Учителі негативно ставляться до примусових заходів

Більшість освітян негативно ставляться до ініційованих Міністерство освіти і науки заходів та конкурсів

Учителі негативно ставляться до примусових заходів

Більшість освітян негативно ставляться до ініційованих Міністерством освіти і науки заходів та конкурсів, які не пов’язані з навчальним процесом. Про це свідчать результати опитування, що було проведено Освіта.ua.

Зокрема, 47,1% освітян вважають, що результатом різноманітних заходів та конкурсів, які безпосередньо не пов’язані з навчальним процесом, стане вже звичне збільшення зайвої роботи для вчителів.

23,60% опитаних респондентів зазначають, що проведення різноманітних заходів погіршує якість навчального процесу.

14,30% освітян вважають, що Міністерство освіти і науки, надаючи доручення щодо проведення заходів у школах, виконує свій план діяльності.

9,30% опитаних учителів не розуміють мотивацію чиновників МОН.

Лише 5,7% висловили переконання, що проведення різноманітних конкурсів і заходів, які не пов’язані з навчальним процесом позитивно вплинуть на виховання розвинутою особистості.

Освіта.ua
08.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Конкурси для дітей потрібні, але не в такій кількості і без примусової участі учнів і визначення рейтингу вчителя за його результатами.
Тетянка Гайдаєнко-Сохан
Працюю в школі порівняно недовго (5 рік) і вже й мене почав обурювати цей маразм! Згодна з усіма - на уроки часу не вистачає. Як побороти таку систему поки що не знаю. Але є неприємне відчуття того, що рухаємось в не доброму напрямку. Приємно, що маю однодумців. Тому мусимо разом починати зміни, бо наша влада явно не думає про розвиток в освіті.
Ольга
Було, є і буде... І нічого не зміниться. Щодня в маленьких школах всі класні керівники, вчителі та педагог-організатор бігають з новими і новими заходами.
ZZZ
Лнями був випадок на роботі... спочатку лист про конкурс малюнків прийшов від організаторів, а це дає нам право його розглянути, але не брати до уваги, він же без грифу вищого органу управління, ми й зраділи..., а потім другого дня такий лист приходить із департаменту, а це вже пряма вказівка - малюйте, шановні, чого вам там робити... і спробуй не намалюй, попадеш у рейтинг неучасників... А ще зробили інтернет-олімпіади у переддень святкування дня учителя....Всі нормальні люди пішли святкувати у ресторан, а дві "дури" пішли з дітьми писати інтернет-олімпіаду... Все для людей і все це йде не з відділу освіти, а з Департаменту області, з МОНУ... ...Жираф большой, ему видней...
Павлова
Я оформила пенсию по выслуге.выслуге (стаж в школе 32,5 года). Сейчас в отделе образования работаю на непедагогической работе - чтобы сохранить пенсию. Иногда вспоминаю про уроки - скучаю, интересно было с детьми. Думаю: может, вернуться? Но как вспомню про тетради (я филолог), как гляну на то, какие пачки документов свыше приходят к нам в отдел ежедневно (до сотни!!!), а мы все это перерабатываем и отправляем на школы (иногда думаю: в школах вертят пальцем у виска: когда все это выполнить???) - у меня сразу же ПРОПАДАЕТ желание вернуться в школу. А профессию выбрала по призванию... Убивают образование! Все, что сохранилось в страшные 90-е благодаря педагогам, УНИЧТОЖАЮТ сейчас... Не иначе - ЗАКАЗ...
історик
Уявіть сільську школу в якій 120 учнів, конкурси вимагають провести з усіх предметів, кожен близько 15-20 грн, віддуваються одні і ті самі учні ( переважно відмінники) Мої особисті діти в попередньому році винесли з хати 500 грн. Відміняйте!
Позволяя Вашим ДЕТЯМ принимать участие в конкурсах,
Для історик: "для рейтинга школы" подумайте о том, ЧТО Вы в них вкладываете? МОИ дети на замечание классного руководителя по поводу сдачиНЕ сдачи каких либо средств выдавали нА-горА фразу:"До мами йдіть".И проблема решалась в момент.Это если был наезд.Но ежели это ИХ желание,или МОЁ)), то тут уж никто ни за какими суммами не стоял.Есть желание-участвуем.А отмунять ДЕНЕЖНЫЕ конкурсы по причине каких-то НАПИСАННЫХ слов никто не станет. НУ подумайте сам(а)...
Коментувати
непенсіонерка
Оце нещодавно прочитала статтю про систему освіти в Фінляндії - досі під враженням...Не можу повірити , що так буває! Над учителем не "нависає" ні методист, ні райвно, ніяких манів - шманів, олімпіад і яциків, кенгуру й соняшників, навіть оцінок, домашніх завдань, навіть екзаменів! Учителі просто вчать! І вчиться той , хто хоче. А не хоче - не вчиться, це його вибір, і вчителя за це ніхто не клює.Не те що в нас - влаштували "розбір польотів" за результатами зно! У Фінляндії вирішили, що вони готують дитину до життя, а не до екзаменів! І вчителя там поважають, бо довіряють, даючи багато свободи в роботі.А зарплата учителя - 5000 євро, у помічника учителя - 2,500.( все, звісно, відносно).Так, щороку переукладається контракт - з кожним, незалежно від віку (як пропонує Совсун ). І результат: фінські школярі ходять до школи із задоволенням і на всесвітніх олімпіадах займають призові місця.
Натэл
Для непенсіонерка: мечта учителя
Коментувати
Выпускник
Военный - это его оружие. Строитель - это его дома. Учитель - это его ученики. Уважаемые, если вы не хотите, чтоб ваши ученики, а, соответственно, и ВЫ сами развивались, то возникает вопрос: "А ради какого Господа Вам преподавать?". Учитель - не самая высокооплачиваемая профессия - тот же охранник или кассир таки-да получает больше. Бикицер за мечтой - в Сильпо не давят отчетности, охраннику не надо никого готовить. Шоб не быть голословным, то скажу, шо Президентскую стипендию мне сделало первое место МАН по фольклористике, внеконкурсное поступление в ВУЗ - победы на Республиканском этапе олимпиад по истории. И лично я, как выпускник этого года, кланяюся в ноги учителям по истории, праву, географии, украинскому языку и литературе, за то, шо у них было время и на отчетность и на олимпиады. В общем, отчетность - да, убирайте/оставляйте - вам решать. НО с таким отношением к реальному развитию личности, вы дальше Отрады не уплывете. Наше Вам с кисточкой! Будете в Одессе - заходите! ;)
Геннадий
Для Выпускник: деточка, надо писать "что" вместо "шо". Дерьмо у тебя учителя были. Ты это поймешь через несколько лет, когда будешь проходить мимо и даже не здороваться с ними. Как это делают все власть придержащие.
Тарас
Для Выпускник: По якому це Закону випускник цього року поступив без конкурсу? Таке право тільки в учасників міжнародних олімпіад. Чи випускник ти цьогорічний? Пропонуй зміни до Закону, я за, раніше це було. Зараз ні. Як і додаткових балів за успіхи (вони разом із сертифікатами, правда МОН не знає, як їх рахувати - див.ст. 44, ч.6 Закону, а не Умови прийому).
terra nova
Дорогенький випускник! Дуже ти розумно говориш про вчителів, відправляючи їх на роботу в сільпо. Бажаю тобі також того хліба попробувати, а потім і поговоримо... Знаємо ми всі дуже добре, як пишуться роботи з МАН. Це робота вчителів, а не учнів! Ви в свої 15 навіть не знаєте, ким ви хочете стати, а не те, що писати наукові роботи. Спустися на Землю, вгамуй свої амбіції та будь ЛЮДИНОЮ!
Коментувати
Illya Olefir
Чиновники МОН, департаментів, відділів та управлінь! Ви читаєте ці коментарі на сайті? Прокоментуйте, будь ласка.
ZZZ
Для Illya Olefir: читаємо..., журимося разом із вами...., всі конкурси і звіти організовує МОН, департамент і інститут ПОПП... Ми з відділу спеціально ці листи на школи надсилаємо під їх же грифом, щоб учитель бачив, що це не відділ освіти, не методкабінет додає зайвої роботи, а наші "реформатори зверху".
зав.рмк
Звісно, читаємо і підтримуємо думку про те, що переважна більшість конкурсів МОН є зайвою. Вона відбирає час у педагога і методиста, який би використав його для виконання своїх безпосередніх обов’язків - підготовки цікавої форми роботи, яка б принесла педагогу пізнавальну і практичну користь.
Коментувати
Михайло Чиж
І хто має надію, що ситуація вирішиться на користь вчителів? Та ніколи!
Сергей
В кожній школі є група дітей, які віддуваються на всіх турнірах, конкурсах і олімпіадах. Дуже жаль їх...
Теж вчителька
Продовжу.. бо накипіло. Ох уже ті звіти! Пішли діти до вчителя-пенсіонера привітати зі святом - принесіть фотографію. Як доказ, що ви там були? Кожен захід зафіксуй, зафільмуй, на сайті покажи, в райво відправ теж фото-відеозвіт. Що вони там з усім цим роблять? Куди складають? Взагалі, не розумію я чогось останнім часом. Працюю в школі давно, та ТАКОГО, як зараз, "зменшення звітності" (як вважає МОН) не було ніколи. Заступникам директора не до учнів, не до вчителів - голову від комп’ютера не піднімають: черговий звіт треба відправити... Олімпіади на часі. "А коли проводити? - А на уроці! - Так не встигнуть же? - Тоді після занять. - Так у них же 7 уроків! (Буває і 8) Яка там вже олімпіада?" Дала додому. Одна гарна учениця-дев’ятикласниця показує мені два аркуші А4, дрібно списані: "Мені оце на завтра треба вивчити, у нас захід по правознавству". Але завдання олімпіади взяла-таки. Поспівчувала я їй, вона мені поскаржилась.. Терпіння всім нам та оптимізму!
Олекса Позняк
Для Теж вчителька: Собрали дети в школе жены немного -300 грн- для раненых в АТО. После уроков 5 учителей и 5 детей поехали в госпиталь.Идут в палату, зауч по воспитательной достаёт фотоаппарат. Жена на неё: спрячь немедленно! Зауч: мне директор приказала сфоткать как деньги будете отдавать для районо.Жена: если достанешь фотоаппарат, я этим фотоаппаратом всю рожу тебе расквашу. Побоялась, жена у меня супербоевая. Вот такие скоты администрация, готовы пиариться за чужих 300 грн на людях без рук и ног. Такая мразь нами руководит, они даже хором потом отчитали в школе жену, они не поняли даже чего она возмутилась. А сколько простых людей отдают тысячи даже фамилии своей не указав
жене Вашей респект
Для Олекса Позняк: и,передайте, пусть НЕ позволяет себя отчитывать. Я рот открываю. Помогает. ЗАмолкают и следущий раз моляат. Делаю что считаю правильным/До сих пор
Маша
Для Олекса Позняк: Дякую Вам та Вашій дружині! Дякую, що Ви є, відчуваю, що вчительство консолідується та об’єднається заради таких справ. Тихо та наполегливо допомагаємо воїнам АТО, терпляче виховуємо на їх прикладі наших учнів, а дешевий чиновничий піар до дупи
Коментувати
Теж вчителька
Надзвичайно негативне ставлення. Згодна повністю з попереднім колегою. НІколи вгору глянути за тими конкурсами, заходами, акціями, змаганнями, олімпіадами тощо. Затурканий, бігаєш, щоб встигнути, не пропустити, підготувати, відзвітувати... Складається враження, що ті, хто все це "спускає згори", не в курсі, що в школі ще й уроки повинні бути. ЧАС! Де його взяти на всю цю... "суету сует"? І не тільки вчителю, а й учням. Щоб провести якийсь захід, до нього треба підготуватися. Коли? Приходиш в клас: де Саша, Маша, Коля? - На репетиції.- Біжіть гукайте - у нас же контрольна... Отак і навчаємося. А сам захід коли проводити? А на першому уроці майже кожного понеділка чи четверга (принаймі, у нас так). Невже не можна зрозуміти відому істину: "Що занадто, то не здраво"? Діти вже не сприймають свідомо цю "навалу", так - відбув і забув. Бо нІколи пам’ятати, відчувати - назавтра наступна акція. Про який виховний вплив може бути мова? Про конкурси - то окрема мова...
Вчительочка
Для Теж вчителька: Я думала ,що це лише в окремих шклах, а це вусіх. В МОн думають що у нас вчителів немає власного життя. Ми майже ( недоречно порівнювати) як монахи. а ще на рахунок фото. Щей уміють і в позаурочний час фотографувати хто прийшов, а на наступний день на коврик до директора. З вчителів знущаються як можуть . Всі доплати познімали які тільки могли.
Коментувати
sergey1979
Як можна до них позитивно ставитись, коли в один день приходить з півдесятка "забезпечити участь", коли ще й завуч до кінця дня просить подати купу інформації бо на завтра їй звіт в райоВО потрібно підготувати до 9-00 (ні хвилини пізніше - як відліт на Марс готується), а зараз на ходу тикають протоколи І туру олімпіад, прийняти кожного дня в планових, а частіше в позапланових (авральних) заходах - А на виході від всієї цієї метушні вчителеві в основному по зарплаті ні холодно, ні жарко - ще й тирки дадуть за не участь, а учневі - чи багато переваг від конкурсів - хіба що грамоти, які пачками роздають на лінійках і наводять на сон Зараз так - як класний керівник - відлучився десь на 5 хвилин (наприклад розбираєшся з учнем про його поведінку) то значить де кілька конкурсів(заходів) тобі не довело до відома - буде наганяй тоді.
просто марія
ну й що з цього? опитали...хто-небудь прислухається до цього? звикли моніторити?
анна
Для просто марія:
Коментувати