У школах можуть запровадити професійні тести

Міносвіти планує запровадити тестування учнів на виявлення професійних здібностей

У школах можуть запровадити професійні тести

Міністр освіти Лілія Гриневич під час участі у конференції «Майбутнє України: моя кар’єра і внесок» розповіла про програму з професійної орієнтації школярів, яка найближчим часом має розпочатися в українській середній школі.

Зокрема, вона зазначила, що світ розвивається настільки швидко, що багатьом людям доводиться міняти професію декілька разів протягом життя.

«До цього варто бути готовим і не потрібно надто драматично ставитися. Часом можна спробувати одну роботу, а потім почати працювати в принципово іншому напрямку. Звичайно для цього вибору потрібно вчитися розуміти самого себе, свою особистість, визначати, що тобі більш природно, до чого ти маєш здібності», – відзначила міністр.

«Хочу сказати, що ми як міністерство теж працюємо в цьому напрямку. Нещодавно Інститут модернізації змісту освіти розпочав новий проект Skills Academy, завдяки якому ми спробуємо запровадити в українських школах тестування на виявлення професійних здібностей. Це потрібно для того, щоб кожна дитина отримала можливість у старшій школі поставити собі питання про майбутнє і в подальшому зробити вдалий професійний вибір», – повідомила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
01.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
У на ситуація, коли діти в 11 не знають куди йти вчитися. А говорять про тести у середній школі. І чим вони нам поможуть? У батьків від них з`являться гроші, чи при вступі не будуть хабарів хотіти.
izbestno
"...тестування на виявлення професійних здібностей. Це потрібно для того, щоб кожна дитина отримала можливість у старшій школі поставити собі питання про майбутнє і в подальшому зробити вдалий професійний вибір», – повідомила Лілія Гриневич." Однако, ...профессию всегда каждый выбирал по тем ЗНАНИЯМ, которые приобрел в школе. Пэтому никакие "тесты" не нужны, итак каждому ясно - кем ему быть: инженером, врачом, слесарем, ...
PTAha
Розпач бере, коли "винаходять велосипед" у всім зрозумілому, а ми - ВНЗ І-ІІ р.а., не знаю, навіть хто (хто ми на сьогодні, пане міністре!!! ВИЗНАЧТЕСЬ, НАРЕШТІ, - ВИЩА ОСВІТА чи ПТУ!!!) коледжі, технікуми - ми - за вашої милості - в ...
Олекса Позняк
Лыля знайшла проблему №1 в освіті!!!!!Робимо висновок про розумовий рівень нашого міністра...
так
Для Олекса Позняк: Позняк, а ДО того ещё неясно было? Ну вы все даёте... Общаетесь, слушаете, наблюдаете барышню сколько лет, близко наблюдаете, анализируете ЕЁ РАБОТУ и до сих пор на что-то надеетесь? Слезай. Приехали.Дальше - некуда и не с кем(((
Коментувати
Анна
Це вже було в нашій освіті, були програми і підручники, є спеціалісти у яких в дипломах написано: " профорієнтація". Немає інструментів для втілення профорієнтації.
Nina Vasilisovna
Для Анна: Нема ні далекоглядного ні короткометражного плану розвитку країни!!! А знищено і продано все- абсолютно і нас і долі дітей. Хоча ідея та висить 30 літ, питання чи подюжимо? Надіюсь.
Коментувати
Артем
Підпиши петицію, якщо проти проведення ЗНО та за перехід на більш вдосконалений тип отримання освіти. https://change.org/p/отмена-вно
Наталія
Пане Міністре! Не створюйте велосипед, він вже давно кружляє дорогами Європи. Візьміть досвід Швейцарії, підтримайте його фінансово і запроваджуйте. І спеціалісти в Україні є. Результати гарантовано у найближчому майбутньому. А як будуть вдячні учні та їхні батьки!
Nina
Професійнозорієнтовані школярі це добре. Але де професійне навчання школярів? На папері... СУМНО...
Знову маразм
Пані міністре, у програмі 9 класу курсу шкільного предмета "Біологія" є практична робота "Виявлення професійних здібностей", а також учні вивчають про здібності, схильності, талант і т.д. Крім того, в школах проходять тижні чи декади профорієнтаційної роботи (не думаю, що це тільки у моєму місті), де учнів регулярно і систематично класні керівники задовбують подібними питаннями, проводять зустрічі з представниками різних професій, крім того, у школах є психологи, які теж повинні займатися цими питаннями. Чи треба ЩЕ ОДИН ВЕЛОСИПЕД створити? Маю на увазі. ще одну програму, під яку треба відмити ГРОШЕНЯТА? Але всі зхнають, що головне- ГРОШІ БАТЬКІВ, як писали нижче, а не суперздібності.
Родион
Пані міністре, Ви живете в якомусь ілюзорному світі. Не тести сьогодні впливають на вибір професії. Гроші, статус батьків, зв"язки. Це Вам скажуть навіть семикласники. А такі тести проводить кожен класний керівник і психолог в відповідному розділі виховної роботи. Зробіть для початку тестування на профпридатність своїх помічників, які підсовують Вам ці перли.
ТАРАС
Кожного дня МОН виступає... ПРАЦЮВАТИ треба в робочому кабінеті!!! Де зміни до Умов прийому, де зміни до постанови 266 (роз’єднати комп. науки на дві спец.), де держзамовлення тощо?... А дві баби тарабанять...
Skjeld
Хід думок правильний. Проте до відповідної професії - відповідні предмети, а не все що попало вклинювати в свідомість. Ви на істинному шляху, з вами погоджусь.
так
Дать детям качественное оразование и они будут иметь возможность менять сферу деятельности не единожды на протяжении всей своей жизни. Да что же за министр такая, ни единой толковой мысли
Kiril
Меня интересует вопрос. Почему так попускают девятиклассникам? Неужели все у нас так плохо, что больше ничего не остается, кроме, позволить им списывать?
teacher
Цікаво, а багаторазове навчання буде безкоштовне? Людина може себе проявити тільки в тому напрямку, який ближчий до її душі. І ще існує поняття таланту, задатків, здібностей.