Старшокласники вчитимуть оновлену історію

Проект програми з історії України було затверджено на засіданні Колегії Міносвіти

Старшокласники вчитимуть оновлену історію

17 липня 2016 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підписала наказ № 826 «Про затвердження навчальних програм для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Процедуру оновлення також пройшла програма з історії України. Про це йдеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті. 

Зокрема, зазначається, що минулого року Український інститут національної пам’яті ініціював внесення змін до шкільної програми з історії України.

Міністерством освіти і науки було створено робочу групу з удосконалення та розвантаження програм. До її складу увійшли представники урядових, науково-дослідних і навчальних установ.

В Українському інституті національної пам’яті зазначають, що після тривалого обговорення та вдосконалення фахівцями робочої групи, проект програми було затверджено на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки та відповідним наказом Міністра.

«Уперше в старших класах вводяться практичні заняття з уроками узагальнення та тематичного оцінювання. Виділено в окремі теми Українську революцію 1917-1921 років. Тепер період масових репресій та великого терору в Україні здобув справедливу назву – «Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)», - повідомили в інституті.

Окрім того, школярі будуть вивчати низку історичних постатей та персоналій, які сприяли розбудові України.

У програмі виокремлено і розширено такі події, поняття, факти та терміни як: бій під Крутами, етапи трудової та політичної еміграції; війни радянської Росії з Українською Народною Республікою, радянська окупація України; адміністративно-територіальні зміни українських земель протягом усього ХХ століття, Акт відновлення Української Держави, внесок українського народу у перемогу над нацизмом, українці у військових формуваннях держав Об’єднаних Націй тощо.

Також програмою вводиться поняття «депортація» (депортація з Криму кримських татар та інших народів, а також масові депортації етнічних українців з Польщі в 1944-1946 роках), Українська Гельсінська група та багато іншого.

програма з історії України 10―11 КЛАСИ

Освіта.ua
12.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Завуч
Якщо не буде наказу про зміни до типових навчальних планів, ніхто історикам по 1,5 годин у школах не дасть. Сьогодні 18 серпня і такого наказу нема. Завучі вже почали робити тарифікацію, яку велено здати в бухгалтерію 5 вересня.
витязь
Для Завуч: Ви праві на 100%. Постійно даєшся диву нашим чиновникам з МОН. Невже той, хто готував наказ про затвердження нових програм не міг порахувати кількість годин сумарно по предметах. Якщо їх порахувати то вони значно перевищують гранично допустиме навантаження на учня. Змінювати навчальні плани адміністрація шкіл не має можливості через відсутність наказу про зміни до навчальних планів. Так що опублікування даних програм-це імітація бурхливої діяльності МОН,але без реальних кроків до втілення!
Коментувати
Олександр
Діючими програмами на вивчення історії України в 10 класі передбачено 35 годин, нова програма передбачає 52 год.То яка ж програма буде чинною в нинішньому навчальному році? Завуч каже що користуватимемося старою програмою. А як же наказ міністра?
PanPatriot
Главное чтобы вате нравилось))))А судя по реакции им пришлась по душе новая программа. То что осудили млядских коммунистов с руснёй это конечно жирный плюс. Ноя надеюсь что когда-нибудь в учебниках напишут и про пособника руснявых-Шоколадную мр*зь Петю порошенко. Потому что так как он сдаёт страну москалям не сдавал ещё никто.
тов. Титаренко
Для PanPatriot: Их осуждали уже лет так 25 в нашей истории, если Вы не знали. Только куда дальше осуждать? А никуда! Придётся выдумывать! И Порошенко не сдаёт Украину Российской Федерации. Он и его "коллеги" (Ринат А., Игорь К. и т.д.) просто грабят. Мы просто останемся ни с чём. А там... кто придёт, тот и возьмёт. Не только РФ, а ещё и Польша, Словакия, кто захочет... мы будем беспомощны
Коментувати
петр
Да, судя даже по этой статье, старшеклассникам предлагается очень "интересное" чтиво. В связи с этим надо увеличить число часов "истории" до 30 часов в неделю, каждый день по 6 уроков. Остальные предметы, всякие там "математики, физики", перенести на факультатив, или вообще изъять из программы, так как они не способствуют воспитанию "патриотов". Только так можно освоить "истинную" историю Украины. А учиться должны по учебникам под редакцией Бебика. А если серьезно, то успокаивает лишь то, что Украина не одна на этой планете, и средства получения информации достаточно развиты, что любознательный ребенок сможет найти и альтернативные точки зрения на историю страны.
909-
МІНІСТЕРСТВО ЯК ЗАВЖДИ ДИВУЄ... БРЄД СУМАШЕДШЕГО,А НЕ ПРОГРАММА
Євген Джумига
Для 909-: в чому ж "брєд"?
тов. Титаренко
Для Євген Джумига: Потому что они твердят о том, что нам нужны люди с техническим умом, а вместо этого убивают его своей историей и при этом выращивают "свидомитов".
Коментувати
Забыли включить пункты
Передвыборные обещания Порошенка и реальность. Стратегические ошибки военной тактики. Илловайский котел. Окружение возле Дебальцевого. Минские договоренности с агрессором и окупантом. Заводы в Липецку. Антинародная экономическая политика правительств Яценюка и Гройсмана: падение курса гривны; повышение цен на товары и тарифы; субсидия, как коррупционная схема, между государством и олигархами; сокращения финансирования ОБРАЗОВАНИЯ; отсутствие индексации зарплат и пенсий рабочих; повышения зарплат народным депутатам, суддям, прокурорам и другим чиновникам; кредиты МВФ; транспортирование электроэнергии в "федеральный округ Крым, РФ". Офшорные скандалы. Евроинтеграция Украины и референдум в Нидерландах. Электронные паспорта и безвизовый режим. Преследование патриотов. Политический настрой граждан до и после Революции.
unforgiven
Складається враження, що в Україні учні вивчають історію не для того, щоб не допустити помилок минулого, а лише для здачі ЗНО (з перспективою юридичної, політичної чи економічної кар’єри). Причини цього різні: привілейоване становище вище названих професій; заплутана, однобічна програма висвітлення історичних подій, яка часто змінюється від настрою пануючих політичних сил в країні; хитромудрі питання ЗНО, які містять портрети або фотографії діячів (не завжди видатних) і пам’яток культури (не завжди відомих). Такий підхід до вивчення історії більше нагадує гру "Поле Чудес", і, головне, не виховує особистості.
тов. Титаренко
Для unforgiven: нет, для выращивание даунов, которые будут смотреть СМИ с открытым ртом и высунутым языком
Коментувати
Skeleton
Интересно, а про волынскую "трагедию" там что-то есть? Расскажут как ОУН(б) "воевала" с мирным населением?
тов. Титаренко
Для Skeleton: Интересно "кто же тут минусы поставил?"
тов. Титаренко
А чего это вы комментарий его удалили, а? Ведь человек по сути написал! Или в новую программу не входят косяки националистического движения в Украине? Или мы не должны об этом знать?
Коментувати
Skeleton
Советская оккупация, которая проводила тотальную украинизацию. Ух ты ж кляти москали!
Юлия
Жах!!!! У дітей немає часу навіть для підготовки, а ви ще нове додаєте!!! Хоть хтось взагалі знає історію досконало, хто вводить цю програму???!
тов. Титаренко
Для Юлия: Её никто не знает. Это просто политика и воспитание национально свидомых даунов (свидомитов)
Коментувати
Геннадий
Мои соболезнования учителям истории. Искренние причём. Я бы не смог работать учителем истории, признюсь честно. Быть флюгером - не моё.
Vladimir Zvan
Для Геннадий: Для Геннадий: Почему флюгером. Я просто излагаю факты. А оценки этих фактов у каждого свои.
Anna
у нас был классный учитель который реально излагал лишь факты. Открыла я как-то учебник - сплошные оценки, перебор с прилагательными... Не правильно это.
Коментувати
Пилигрим Азачем
Відокремили, розширили, ввели. Таке враження, що ці люди бачать школу по телевізору. Ввели поняття "депортація"? Можна подумати, що до цього моменту такого поняття в школі не вивчали. Дали правильну назву? А що, раніше назви були хибними? Додали практичні заняття, але не подали методичного забезпечення. Знову все зведеться до банального скачування презентацій і підставки у слайди своїх реквізитів. Відкрили нам, що діти вивчатимуть низку персоналій. Так їх і раніше вивчали, вони входять в номенклатуру ЗНО. Було би краще видати підручник, зміст якого прилажений до діючої програми, а то 10-11 класи змушені під час навчального року передавати один одному підручники, щоб мати хоч якусь змогу працювати. Чи не простіше було б включити в програму 11 класу розділ про останні події та й по всьому, а зекономлений час і кошти дати змогу використати вчителям на власний розсуд? А всі новації оголошувати хоча б за півроку до їх запровадження, щоб люди встигли увійти в курс справи?
Маргарита
Для Пилигрим Азачем: 100% з вами погоджуюсь!
Коментувати
Маргарита
Виникає одразу питання: а де рекомендації щодо практичних занять? Знову все на розгляд вчителя, як і в 5 - 8 класах?
Максим
Години історії поверніть, будь ласка, у 10-11 класах - 2 години історії України та 1,5 години всесвітньої, як було до 2011 року!!!!
марія
Для Максим: у старших класах історію треба вивчати більш детальніше, тому потрібно 3год на тиждень!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
тов. Титаренко
Для марія: Конечно, там же самое интересное политическое воспитание! Именно в этот период воспитывают "национальну свидомисть"
Коментувати
Правдоруб
Лохокостні байки теж запровадили в програму? А кількість жертв Голодоморів зорганізованих жидами-комуністами занизили з 20 мільйонів до 5?
тов. Титаренко
Для Правдоруб: а сколько было голодоморов, а? И докажите, что это был голодомор, а не докажите, никто ничего не докажет. Ни того ни другого!
Коментувати
123
А внести змiни у програми для профiльних класiв? А вилучити з використання українофобський пiдручник Гупана 11 кл. з лавинию "невiдповiдностей" вiд дат до неадекватних оцiнок полiтичних подiй та процесiв (вiйна,дисидентський рух....)
Vladimir Zvan
Для 123: А чем он украинофобский?
Коментувати
Овод
А методичне забезпечення до оновленної програми буде?! Хоча б для вчителів, я вже не кажу за учнів, які отримують підручники, коли програму вже знову оновлять)))
так
Для Овод: а зачем? Неужели программы не достаточно?
Коментувати
Vladimir Zvan
Почитал новую программу. В ней ничего нового кроме практических занятий.
Вика
Для Vladimir Zvan: Вы, простите, где преподаете???
Vladimir Zvan
В гимназии, а что?
Коментувати
Мария
Да, история у нас теперь настолько "оновлена", что не узнать. Каждый день "новости", вроде: "... на брифинге по факту обнаружения массовых захоронений во дворе музея-мемориала "Тюрьма на Лонцкого" отметил его директор Руслан Забилый, – передает "Укринформ". "Во время проведения раскопок во дворе бывшего застенка НКВД и гестапо во Львове "Тюрьма на Лонцкого" обнаружили два места массовых захоронений людей, которых просто засыпали бытовым и строительным мусором. Исследователи предполагают, что это жертвы НКВД периода с 1939 до 1941 года",- отметил Забилый. По его словам, о том, что расстрел и захоронение узников осуществлено палачами НКВД, говорит "почерк". Фашисты с присущей им любовью к порядку хоронили свои жертвы в могилах, выкопанных рядами на кладбищах. Здесь же останки просто сбрасывали в ямы вместе с животными, черепками и т. п., а потом засыпали бытовым мусором. Кроме того, есть много строительного мусора и огромный слой насыпного грунта".
Мария
А ведь живы ещё свидетели Бабьего яра и сотен сожжённых с жителями сёл... Как там? Ровные ряды могил на кладбищах? Правда, по многочисленным свидетельствам, всё это руками наших националистов и просто продажных полицаев делалось. Но ведь и во Львове - так же. Есть же куча и фото и видео. Не говорю уже о жутких кадрах растерзания толпой с одобрения прохожих и зевак львовских евреев и о Волынской резне польских крестьян, от которой волосы дыбом.
Коментувати
Местный
Ждите историю "по-новому". С царём Пецей Офшоренко и всей его шайкой, которые работают только ради страны. А кто не согласен - в АТО!!!
Марина Мясковская
Для Местный: НЕ пишите бред , это никому не интересно, давайте свои пропозиции по существу, читать то , что вы пишите просто противно, кто вы такой и что вы делаете на этом сайте?
Vladimir Zvan
Почитал новую программу. В ней ничего нового кроме практических занятий.
тов. Титаренко
Для Марина Мясковская: А где именно бред? Что тут противного? Может с несогласными и АТО перебор, таких в СБУ и в суд отправляют (у меня в городе такое было). А то, что он пишет не должно вас удивлять - у нас должна быть свобода слова, вы же этого так хотите - бойтесь своих желаний.
Коментувати