Цього року в Україні оптимізують 550 шкіл

37% шкіл в Україні є малокомплектними, тобто є такими, де в класах навчається менше 5-ти школярів

Цього року в Україні оптимізують 550 шкіл

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що впродовж 2015 року в Україні буде оптимізовано 550 шкіл.

Зокрема, за словами першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун, питання мережі навчальних закладів є актуальним питанням для освіти.

"У нас завелика мережа шкіл, завелика і мало ефективна мережа профтехучилищ, велика мережа вищих навчальних закладів, котрі так само потребують укрупнення", - зазначила Інна Совсун під час брифінгу за результатами 12 засідання Національної ради реформ на тему «Реформа освітньої галузі».

Вона повідомила, що 37% шкіл в Україні є малокомплектними, тобто в класах навчається менше, ніж 5 дітей.

"Ми повинні сьогодні дивитися на ефективність видатків на освіту, формування мережі закладів, зважати на демографію та створювати можливості для навчання дітей. Початкова школа повинна залишатися за місцем проживання дитини, а доїзд старших дітей до опорної школи, де надаватимуться якісніші освітні послуги, потрібно забезпечити", - пояснила перший заступник міністра.

Інфографіка з презентації Міністерства освіти і науки для Національної ради реформ:

Освіта.ua
09.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
для Ірини
А куди людям дітися?Виснажені вкрай, та все ж і класне керівництво, і години, і часто більше,аніж 21,бо немає кому читати.Колега,вже пенсійного віку,та мати трьох синів,мала 32 години.Втомилася так,що за літо НЕ відпочила.А розмова велась десь у жовтні.На семінар їхали разом.І не покине,бо діти не так добре заробляють,та й інші проблеми.І напарниця тоді не працювала.ЯК же вона раділа,коли напарниця нарешті забрала частину годин.І дітки не міськи,за якими тато-мами дивляться,дітки вчитися не прагнуть,бо ЗНАТЬ,що потраплять до ВНЗу,гроші проплатять і диплом отримають, бо:"Всі так вчаться.Немає чого нам розказувати.То Ваші не платять.І...а якщо ваші Вам не кажуть, а самі платять за сесію?"Так що-немає чому заздрити.
Оленка
Фразу про "якість педагогічних кадрів..." сприйняла як особисту образу. Якщо сільський вчитель - то це має бути затуркана селянка з гектаром буряків і трьома коровами?)))) Повірте, ми й з гектарами даємо раду, і в школі досягаємо непоганих результатів. Наші учні теж мають призові місця на конкурсах, олімпіадах, вступають до вишів і непогано там вчаться. Та ще й в класі, де навчається 10-15 учнів, легше "достукатися" до кожного)
Ірина
Заздрю Вам, Оленко, що все встигаєте. Тут з 21 годиною, класним керівництвом, та кабінетом нічого не встигаю. А ще якби три корови та гектари буряка...
Коментувати
вчитель
Нас вже другий рік оптимізуватимуть. Минулого року ми відстояли, цього-у всіх зникла надія, і нам прямим текстом говорять:"Ви- ЗБИТКОВІ"
Голосzнарода
Громадам варто звертатися до органів місцевого самоврядування, можливо вони погодяться фінансувати такі школи.
КАК Вы
Для Голосzнарода: себе представляете подобные обращения?
Коментувати
галина
Звичайно, школи утримувати зовсім не вигідно.Це ж не вузи , які й без тестів приймають, й дипломи видають з трьома спеціальностями...Тут грошенята немалі крутяться....А школи - нехай ті сільські дітки сидять вдома , для чого їм навчатися .Держава бідна , грошей нема.Не так смішно , як страшно..Панове , опамятайтеся!!! Що ж ви творете? Сідайте на поїзд та й гайда по гірських селах , відкрийте очі .Думаю ви не захочете жити в таких умовах , тоді добре думайте коли приймаєте подібні рішення .Невже дійсно Україною правлять люди ,які її зовсім не люблять.
salka
Для галина: "Україною правлять люди ,які її зовсім не люблять" - вот Вы попали в точку. От себе добавлю - они никого не любят кроме себя. Даже слово "любовь" - тем более к Родине, к народу - отсутствует в словаре ихнего..
Павлович
Для галина: "Вони" не тільки зовсім не люблять Україну."Вони" ведуть "холодну", підлу війну проти українського народу всередині держави,користуючись тим,що йде війна справжня.І це не тільки в галузі освіти.
Коментувати
"Реформаторам"
Цікаво,чи сама заступник міністра хоч колись була хоча б в одній з тих сільських шкіл, які вони збираються оптимізувати. Чи розмовляла вона з батьками тих дітей, які тепер їздити будуть у холод і негоду до "опорної школи"? Господи, хто нами керує? Невже ніхто там у верхах не бачить цих "реформаторів",які просто знущаються над вчителями,батьками,дітьми? Є ж ,мабуть, якісь радники. А то вже виникає думка, що міністерство ,може,наказ отримало- вижати з простих людей все,що тільки можна - до останньої копійки, до останнього нерва.Не розповідайте нам про погану сільську освіту. Вчителів поганих і у великих містах вистачає. А взагалі-то погані вчителі у ніяких школах надовго не затримуються. Про нерви батьків та здоров’я дітей подумайте!
Ольга
Якість педагогічних кадрів у селі нижча??? Скажіть, будь ласка, вони не здобували таку ж освіту як і міські вчителі? Підіть ви у село на 1 день на уроки! Будете бачити свою "якість". Зніміть накінець рожеві окуляри!
відповідь Совсун
"а доїзд старших дітей до опорної школи, де надаватимуться якісніші освітні послуги, потрібно забезпечити".Пятикласник 10 років -це старша дитина,яка має іноді десятки кілометрів взимку їхати?! Зразу видно,пані,що ваша дитина не поїде. З совсун і подібними до Європи не дійти. Коли вже ви залишите країну в спокої зі своїми "реформами"? Хто сказав вам,що ви справжні професіонали і все знаєте? Ваша недолугість ... Пройде час,і прийдеться іншим розгрібати те,що ви "напридумали".
Голосzнарода
Для відповідь Совсун: А Шевченко пішки ходив. І був фізично здоровим, милувався краєвидами, став відомим на весь світ. Чим важче дається благо, тим більше воно ціниться.
kkk
Чого, тільки Шевченко? Так само - Ломоносов. Можна і без освіти. Фарадей. Він взагалі закінчив тільки початкову школу. А зараз ми його праці у школах вивчаємо.
Коментувати
admin
Не можна однозначно сварити або хвалити маленькі школи. Сама багато років працювала в маленькій міській школі. Переваги: кращий психологічний клімат, вся школа - маленький дружній колектив, краще враховуються індивідуальні особливості дитини. Недоліки: через малу кількість класів один вчитель, щоб отримати ставку, вимушений вести по 4-6 предметів. Пагане матеріальне та інформаційне забезпечення. Як наслідок - рівень навченості учнів поступається аналогічному у великих школах. Мою школу закрили. Всі гарні педагоги працевлаштовані, інші пішли на пенсію. Тому хочу порадити тим, хто попаде в таку ситуацію, не бійтеся. Все буде добре!
Роман
У нас в районо працюючи понад 60 чоловік.Це методисти,заступники,головний спеціаліст і т.д. Всім їм щось потрібно від вчителя. Це звіти, олімпіади,семінари,конкурси. На початку 90-х вистачало 5-6 працівників,коли ще не було комп’ютерів,принтерів,інтернету. Може поцікавитесь,як ситуація в Європі чи такий самий об’єм роботи і заробітна плата.Тому вважаю,що скорочувати в першу чергу потрібно не школи. Дайте можливість просто працювати вчителям. Досить нас контролювати за радянськими принципами.
Ольга
Для Роман: 100%. Після прийняття закону ЇХ всіх залишають і вони вже нас починають лякати своїми перевірками, і відчувають себе в силі.. .
Аліса
Для Роман: Де це є такий відділ освіти? У нас у відділі працює 3 чоловіки і 2 у РМК.
Олекса Позняк
Для Аліса: В киеве обычно районо занимает садик.Народу там как на вокзале
Коментувати
ДІСТАЛИ
НЕ ДАМО ОПТИМІЗУВАТИ МАЛОКОМПЛЕКТНІ ШКОЛИ!!ПЕТИЦІЯ ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ: https://petition.president.gov.ua/petition/7425
Петро
Для ДІСТАЛИ: Ага ," дурень думкою багатіє ".
ДІСТАЛИ
Я б побачив би Вас,якби Ваша дитина мусила б їздити за 20 км від школиюЩо б Ви тоді говорили?Навчіться пер культурно розмовляти,тоді ведіть дискусію
Коментувати
ДІСТАЛИ
А чи не оптимізувати нам МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ?В першу чергу СОСВСУН!!!Ви хоч день у школі пропрацювали???Як завжди вирішують питання школи люди далеві від середньої освіти!!!!!!!!!!!!!!ДІСТАЛИ!
для Олена Котова
"Чому ви всі думаєте, що в селі дурніші вчителі?"-да потому что сельские учителя МОЛЧА выполняют всё,что от них требуется.говорят везти ВСЕХ детей на олимпиады - везут.Даже если 70% приехавших НЕ умеют имя-фамилию СОБСТВЕННУЮ правильно написать. Друг за друга в изни НЕ станут. А что уж говорить за коллег из других школ? Поэтому сельские школы и закрывают-НИКТО ЗА них воевать не будет.А попробуйте ВМЕСТЕ постоять за свои школы
достали
Для для Олена Котова: Да всё наоборот. Сельские учителя НИЧЕГО делать не хотят. Понабирали по 30 часов, в классах по 3 ученика и сидят нога на ногу. Если какие - то семинары, так начинают стонать - у нас такой контингент, как показать урок ? А как денежку получать, так и контингент не мешает.!!!
Дістали
Назовите школы,где понабирали по 30 часов и сидят ничего не делают?!!!Я могу так же покричать,у городах понабирали по 36 часов и сидят ничего не делают!!!Давайте говорить фактами,а не Вашими выдумками.Если у учителя сельськой школы больше 25 часов,так учтите,что он или у 2 школах работает(причём одна за 10 км,а другая за 25),или у него специальность такая:(например биология,химия,основы здоровья).Тогда посчитайте сколько часов)!Надоело,что учителей имеют ниже плинтуса!!!Достало!!!Но почему-то сельський учителя такие "плохие",но из тех кто так кричит,никак в село не желает ити поработать.Хотя бы на месяц!Посмотрели б мы,как Вы тогда запели...А нам сельським учителям нужно научить каждого!!!А Вы в городе делите класы на сильнейшей,средней и слабый!
достали
Для Дістали: Я и сказал фактами - нагрузка по 30 часов , учеников максимум 10, и все учителя бедные -разнесчастные. Самый главний факт - ваше послание мне в ответ. Оно всё построено вашем выбивании слезы у читающих - какие сельские учителя обиженные. Хватит уже ныть - работать надо !!!
Коментувати
Олена Котова
Скільки можна принижувати і лякати всякими оптимізаціями сільського вчителя? Чому ви всі думаєте, що в селі дурніші вчителі? Дайте нам ті ж можливості, що мають вчителі у місті, і ви тоді побачите результати. Чи може випускників малокомплектних шкіл, які йдуть вчитися в загальноосвітню школу ІІІ ступеня, а потім здають добре ЗНО і займають перші місця на олімпіадах за 2 роки так добре навчили, а ми за 9 не навчили нічого, бо дурніші за міських? Де ж ваша культура, терпимість, толерантність? Що це за відношення до сільського вчителя? Ми що, нижчої раси? Чи може ми - не люди? Чи наші діти і сім’ї їсти не хочуть? Куди ж податись тому вчителю після вашої оптимізації? Чомусь про це ніхто не говорить. Ви хочете поповнити армію безробітних за ражунок вчителів?
Дістали
Для Олена Котова: ПОВНІСТЮ ПІДТРИМУЮ!От ми всі тут кричимо про те що ми проти оптимізації,а от насправді,що ми робимо для цього???От є петиція ,щоб не закривали школу,так за місяць підписалось аж 36 людей....І це ми хочемо зберегти школи???https://petition.president.gov.ua/petition/7425
Коментувати
вчитель
Если учителя школы полное быдло, то школу закроют. Если там работают люди с достоинством - школе жить.
профан
На школи, на нормальну освіту в селі грошей -- немає.......На управління освіти - міські, районні, обласні на ОІППО грошей вистачає. А ще й політичні партії з Дербюджету фінансувати, щоб часом властьімущи олігархи не розорились - гроші Є.........Парадокс.
Родион
За останні 20 років кількість шкіл в районі зменшилась майже в 2 рази. Але відділ освіти розрісся до управління. Значно збільшилося число методистів, бухгалтерів, центру позашкільної роботи, господарчої групи. Це оптимально?
достали
Для Родион:Враньё чистейшей воды. Напишите, в каком это районе ? Или хотя - бы область. Слабо ???
вчитель
Чому це "враньё"? Влаштовувалася на роботу у 1991 році.У райвно працювали 7 осіб і займали 2 кабінети. Зараз працює 47 осіб і займають цілий поверх.Але чи покращилася при цьому якість освіти?
вчитель
Для вчитель: Враньё, потому, что "количество школ уменьшилось почти в 2 раза".
Коментувати
Шиншилла
Ага, был выбор между: финансировать школы и вернуть туда детей и учителей или позакрывать школы. Что-то подсказало "уряду", что нужно выбрать второе. Сами все побросали села и устроились в Киеве, мессии хреновы.
для "я в шоке"
Есть люди,которые уже с февраля НЕ в шоке,но в понимании того,что ИМ необходима НАША земля,которой распоряжаться будут несколько человек (земельная комиссия), а по факту-трое-четверо.Ещё тогда люди,которые разбираются в реформе(почти отцы),утверждали,что агрохолдингам никакой фермер не противопоставим.И лишь селяне,объединившись,способны ОТСТОЯТЬ свои земли.Но селяне сидели,набрав в рот воды и практически молча переживали,чтобы остаться в старостах.Ну что же-сидели,пусть сидят дальше.Кто-то останется в старостах(оплачиваемая работа),кого-то переоберут.Но староста бессловесен(не положено ему право голоса).Это на остановке можно пожаловаться друг другу,а в зале-куда там... Ну вот теперь,объединившись с министерством образования,у ребят дело пойдёт быстрее.Смотри через годик-третий и сёла исчезнут с карт.Земли освободятся.Всё путём.В Европе и сёл то нет.Ой,а Польшу из вида нельзя выпускать.Но там государственная программа позыки людям для УТЕПЛЕНИЯ СЕЛЬСКИХ домов.Дровами топят.А у нас???
влад
Для для "я в шоке": Хочу уточнити. Положення з селом ще гірше ніж Ви описали. Сьогодні (9.10) прийнято наступне рішення. Громада на весь район буде одна (планувалося кілька) з центром в сьогоднішньому районному центрі. По селах буде староста, яких буде призначатися з центру. Які його функції, сказати важко, тому що він не матиме печаті. А що-до "селяни сиділи, набравши в рот води", зрозумійте, в селі залишилися пожилі, втомлені (в багатох випадках одинокі) люди. Про який протест можна говорити якщо померла людина, а з хати немає кому винести. Немає кому протестувати. А про те що через кілька років села зникнуть, повністю погоджуюсь. Як тут не згадати слова: немає людини, немає проблем.
спасибо, я почти соглашаюсь
Для влад: но проблема даже не в том,чтоНЕКОМУ себя защищать,а в том,что люди ВОСПИТАНЫ так,что СЛУШАЮТтех,кто вылез на стульчик.Они и мысли не ведут о иных действиях,кроме тех,что сказало руководство.И НЕ ДУМАЛИ НИКОГДА,что можно просто жить иначе.Сароста.Староста будет выписывать справки...То есть,по последним данным,заниматься тем,чем занимается секретарь сельсовета.И следущее.Если просто подумать о том,ЗАЧЕМ ребятам у руля ОДНА громада,состоящая из ОДНОГО района.И сразу рисуется ответ-а для УНИЧТОЖЕНИЯ СЕЛА как явления.ДА,они видят перед собой европу,но им невдомёк,КАК сделать подобное,не уничтожая ЛЮДЕЙ,поскольку и люди то им НЕ нужны.Иначе они не мыслят,поскольку люди САМИ взрастили это
Влад
Погоджуюсь з тим що люди так виховані. Дійсно у селах залишилися ще ті, яких виховала у такому дусі тодішня влада. Тих, які не піддалися цьому вихованню, просто знищували. Згадаймо колективізацію,голодомори.
Коментувати
Роман
Чому не заплановано оптимізації районних відділів освіти в яких сидить в десять раз більше методистів ніж потрібно. Задання вчителів виховувати і навчати дітей.Наскільки легше було б це робити,якби їм не "допомагали"методисти,інспектори і тому подібні.Міністерство освіти,відділи освіти необхідно скоротити.
достали
Для Роман: Для Роман: Зачем врать !!!! Если уж пишите - пишите правду, коль вы учитель. У нас в районо всего 5 методистов на 28 школ. Если сокращатт Министерство, то надо и все школы закрыть. Круто !!!
Роман
У нас в районо працюючи понад 60 чоловік.Це методисти,заступники,головний спеціаліст і т.д. Всім їм щось потрібно від вчителя. Це звіти, олімпіади,семінари,конкурси. На початку 90-х вистачало 5-6 працівників,коли ще не було комп’ютерів,принтерів,інтернету. Може поцікавитесь,як ситуація в Європі чи такий самий об’єм роботи і заробітна плата.Тому вважаю,що скорочувати в першу чергу потрібно не школи. Дайте можливість просто працювати вчителям. Досить нас контролювати за радянськими принципами.
Коментувати