Концепція розвитку освіти має дати поштовх до дискусії

Заступник міністра освіти вважає, що важливо сформувати консенсус по найбільш ключовим напрямам концепції розвитку освіти

Концепція розвитку освіти має дати поштовх до дискусії

Проект Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років має стати поштовхом для активної громадської дискусії щодо майбутнього освіти. Про це сказав заступник міністра освіти і науки Павло Полянський під час обговорення проекту документа.

"Ми чітко знаємо чого ми не хочемо, ми всі не хочемо черг до дитячих садків, зловживань, що трапляються при влаштуванні дитини до навчального закладу, ми не хочемо, щоб у дитячому садку відбувалося те, що нагадує підготовче відділення до вступу до школи. Ми не хочемо перевантажених навчальних програм, не хочемо засмиканого вчителя, у якого кожного уроку є нова тема, не хочемо складних підручників, навчальних планів", - наголосив Полянський.

"Разом з тим, ми хочемо прокласти паралельну дорогу до класно-урочної системи. Те що класна-урочна система та освіта лише у рамках одного класного приміщення або школи вже не є модерною це очевидно. І ми в концепції закладаємо інші способи здобуття освіти", - наголосив заступник міністра.

За його словами, для реформ в освіті потрібна політична воля, суспільний запит та достатнє фінансування.

"Має бути суспільний запит, він не є 100 %, оскільки частину людей задовольняє ситуація, коли документ про освіту здобувається без надзусиль або за інших обставин. Водночас креативна частина громади вимагає саме якісної освіти", - зазначив Полянський.

Він також висловив переконання, що в рамках дискусії важливо сформувати консенсус по найбільш ключовим напрямам концепції розвитку освіти, зазначивши, що без фінансових і інтелектуальних інвестицій є ризик, що будь який документ залишіться "літературним твором".

"Коли я кажу про ресурси, я також маю на увазі вчителя. Ми можемо моделювати і фантазувати про все що завгодно, але будь яка реформа в освіті відбувається або не відбувається залежно від того, що робить педагог зачинивши за собою двері класу", - наголосив Полянський.

За його словами, сьогодні міністерство, не очікуючи завершення дискусії про концепцію і розроблення рамкового закону намагається максимально розкрепостити вчителя від невластивих завдань.

"Скажу, що ми не маємо багатьох союзників на рівні обласної і районної ланки управління. Це є правда. Ми помічаємо, що чим більше міністерство скорочує кількість паперів, які сипляться на директора і на вчителя, тим більше з таким же завзяттям на низових рівнях цей вакуум заповнюється місцевою творчістю", - наголосив заступник міністра.

Він повідомив, що проект Концепції розвитку освіти містить різні норми про які можна і потрібно дискутувати.

"Є речі, які в позитивному сенсі певною мірою є провокативними, тому що, ми хочемо щоб суспільство, як камертон відгукнулося чи готове воно до тих чи інших змін", - зазначив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський.

Як відомо, Міністерством освіти і науки було презентовано текст проекту Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років. Концепція охоплює п’ять основних напрямів розвитку освітньої галузі.

Передбачається, що тези проекту використовуватимуться Міністерством освіти і науки під час розробки Дорожньої карти освітньої реформи.

Освіта.ua
06.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
kukusja
Всім спасибі за високу оцінку мого скромного віршика про конкурси.
Учитель-методист
"Скажу, що ми не маємо багатьох союзників на рівні обласної і районної ланки управління. Це є правда. Ми помічаємо, що чим більше міністерство скорочує кількість паперів, які сипляться на директора і на вчителя, тим більше з таким же завзяттям на низових рівнях цей вакуум заповнюється місцевою творчістю", - наголосив заступник міністра. Це легко відслідкувати, тому не погоджуся з цими словами. Достатньо проаналізувати нормативність листів, що надходять. Тим паче, якщо це питання для МОНУ таке важливе, відкрийте гарячу лінію, беріть на олівець містячкових творців, притягайте до відповідальності. Але цього не буде))) Тому що рука - руку миє. Всі заходи мають бюджет, такі піраміди вибудовуються - МММ відпочиває)))
Анна
Ви просто читаєте мої думки, якщо б була мета звільнити учителя для роботи, творчості від непотрібної статистики, МОН це зробив би миттєво. Ну скажіть, яке я маю відношення до організації харчування? До оздоровлення? Я мушу пропагувати здоровий спосіб життя, а не робити виручку якійсь фірмі. Чому я маю подавати дані для управління статистики по двадцять разів на рік? Як поєднано педагогіку та статистику, розкажіть?!
Коментувати
нік
Дістали!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Господи, прости мене, грішну, вперше пошкодувала, що був Майдан! Хіба цього прагнули, хіба немає більше проблем, як дотоптувати вчителя????
Tara
Для нік: І я шкодую......Ейфорія пройшла, а жити стало набагато гірше.
55
Для Tara: яка ейфорія? Діти загинули. Яка могла бути ейфорія???
indigo
Бюрократи помінялися але система не змінилася... Щоб не було війни, дітей потрібно привчати до відповідальності за свої вчинки з самого раннього віку. А їм, замість того, навішали прав. Обов’язків - нуль. От вони й живуть "у своє удовольствіє"...
Коментувати
Олекса Позняк
"Скажу, що ми не маємо багатьох союзників на рівні обласної і районної ланки управління. Це є правда. Ми помічаємо, що чим більше міністерство скорочує кількість паперів, які сипляться на директора і на вчителя, тим більше з таким же завзяттям на низових рівнях цей вакуум заповнюється місцевою творчістю", - наголосив заступник міністра.==============а наш цар-міністр такий безпорадний проти районо, воно на вказівки царя плює а цар сидить та й плаче. Так закрий хочаб районо, дурнику.Сьогодні слухав радіо-тільки 40% армії забезпечені зимовим одягом. А орда кровосісей по районо-інститутах бюджет пиляють.
Учитель-методист
Для Олекса Позняк: Дозвольте з Вами не погодитися. Районні відділи потрібні, можливо не такі роздуті та обрані самими учителями, але це єдина ланка, що працює по вертикалі. Усі інші надбудови - посередники та прихлебателі МОНУ.
директор
РАЙМІСЬКВО - ЦЕ ВІДДІЛИ ВИКОНКОМІВ МІСЬКИХ ТА РАЙОННИХ РАД!!!! Саме вони в кожному районі визначають доцільність існування і фінансування!!!! МОНУ НЕ МОЖЕ ЗАКРИВАТИ ЦІ ВІДДІЛИ!!!! Вся боротьба за оптимальну освітню інфраструктуру міста,району має вестись ВНИЗУ - ЧЕРЕЗ МІСЦЕВИХ ДЕПУТАТІВ!!!!! А це виявляється не просто,тому й збиваємось на те, що міністр винуватий. Вся галузь, та й міністр наш не мають такої ваги,щоб радикально,так як в Концепції, організувати освіту, бо треба залагодити не тільки вирішення наших питань у кабміні,верх. раді, але,що в мільйони разів і важче,і важливіше- це вирішити ці питання без спотворень НА МІСЦЯХ !!!! Вже клявся собі не встрявати в дискусії,але біль за освіту, повага до педагогів,які душею тліють за дітей, змушує дискутувати щоб чесно дивитись дітям та їх батькам і думати - я зробив все,що міг!!!!!
55
Для директор: Ви не знаєте звідки поступають гроші на райміськвно???Місцеві депутати??? Ви були депутатом? Ви спілкувались із ними? Вони мають можливість визначити конкретні цифри???
Коментувати
Все до одного місця
Поки директора школи і начальника райво не будуть обирати вчителі, та директори шкіл - до тих пір буде коррупція
Олекса Позняк
Для Все до одного місця: Наші гриневички добрались до корита через лозунг демократизації освіти а тапер закручують гайки учителю і зміцнюють вертикаль корупції
Катерина Шафранська
Ще одна корупційна схема. Вчителів будуть приймати на роботу терміном на 5 років. І такі поноваження будуть у дирекцї школи.
Коментувати
Сlara
А 20% вже не платять....., а конкурсів не зменшилось, олімпіади, МАН, моніторинги, портфоліо, презентації досвіту, роботи по проблемі і звітність....звітність....Вони наче поскаженіли там усі! Вчителя не атестують на вищу категорію, якщо немає переможців обласних олімпіад, та різних конкурсів. Хоч сам заплети косички та йди на олімпіаду. Невже у міністерстві цього не знають? Чи роблять вигляд, що не знають?
Працюю в школі
Якось безпорадно виглядає міністерство перед райвно та методкабінетами,ніби не має важелів впливу припинити нескінченні конкурси й моніторинги.Поки вчителі не навчаться виборювати своі права, так і будуть вони нас водити за носа.
Олекса Позняк
Для Працюю в школі: Я це уже рік кричу. Совсун спец по флеш-мобах. Отримали чергове дебільне розпорядження-робите флеш-моб:фотографуєте дулю і відправляєте у мон з поясненням за що.
Коментувати
kukusja
Про конкурси У Лукомор’я Геліантус із Соняшником обнялись. Під ними Русский Медвежонок Мрійливо дивиться у вись. А шляхетне Кенгуру руку подає Бобру, на хвості його сидять Бобреняточок із п’ять. З Колоском сидить Сова Вся вона з кришталю, А Олімпус з Патріотом Левеня гойдають. Скажи ти нам, Лелеко, З Орлятком ти літаєш: Чи Еврика далеко? Чи Грінвіча ти бачиш? Галлус з Пазлом дивувались: Звідки конкурси ці взялись? Не злічити їх усіх! Так багато! Просто сміх! І Яцик із Шевченком За голову взялись: Оцих дитячих конкурсів Ну, просто завались! Уроки вчити ніколи, Лиш бали набирай: Для рейтингу шкільного Давай, давай, давай! Якби Великі й Мудрі Не брали грошей з нас За ці дитячі конкурси, То був би просто клас!
Svet
Для kukusja: Ось вже конкурс "Мої захоплення" на "Вчитель року" готовий) Давай, Кукуся , ми за тебе "прозоро" проголосуємо;-)
Коментувати
Родион
Я не виправдовую місцевих чиновників, але в даній ситуації вони виконують розпорядження міністерства. Зайшовши в розділ "Законодавсво" бачу багато наказів про різні конкурси, їх результати і т.д. Так хто ж "кришує" ці конкурси? Чи міністру не відомо, що вони платні по типу пірамід? Вчителі, батьки, учні кричать , що через цю дурість вчитись стало неможливо. Граємось в якісь інновації, коли вже без репетитора школа не навчить. А дискусії - для лохів, допоки в усіх освітянських справах домінуватиме хитро замаскована корупція.
Svet
Svet Яка дискусія? Яка стратегія? Прочитала Квіта, що нам не познімали все, а "заморозили". І тільки в Тернопільській області проблеми з виплатою 20% надбавки. А я наче і не звідти, а гроші не платять також. Плакти хочеться. " Соняшник " живий, "Кенгурята" скачуть, "Патріот" за 20 гривень радісно маше прапорцем. За три місяці взяли участь у 5 літературних конурсах. А попереду олімпіада, Шевченко , Яцик, тижні, декади та місячники рідної мови з показовими заходами. Нема коли дискутувати...
V.L.
Може ж все-таки потрібно прагнути не до "модерної" освіти, а до якісної?