У МОН придумали, як забезпечити дітей підручниками

Уряд ухвалив рішення, що дозволить місцевим органам влади здійснити передоплату за закупівлю підручників

У МОН придумали, як забезпечити дітей підручниками

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, під час засідання уряду, запропонувала рішення, що дозволить забезпечити підручниками учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Про це повідомляє прес-служби МОН.

Зокрема, у міністерстві повідомили, що місцеві органи влади не мали можливості закупити свою частину підручників, незважаючи на отримані кошти, через неузгодженості в нормативних документах.

«Аби надрукувати понад 6 мільйонів примірників підручників, видавництва просять передплату на закупівлю паперу. А органи місцевого самоврядування за чинними нормативними документами не мають права здійснювати передоплату. Якщо ж видавництва залучать для друку підручників кредитні кошти,- вартість підручника значно зросте», - наголосила міністр.

Вона повідомила, що міністерством підготовані зміни до відповідних урядових постанов, що дозволять органам місцевого самоврядування здійснювати попередню оплату цих послуг і надасть змогу врешті решт розв’язати цю проблему і забезпечити дітей підручниками в повному обсязі.

За підсумками засідання, уряд підтримав пропозиції Лілії Гриневич і вніс відповідні зміни до постанов КМУ № 117 від 23.04.14 р. та № 6 від 14.01.15 р., що має дозволити місцевим органам влади здійснити передоплату і забезпечити закупівлю і доставку підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

«Окрім того, Уряд ухвалив рішення, що дозволять своєчасно видати атестати і свідоцтва про середню освіту  та провести ЗНО», - зазначають у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
21.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Emvina
У нас велика радість!!! Вчора отримали підручник з хімії для 7 класу!!! Навчальний рік ще не закінчився,а вони прийшли...Правда,чомусь не 50%, як всі інші підручники,а тільки 30%,але це вже дрібниці,головне побачили,який він є!!!(бо вчитися по ньому не прийдеться,вже написали контрольну роботу)
Skjeld
Зверніть увагу на якість сьогоднішніх підручників, вони є не ефективними та не дають потрібного багажу знань для складання ЗНО. На яке кожен, хто здає повинен витрачати додаткові кошти (не малі 15-25 тис. грн - репетиторство+література). Де ж та обіцяна висока якість освіти?
Галина
Теперь нужны учебники для 5-го и 8-го!!!!! Значит наши дети в след. уч.году опять будут заниматься....без учебников....
Таня
Для Галина: для п"ятого класу підручники є. по ним займались ще ті, хто зараз у сьомому. і тоді вони теж не отримали їх вчасно((((
А то!
Не-е-ет! Например, прошлый пятый информатику начинал изучать первый год, а нынешний пятый будет учить её уже четвертый год. Полагаете, что первый год, что четвертый - однофигственно? А "розвантаження" программ по предметам? Поэтому пятому, как и восьмому, одна дорога: привыкать учиться без учебников. А что? так уже было: выпуск 2012 года все 11 лет получал учебники не раньше января. Что интересно: МОН меняется, власти меняются, а положение с учебниками - стабильно отвратительное. "А вы, друзья, как ни садитесь,.." - прав был классик!
Коментувати
unforgiven
Чи може держава забезпечити належну якість освіти, якщо працівники профільного міністерства не спроможні організувати вчасний друк підручників... Хоча, можливо, воно й на краще. Більшість нових підручників далекі від ідеалу, а їх використання ще більше б ускладнило і так непросту ситуацію
Петро
Невже до цього часу в МОН України не знали про неузгодженості в нормативних документах? А що тоді знали?
аби не забули
А про підручники для 8-го класу будуть думати після Нового року. "Наша песня хороша, начинай сначала".
1
Невже вирішили не красти? Не вірю! Вони так не вміють!
Лилия
Зато тепер ніхто не зможе сказати, що в дітей не було по чому вчитися - підручники школи отримають разом із атестатами та свідоцтвами!
Felix
Молодці. Навчальний рік пройшов і нарешті придумали, як забезпечити підручниками.
Михайло Чиж
Для Felix: В усьому винні папєрєднікі
Коментувати