Потрібно завершити навчальний рік, - Гриневич

Лілія Гриневич розповіла про завдання, якими вона займатиметься у разі свого призначення

Потрібно завершити навчальний рік, - Гриневич

Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, кандидатура якої є найбільш вірогідною на призначення на посаду міністра освіти у новому уряді, розповіла в ефірі 112 Україна про завдання, реалізацією яких вона займатиметься у разі свого призначення.

«Почнемо з того, що нам потрібно, нарешті, правильно завершити навчальний рік. Тобто там є такі завдання, які потребують негайного вирішення, наприклад, зараз є загроза того, що вчасно діти не отримують атестати, не можна такого допускати», - зазначила Гриневич.

Також за її словами, є проблеми зі шкільними підручниками, отже, зараз потрібно налагодити, щоб нарешті був проведений тендер, пов'язаний з підручниками.

«Є питання імплементації реформи вищої освіти, де необхідно доопрацювати частину нормативно-правової бази, яка є підзаконною для втілення закону "Про вищу освіту". Крім того, ми закінчуємо доопрацювання закону "Про освіту", який вже є в парламенті, і я вважаю, що нам терміново треба почати роботу над новими стандартами освіти... Ми готуємо зараз нові стандарти освіти для профільної старшої школи... і ще дуже проблемне місце сьогодні в освіті - це професійно-технічна освіта, з яким є серйозні питання щодо системи її фінансування, і нам треба стратегічно вибудувати нову модель багатоканального фінансування ПТУ", - зазначила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
13.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
освітянин
Доки наше міністерство буде працювати на то, чтобы отличатся от других, ніяких змін не буде. Пора дійсно працювати на освіту, учителі і діти.
unforgiven
Навіть під час німецької окупації випускники спочатку закінчували навчання, а вже потім здавали іспити та вступали до вищих навчальних закладів... Той хаос, який відбувається зараз, можна пояснити двома причинами: 1. Некомпетентність працівників міністерства освіти. 2. Міністерство освіти навмисно заплутує та ускладнює закінчення навчального року, щоб потім "звинуватити у некомпетентності" рядових учителів... Як казав один відомий російський коментатор: "Скорее всего и то и другое..."
Здивувала!
Чому ЗНО в 11 класі не почнуть проводити в червні місяці? Зараз - це просто кошмар.
Є!Баллов
А по-нормальному (ІІ семестр - Скоригована - Річна - ДПА/ЗНО -Апеляційна) не можна? Ставити уроки та воєнно-польові після іспитів - збочення...
!!!
Для Є!Баллов: Звичайно, що збочення! Але це збочення передбачено нормативними документами МОНУ. Поки нема інших по-нормальному не можна.
Коментувати
!!!
Якщо не буде офіційного документа від МОНУ, то уроки в 11 класах закінчуються, як і у всіх учнів - 27.05.16. - лист МОН 1/9-253. Якщо хоч один із запланованих уроків не буде проведено і обліковано - КРУ, рано, чи пізно, вирахує гроші з людей! Хто сказав, що після ЗНО дітей не потрібно навчати українській мові? А порядок відпрацювання уроків за дні ЗНО школи мають передбачити наказами. Інше - анархія!
Голосу по поводу зарплат
если весь кабинет министров, все депутаты и их прихлебатели откажутся выходить в офисы - страна как-то выдержит подобное надругательство.Нет, возможно даже вздохнёт устало:"Наконец-то жрущие отвалили.Нажрались, значит".Но если В ШКОЛЫ НЕ выйдутт псевдообразователи, вот тут уж интересное и начнётся)))))))))))))).Самое интересное.Есть книга такая интересная "Республика ШКИД", называется. Фильм по ней снят. С Юрским в главной роли.Там ещё шикарный персонаж есть.Всё старался деткам угодить,в смысле-учить то,что тем интересно...
Голосzнарода
ДПА у Вас діти здають за останній рік навчання чи за весь період навчання?:0 Річна оцінка має відображати успішність в навчанні за конкретний рік.
Голосzнарода
Для Голосzнарода: Для вчителя з ніком ))).
Коментувати
Голосzнарода
Так Вы купили себе рабочие места, зарплату получаете и хотите, чтобы за Вас еще кто-то бесплатно работал ...
Голосzнарода
Для Голосzнарода: Єто для преподавателя английского под ником ?
Коментувати
ОГО!
От завдання так завдання: «закінчити навчальний рік»! Стратегічне завдання! І як про це ми раніше не здогадались. Гриневич нам очі відкрила!
Голосzнарода
Для ОГО!: Так проблема швидше в тому, що з вересня більшій частині вчителів нема чим зарплати платити. Цікаво, чи знайде новий прем’єр, де на це кредит випросити, чи буде з власної кишені зарплати псевдоосвітянам платити.
наивный
Для Голосzнарода: если весь кабинет министров, все депутаты и их прихлебатели откажутся выходить в офисы - страна как-то выдержит подобное надругательство.Нет, возможно даже вздохнёт устало6"Наконец-то жрущие отвалили.Нажрались, значит".Но если В ШКОЛЫ НЕ выйдутт псевдообразователи, вот тут уж интересное и начнётся)))))))))))))).Самое интересное. Не вледует ПОКАЗЫВАТЬ собственную узколобость
наивный
Для ОГО!: ну надо же что-то и сказать. За десятки лет "работы" в зраде
Коментувати
Родион
От допрацювалися, що першочерговим завданням майбутнього міністра є "правильно завершити навчальний рік", тобто в останній момент рятувати ситуацію. А чи не почати Вам, пані Ліліє з: 1. Радикального оновлення всього корумпованого управлінського апарату від міністерства до районів. Потрібно зрозуміти: або Ви їх, або вони Вас і дуже швидко. 2. Життєво необхідною є повна руйнація корупційних схем: дитяче харчування (ох і тендери), пришкільні табори (мовні !!!, треба ж придумати), платні конкурси (з миру по нитці - хобзеям міліончики) і т. д.. 3. Чи зрозумієте Ви нарешті, що ОІППО, науково-методичні центри, методкабінети - псевдонаукові паразитуючі утворення?
ЗАПОМНИТЕ собственные надежды
Для Родион: года так на два. Торт куплю, если они осуществлятся хотя бы в десятой доли
Коментувати
іда
Ото біда, коли у міністрів діти закінчили школи. Ніхто і не подумає про дотримання законодавства, про права дітей та інше. Більш того, і про вчителів ніхто не згадає, поки не прийде час їх лаяти за результати ЗНО.Що робити із травнем? Як і коли закінчувати рік для 11 кл? Як платити зарплатню вчителю, якщо оцынки річні виставлені, ЗНО складене і уроки із цих предметів вже не потрібні? Ох-о-хо...
Одесситка
Для іда: Зарплату естественно, платить не будут, это ж какая экономия бюджетных средств. В таком случае, я тоже не буду проводить никаких консультаций, бесед, уроков с повторениями.
Коментувати
наивный для ?
---------------------кто наклоняется, того и наклоняют
?
А мне интересно, будут ли волонтёры-носители английского языка( как обещалось)? В нашем районе уже в приказном порядке заставляют в каждой школе открыть по окончании учебного года" мовний табір", но " наклоняют" почему-то учителей английского языка,а о волонтёрах-ни слуху,ни духу. Кому-то опять нужны "показатели".
Наталія Сергіївна
Питань без відповідей дійсно багато. 1. Що робити в 11 класах з уроками 5,11,13,20 травня? А це порядка 30 уроків!!! 2. Де рекомендації до проведення ДПА з української літератури і історії України в 9 класі? Жодних розяснень: як завдання скласти, скільки часу триває... Як 28 травня проводити випускний 11 класу, якщо результати ЗНО з української мови , математики і історії прийдуть до школи до 30 травня, а їх потрібно ще колись вписати в додатки до атестатів, які треба вручити на випускному?
іда
Для Наталія Сергіївна: А ви зробіть як у Донецькій області: перенесіть Останній Дзвоник на 30, а випускний на 31.І До того ж-ніхто не вручає додатки на випускному.Ще на радощах загублять. У нас при ходять отримувати наступного дня, коли відіспляться
Алла
Що значить "ніхто не вручає додатки на випускному"? Вручаю, до того ж, багато хто. Минулого року у нас через це випускний переносили у 9 класах декілька разів. Я вважаю, що отримати свідоцтво і додаток на випускному - набагато урочистіше і приємніше, ніж "зранку...".
)))
У нас теж випускний 31)
Коментувати
Наталя Олексіївна
Те, що "Потрібно правильно завершити навчальний рік" розуміють всі вчителі. Завдання чиновників від МОНу надати відповідні рекоментації, а не шекспіровсі роздуми бути чи не бути. Сьогодні вже 16 квітня, а досі не ясно: 1) коли закінчують навчання 11-класники? 2) на момент значі ЗНО річна оцінка з предметах вже повинна стояти в журналі чи ні? (якщо ЗНО=ДПА, то згідно порядку складання ДПА - "да", але тоді що робити з учнями до кінця травня?) 3) три дні на підготовку до ЗНО 11-класникам виділятись будуть? (адже ЗНО=ДПА, а згідно порядку складання ДПА на підготовку повинно надаватись не менше трьох днів) 4) як обліковувати в класному журналі учнів у дні складання ними ЗНО? (якщо "н" - зайвий привід для прокуратури, не відмічати - значить вини пишуть ЗНО, а відповідальність на них несе вчитель) 5) що буде з атестатами? досі документи на виготовлення ніхто не вимагає, чи дадуть бланки і будемо виписувати вручну? чи, може, введуть електронні атестати, з метою економії коштів? МОН, шевелись!
V
Для Наталя Олексіївна: Дані для друку атестатів взяли з бази ІСУО, тому їх ніхто вимагати і не буде. Атестати будуть не ламіновані, а картонні. Навчання в 11 класі закінчується, як і в решти учнів, 27 травня. Наші збираються уроки в день ЗНО проводити в 2 зміну, бо ніхто з "вищих керівників" нічого пояснити досі не може. Оцінки за 2 семестр виставити 20 травня, щоб лишився час на апеляцію, за рік - 26 травня, додатки до атестатів виписувати 27 травня (якщо їх вчасно дадуть).
Ірина
Для Наталя Олексіївна: Ми, на вимогу адміністрації, спланували роботу в 11-ому класі до 29 квітня. Оцінки за семестр наказали виставити 27 квітня, а за рік - 29 квітня.
УУУУУ
А КРУ? З вас вирахують гроші за травень. Чи фіктивно запишете?
Коментувати