У МОН обговорили підготовку до участі у PISA-2018

У Міністерстві освіти і науки відбулась робоча нарада щодо участі України у дослідженні PISA-2018

У МОН обговорили підготовку до участі у PISA-2018

У Міністерстві освіти і науки відбулась робоча нарада щодо участі України в PISA-2018. У заході взяли участь: представник національного координатора міжнародного дослідження якості освіти, Українського центру оцінювання якості освіти, департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН тощо.

За інформацією представника національного координатора міжнародного дослідження якості освіти Тетяни Вакуленко, на сьогоднішній день здійснено переклад опитувальників - три опитувальники для учнів і для школи.

Також подано первинну інформацію щодо вибірки учасників, надалі інформацію подаватиме Інститут освітньої аналітики. За словами координатора, нещодавно відбулась поїздка до Праги, де обговорювались організаційно-технічні моменти програми, особливості участі нової країни у дослідженні.

Вакуленко зауважила, що наразі вже є регіональна мережа координаторів з кожної області, а також міста Києва, які забезпечуватимуть роботу на місцях. Зокрема, разом із Інститутом освітньої аналітики робитимуть вибірку дослідження та здійснюватимуть адміністрування дослідження.

Проводиться робота стосовно популяризації результатів дослідження, а також інформування громадськості щодо перебігу подій.

У свою чергу, Лілія Гриневич закцентувала увагу на важливості для України участі у PISA-2018, а також наголосила на координації усіх причетних до дослідження установ.

Як відомо, Україна вперше візьме участь у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018 (Programme for International Student Assessment). Тестування PISA проводять кожні три роки, починаючи з 2000 року. У дослідженні 2015 року взяли участь понад 70 країн.

У межах програми дослідження підлітки пройдуть тестування з математики, природничих наук і читання. Завданням дослідження є визначити в учнів окремих країн здатність до використання знань і умінь з математики та природничих наук у життєвих ситуаціях.

У лютому 2016 року Кабінет Міністрів України доручив Міністерству освіти і науки України забезпечити участь України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018 та визначив відповідальним за його проведення Український центр оцінювання якості освіти.

Освіта.ua
24.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів