Досвід Польщі увійде до закону про середню освіту

Міносвіти вивчає та запозичує польський досвід у реформуванні української середньої освіти

Досвід Польщі увійде до закону про середню освіту

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що Міносвіти вивчає та запозичує польський досвід у реформуванні української середньої освіти. Про це він сказав під час круглого столу, присвяченого підсумкам спільного проекту МОН України, Міністерства національної освіти Польщі та Міністерства закордонних справ Польщі «Підтримка реформи освіти в Україні».

Зокрема, заступник міністра підкреслив актуальність реалізації проекту «Підтримка реформи освіти в Україні».

За його словами, наразі МОН України працює над законом «Про загальну середню освіту», де більшість питань були вивчені та запозичені з польського досвіду, зокрема, у загальній середній освіті.

«До того ж, міністерством було прийнято положення про конкурс підручників, який зроблений саме на польському досвіді»,- повідомив Хобзей.

Він також повідомив, що під час візиту міністра національної освіти Республіки Польща Йоанни Клюзік-Ростковської до України між МОН та польською стороною була домовленість про співпрацю за трьома напрямками.

Перший – українська сторона і надалі створюватиме умови для навчання польської меншини в Україні, зі свого боку – польська сторона створюватиме належні умови для українських меншин у Польщі.

Другий напрямок пов’язаний з побудовою нової української школи.

«Ми говорили про рамкові програми, спільні семінари із залученням польських експертів щодо використання досвіду в нових програмах, які мають орієнтуватися саме на результати учнів», - наголосив Павло Хобзей.

Третій напрямок співпраці пов’язаний із сектором професійної освіти, а також спільних польсько-українських семінарів стосовно поступового впровадження підручників для професійної освіти.

За словами представника департаменту стратегії та міжнародної співпраці Міністерства національної освіти Польщі Магдалени Будкус, Центр розвитку освіти у Польщі реалізовував багато проектів, зокрема, навчальні семінарами для вчителів та директорів шкіл з підвищення кваліфікації вчителів та розвитку навчального підприємництва.

Вона повідомила, що проект «Підтримка реформи освіти в Україні» дозволив фахівцям, які займаються створенням і формуванням освітньої політики, обмінятися досвідом.

«Я вважаю, що це лише початок довготривалої співпраці між Польщею та Україною», - зауважила Будкус. Також вона додала, що польська сторона готова надавати підтримку та консультації з будь-якого питання.

Під час круглого столу розглянуто питання децентралізації та фінансування освіти, стандарти для загальної середньої освіти, педагогічний нагляд та шкільний розвиток, рекомендації щодо зовнішнього незалежного оцінювання.

Освіта.ua
18.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Loza
Ще б українська освітня платформа була пристосована до польського досвіду...