму: навесні та ранньої осені - баня-парилка, взимку - морозильна камера. Реформа починається з відношення влади до людини, адже згідно Конституції - людина найцінніше , що є в держави. Цікаво, чи посадила б пані Лідія Гриневич у холодний автобус свою дитини!!!??? І як добиратися автобусу по нерозчищеній від снігу дорозі!? На яку годину діти приїдуть до школи і додому у зимовий період?! Зміни вносимо, а про здоров’я дітей не думаємо!!!! Краще закрити школу, а ніж дати дітям змогу навчатися у ВЛАСНІЙ СіЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ!!!! Думаємо завжди тим, на чому сидимо та маємо незадовільні результати!!!!!
Оксана
Одна з тих, що приклали руку для знищення села. Україна, історія.