МОН пропонує відновити 12-річну школу

Проект Концепції розвитку освіти, презентований МОН, передбачає відновлення 12-річної шкільної освіти

МОН пропонує відновити 12-річну школу

Заступник міністра освіти і науки Інна Совсун повідомила, що проектом Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років передбачена ймовірність відновлення проекту 12-річної шкільної освіти. Про це вона сказала під час прямої телефонної лінії в Кабінеті Міністрів.

За словами Совсун, Міністерство освіти погодилося винести концепцію на обговорення громадськості, щоб спонукати суспільство обговорити бачення майбутнього української освіти.

Інна Совсун звернула увагу, що згідно з документом старшу школу можна буде закінчити або в академічному форматі та мати можливість вступити до вищого навчального закладу, або професійну школу, у форматі професійно-технічного училища.

У концепції передбачається варіативність здобуття обов’язкової середньої освіті. Як повідомила перший заступник міністра, така система існує у багатьох країнах світу, тому що кількість інформації, яку треба засвоїти, з кожним роком зростає – потрібно більше часу на її засвоєння, здобуття нових навичок та компетенції.

Також, за словами першого заступника міністра, у зв’язку з прийняттям закону "Про вищу освіту" вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації втратять статус ВНЗ.

"Якщо у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації особа можна вступати після 9-го класу. За всіма міжнародними класифікаціями, не можна здобувати вищу освіту, не здобувши повну загальну, тому це логічний крок", - підкреслила Інна Совсун.

Вона зазначила, що юридичний статус ВНЗ І-ІІ ступенів акредитації має бути визначений новим законом "Про професійну освіту".

У концепції також передбачається два ступеня професійної освіти: училища або школи та технікуми або коледжі, які випускатимуть молодших спеціалістів.

За словами першого заступника міністра освіти Інни Совсун, Концепція розвитку освіти на період 2015-2025 років не є офіційним документом МОН, а розроблена зовнішніми фахівцями та запропонована на розгляд освітянській громадськості та експертному середовищу.

Освіта.ua
10.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Zinger
Для любі вчителі:Ви сказали гірку правду, якби це читали у нашому МОНі. А ПТУ робить те саме! Хтось заради гарної статистики придумав, що всі мають мати дипломи або свідоцтва, бо держава фінансувала навчання.учня, який не хотів вчитися.. Приходить такий "кваліфікований" робітник у підприємство, після випробувального терміну відразу вилітає з ринку праці. 50% випускників ПТУ у перший рік після випуску не працюють за професією. Так забезпечується виживання системи заради самої системи за бюджетні кошти, тобто наші податки. А маскується все турботою про дітей, необхідністю зберегти найкращу систему профтехосвіти( читай профтехлипи),надати людині першу професію. Декларація благородна, а засоби нікчемні. Мало того, ледарям виплачуюють стипендію, досить мати лише середній бал 4. Ви б хотіли лікуватися у лікаря, який вивчив медицину "фрагментарно"? А бути кваліфікованим спеціалістом виявляється за нашою системою оцінювання можна. От імаємо купу безробітних фрагментарних спеціалістів.
Шиншилла
Я ничего не поняла! Зачем учиться в школе 12 лет? Кто бы попроще объяснил...
Ірина
Любі вчителі! Як мама, хочу сказати, що залишила дитину в 10-й клас, а не відправила у профільний ліцей, тільки заради середнього балу атестату, і два останніх роки в школі, якби не репетитори, то були б марними. Якщо всі учні будуть залишати школу після 9, то права учнів в новому 10-у - профільному - будуть рівними, а діти під час навчання у профільному ліцеї зрозуміють, чи потрібно їм потім вищу освіту за цим фахом здобувати. А директори звісно будуть проти, бо позбавляться ж випускників, чи не так? Хто про знання учнів дбає, тільки про внески благодійні, особливо у старшій школі, а ті діти що в ПТУ приходять навідь інколи читати не можуть, зато в атестаті 2-3 бали стоїть, а інколи й 4 (знаю бо працюю в училищі). Шановні, якщо навідь ми в училища розумієм, що школа робить багато браку, але не визнає цього, то виші про це виють!!! Давайте не будемо дурити один іншого і просто робити хоч щось дійсно заради наших дітей, а не забезпечувати життєдіяльність системи заради виживання самої системи!
Лурдес
Для Ірина: Так нащо ж виші той "брак" беруть? Відповідь: бо він платоспроможний. А щодо "школа робить брак"-так вона в такі умови поставлена: УСІ мають вийти з неї зі свідоцтвом чи атестатом. Ви все самі прекрасно знаєте (якщо дійсно працюєте в системі освіти).
Ірина
але зі системою все рівно можно боротися, особливо зараз, коли ще система хоч трішки боїться. Я вам так скажу, після майдану, коли особисто нашу творчу групу "заставили розробляти один освітній стандарт", бо він був за планом ще Табачника, я написала офіційне звернення і мені відповіли по-правилам і з повагою, але я вела переписку на рівні департаменту МОН, а не з міністром, а вже через декілька місяців знову почали нахабніти. Хочу сказати, що плани підписати у заст. міністра легше ніж у клерка звичайного і з цим боротись потрібно, Про обов’язкову заг. сер. освіту, я також знаю, бо у нас в училищі ми постійно боремось і зі служб. у справ. неповнолітніх і перевірками прокорутури за відрахування неповнолітніх, але ми їх відраховуємо, бо видати диплом повному дурнику не маємо права, роботодавець його невізьме на роботу, а нас притягне до відповідальності за підробуку документів, тому той хто чоче боротися, хоч як може так і робить це.
Zinger
О ця дурня, що всі учні мають вийти з атестатом доводить до сказу! Ну як таке може бути, коли 15% учнів не можуть вчитися від природи, не має дитина пам’яті, а головне- будь - якого бажання та підтримки з боку батьків. Кого ми дуримо,як не самих себе. З цією брехнею пускаємо дитину у доросле життя, вносимо хаос у взаємовідносини індивідиум - суспільство. Шкода від цієї брехні набагато більша, ніж би дитина відразу знала свої реальні можливості.
Коментувати
Марія
О, панно Інно, панно Інно... Мені здається, гірше бути не може
fla
Більшої дурні, ніж повернення до 12-річної освіти важко придумати. Хоча, дивлячись на цю ідею, можу і помилятись. Наше МОНУ може все!
інна
ці люди з міністерства начитались про освіту в Європі і намагаються примітивно мавпувати! Що підходить одному, не гоже для іншого. Яка нерозумна команда, а в нас були надії... Пані Совсун.. Яке прізвище, така й особистість.
Олена
Для інна: якщо Ви педагог, не личить переходити на особистість, хоча може для сучаного вчительства це норма?
Коментувати
маріанна
шановна пані Інно,, зупиніться вже,схаменіться,вам пора у відставку,бо вчителі вас проклянуть
Олекса Позняк
Новим міністром буде томенко.Наче нормальний. Кожен пише листа у фейсбук томенку з проханням направити лікарчука-совсун у сільську школу подалі від мону роботу якого вони завалили.Ще краще відправити їх у росію для розвалу освіти супротивника.Геть крадіїв бюджету!!!!!Підключайте усіх педагогів, не обовязково під своїм прізвищем але рух повинен бути масовим
саме так
Для Олекса Позняк: а томенко ЩО відає в а щось освіті??? Яким попитом ЦЕЙ хлопець на щось здатний??? Можливо він вже зумів організувати певний процес так, щоб той працював??? Що саме? Робота організатора, а міністр - то є організатор, організувати процес роботи галузі. Та, перше, що він повинен - знати саму галузь ізсередини. Не спостерігаючі - "в школі вчився, мама-тато-бабуся вчителі...", а пропрацювавши в ній від найнижчої ланки до ... Не зробить томенко нічого...
Іванна
Для Олекса Позняк: Про що ви говорите ? Згадайте про адміністративно - територіальну реформу , яку Томенко хотів провести при "царювані" Ющенка ! Добре, що не встиг. Досить з нас псевдореформаторів. Тільки не Томенко !!!
Ігор
Я думав ТАбачник був поганим, та Квіт з Лікарчуком всіх переплюнули, хай буде краще томенко чим ці два, вибачаюсь на слові "ДЕБІЛИ"
Коментувати
Олекса
Навчіться оцінювати ефективність своїх забаганок. Або оплачувати їх з власної кишені. Знято надбавки, не оплачують замін, діти тиняються вечорами, сидять в компютерних клубах, пиво глушать-на все немає грошей.Тим часом утримуються десятки тисяч спеців у різних РМК і ІППО! Це ж просто "дикі" кошти!Чому скорочено апарат президента,міністерств,держслужбовців по всій країні, а тут-заповідник? У школи їх-нехай ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНО І ЕФЕКТИВНО піднімають рівень знань учнів і організовують заняття за інтересами. Які РМК у ХХІ столітті? вся інформація може бути отримана вчителем самостійно через інтернет. У якій країні завуч чи директор прасує вчителів своїм відвідуванням уроків? Які норми з кількості відвідувань і журнали внутрішкільного контролю?Та ще й з підписами вчителів у них? В яких країнах рівень знань та стан викладання наказами директора підвищують. Пані, влізьте в ту нормативну базу, з якою ми працюємо-це ВЖЕ наявний жах з маразмів, які міг виплодити хворий мозок!Мало?ще плодитимете?
Олекса
Шановна пані, я Вам раджу побути хоч з рік асистентом директора сільської школи. Може б Ви хоч на 30% зрозуміли, що таке школа, чим вона займається і , що найважливіше,-чим займатися повинна!Ви спершу 12 бальний маразм відмініть-ви ж самі й досі не второпали, що це таке! Зарплату людям виплачувати почніть! Зарплату, а не милостиню жебрацьку!Це ж посміховисько-100 доларів в місяць вчителю з вищою освітою!Перестаньте транжирити ті нещасні мільярди на свої ефемерні прожекти! В країні війна!Шановна, чи знаєте Ви, якими коштами розпоряджається рядовий Ваш директор? А ніякими!!!Жебрак у Вас під Лаврою має щодня більше, ніж Ваш директор в цілий рік!..Скільки ще років треба закОпувати кошти в нові підручники, в курсову підготовку (курси ж-то з кожного предмата викладання, а вчитель в селі і по 4-5 предметів викладає і 3 рази на курсиїздить)? В жаби що-пята нога виросла? Чи в математиці логарифми вже похідними стали? і таких прикладів безглуздого транжирення повно.
Олекса Позняк
Для Олекса: Толково і правильно
Охохонюшки
1000% підтримую. Нехай ця шпновна проживе тиждень життям звичайного вчителя міської школи. Понаписує пачки звітів (хоч хтось мені пояснить,яка від них користь), позбирає з дітей гроші на звірячі конкурси та проведе їх за велику подяку, піде з дітьми на різні суботники-прибирання, напише за дитину МАН (бо МАН може за своїми здібностями і бажаннями писати 1-2 дитини на школу, а адміністрація тисне на вчителя писати, а на адміністрацію - відділи освіти), посидить на вихідні на олімпіаді, здасть гроші (гривень 200-300), бо чекають перевірку чи атестацію, то треба годувати дармоїдів відділу освіти та методичного центру, сходить на нікому не потрібний семінар, підготує виступ на педраду, шкільне методоб"єднання, міське методоб"єднання, щодня передзвонить батькам двієчників, порушників поведінки, прогульщикам....: отримає "......лєй" від адміністрації , що не вчасно записаний урок в журналі, у двох учнів у журналі не виставлено оцінки за зошита, учні з класу дуже галасували на перерві......
Охохонюшки
продовжу - а ще підготує уроки з використанням інтерактивних технологій (правда, на всю школу лише один проектор, але це нічого), роздрукує на ВЛАСНОМУ папері ВЛАСНИМИ фарбами купу додаткового матеріалу на урок. При цьому вчителька повинна виглядати не загнаною кобилою у драному одязі (прикладом же для учнів повинна бути - елегантна, з гарною зачіскою, усміхнена), тому вона хоч один раз на 3 тижні повинна відвідувати перукаря, регулярно робити манікюр (а весною та осінню, коли ноги видно й педикюр), ходити в спа-салон, на фітнес (як же без гарної фігури та здоров"я). А на канікулах (коли її силком відправили у відпустку за власний рахунок), вчителька повинна їздити за кордон (треба ж і себе вдосконалювати, і дітям бути цікавою), вчителі англійської в англомовні країни (мову вдосконалити), географії (кожного разу на новий материк), історії (Греція, Рим......), біології (разом з географами), фізкультури (по столицям олімпійських ігор), іншим вчителям - за бажанням.
Коментувати
Анатолій Копишинський
Ця "концепція" знищить і без того знищену сільську школу!!!!
Доцент
Вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації втратять статус ВНЗ, згдно ноіого "Закону про Освіту" тільки в тому випадку, якщо за 5 років не виконають всіх вимог щодо випуску бакалавра. Принаймі так написано в законі! Або Совсуниха не читає законів, або чогось народу недоговорюють!!!
директор школи
Дуже добре памятаю "слухання" у Верховній раді, щодо відмінення 12 річної школи, коли приїхали необхідні директори, завідуючі відділами освіти і з трибути казали те що їм написали. Щоб не було так і зараз, коли знов хочуть 12-річку. Привезуть "нових директорів" , щоб одобрили 12-річку! Запитайте у вчителя, батьків!!!
учитель
министерству надо довести до ума начатую реформу держстандарта, до сих пор шестиклассники не имеют новых учебников. Новая концепция уничтожит сельскую школу,куда будут ездить дети. МОН хоть знает чем живёт школа.Родители против нововведений. Дайте спокойно работать с детьми.Устали от надуманных реформ.
Gordon
Эээээх Гарри Поттер опять ты за своё!Когда у тебя уже эти вумные идеи закончатся?То что она предлагает по сути убьёт колледжи,и где спрашивается государство будет брать нормальных специалистов?Кто будет чинить механизмы например на заводе имени Малышева.А ведь это наша оборонка!И таких примеров можно привести массу!Если эта сАвсун такая пионерка,то пусть она идёт работать механиком или скажем токарем.В первый же день всё раздолбает,так как кроме глупых законов и своих полоумных идей,больше ничего не способна сотворить.
SSS
Наш заклад входить у 50 кращих закладів України за результатами ЗНО уже деякий рік поспіль. Відповідно вчителі не дурні і можливо слід МОНу порадитися з такими педагогами (корона не спаде)
Геннадий
Для SSS: дураки никогда не слушают умных.
Коментувати
Саша
Дуже добре памятаю "слухання" у Верховній раді, щодо відмінення 12 річної школи, коли приїхали необхідні директори, завідуючі відділами освіти і з трибути казали те що їм написали. Щоб не було так і зараз, коли знов хочуть 12-річку. Не треба поспішати, а вислухати в першу чергу вчителів яким з цим працювати, а не так званих експертів у у галузі освіти. Зрозуміло хочеться швиденько просунути реформу, під неї виділити кошти і витратити МОН на свої потреби, а в школі реально нічого не зміниться. Якщо і цей раз буде так, от чим ця влада краща за попередню?
ЛПТ
Кесарю - кесарево, слесарю - слесарево... . И это правильно... .
viktor
Для того , щоб вирішувати глобальні проблеми освіти, потрібно мати освіту . Яка освіта у Совсун ? Хто знає ? Мабуть , тільки Квіт. Дорога у бездню з Лікарчуками , Совсунами, яка буде устелена Квітами.
Директор
Вікторе,представтесь,а яка у Вас освіта? А щодо Совсун - ну наберіть же в пошуку її прізвище і прочитайте,що ж вас так підводить ваша освіта...))) що ж ви так жовчю і ненавистю просякли... де дають таку освіту як ваша? Я теж з подивом дізнався,що я на слухання їхав нашим сільським автобусом, а делегацію з Харкова Добкін привіз трьома шикарними автобусами і хто в них був,я теж знаю.Під час виступу Добкіна вони зчинили такі аплодисменти,що в залі Ради соромно стало,а коли виступали за 12 річну школу то ці люди так тупотіли ногами,що мала впасти кришталева стеля.... Маючи зарубіжний досвід роботи,я був за 12 річну школу і розчарувався,що рекомендації були прийняті за 11 класів. Аналізуючи цю проблему глибоко,я переконався,що на той момент місцеві бюджети не потягнули б 12 рік,а держбюджет вже не міг допомогти. 12 річна школа не була підготовлена ні економічно,ні організаційно - не знали,що робити... Табачник був правий, хоч я переконаний - СЕРЕДНЯ ОСВІТА МАЄ БУТИ 12 рок.
Гарная
Директоре, а зараз дербюджет ПОТЯГНЕ 12 річну освіту? Ви, мабуть, такий гарний директор, що своїх підлеглих не відправляєте за власний рахунок у відпустку? А у нас поганий директор - на 14 днів до Нового року. Бюджет не тягне. А вам все 12 років подай.
Коментувати