На зарплати освітян не вистачає майже 3 млрд

Середній розмір посадових окладів у червні складав лише 45% від законодавчого рівня

На зарплати освітян не вистачає майже 3 млрд

Передбачені в Державному бюджеті 2013 року обсяги видатків на освіту є недостатніми для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати в установлених законодавством розмірах.

Про це заявив Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов під час свого виступу на підсумковій колегії Міносвіти.

Він повідомив, що за оперативними даними організаційних ланок Профспілки додаткова потреба місцевих бюджетів становить близько 5,3 млрд. грн., з них на заробітну плату – 2,9 млрд.грн.

"Середній розмір посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників станом на червень поточного року складає лише 45% від законодавчо встановленого рівня. Залишається не вирішеним питання подальшого підвищення в поточному році розміру базового посадового окладу ЄТС. Розрив між мінімальною зарплатою та посадовим окладом працівника першого тарифного розряду на даний час складає 295 гривень", - наголосив Труханов.

За словами голови освітньої профспілки, викликає тривогу невизначеність з прогнозними показниками проекту Державного бюджету на 2014 рік.

"В першу чергу йдеться про незмінність розміру мінімальної заробітної плати та величини першого тарифного розряду ЄТС, яка на даний час на четвертину менша від законодавчо встановленого рівня. Такі підходи не відповідають схваленим самим же Урядом прогнозам Державного бюджету України на 2014 рік, адже згідно з постановою від 5 квітня 2012 р. № 318, вже у наступному році має бути забезпечено підвищення посадового окладу працівника першого тарифного розряду до розміру мінімальної заробітної плати", - зазначив Труханов.

Він повідомив, що позиція профспілок щодо соціально-економічних показників наступного бюджету висловлена у зверненнях на адресу Кабінету Міністрів України.

"Освітяни сподіваються на розуміння міністерствами фінансів, соціальної політики, економічного розвитку та Урядом значимості положень Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки та Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, затверджених відповідними Указами Президента України, відповідно до яких до першочергових завдань віднесено забезпечення зростання реальної заробітної плати, удосконалення системи оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та інших категорій працівників навчальних закладів з метою забезпечення державних гарантій, визначених ст. 57 Закону "Про освіту", - зазначив Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов.

Освіта.ua
28.08.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антонина
Народним депутатам чогось завжди вистачає,хоча зарплата в них набагато більша?
Владимир
Останні років пять у бюджет закладаються заробітна плата бюджетникам на 9-10 місяців, цього року на 8-9 місяців. Залежить від місцевих бюджетів.
нона олександрівна
і що саме цікаве - профспілка з року в рік ГОВОРИТЬ про одне і те ж саме (в ЗМІ), а ДІЄ під указкою МОН, бо КИШЕНЬКОВА. Свою з.п вони отримують в повному обсязі, бо місця ТЕПЛЕНЬКІ. А треба б піднімати освітян на боротьбу за НЕВИКОНАННЯ закону...
Вероника Татаренко
Вже більше тисячі шкіл скоротли задля "економії", а в результаті не те, щоб на розвиток та матеріальну базу школи отримали кошти, а й на зарплату вже не вистачає. Якась дуже цікава економія
Філософ
Шановна Вероніко,треба скоротити всю освіту.І тоді не треба сушити собі голову,як іскільки платити.
Коментувати
hjk
Два десятки років незалежності і все чогось не вистачає. Глузду здорового у всіх нас невистачає, ось з року в рік, кожних 4-5 років і робимо помилки.
hjk
Хто не вміє працювати того вигоняють з роботи, хто не вміє господорювати той керує.
Вероника Татаренко
Для hjk: Я би вже й тих комуняк підтримала, які вимагають зміни такої злочинної системи!При совку наша система осіти була однією з кращих, а вчителть був шанованою людиною у суспільстві і державі
Коментувати
Xusha
Знову відправлять у відпустку за власний рахунок, як і кожного року
Сергей Лимонов
Для ЗА реформы: пусть власть предержащие меньше воруют в свои бездонные карманы! Начинать нужно с "великого писателя" Януковича с его миллионными гонорарами за ненаписанные книжки!
ЗА реформы
Конечно не хватает, наплодили гос. ВУЗов, для выпуска будущих безработных с высшим образованием. Ни государству от этого пользы нет, ни студентам, которые не понимают, что зря тратят 4-5 лет и деньги. Всё равно потом на базар или на заработки за границу стариков ихних досматривать. Оставьте 10 классических гос. ун-тов, + по 1 спец. ВУЗу. И для Украины этого хватит с головой. Отбирайте лучших детей в них и лучших преподавателей. Может тогда начнут ценить человека с высшим образованием. При союзе деньги считать умели, и такого кол-ва ВУЗов не плодили. А освободившиеся деньги направьте на школы и средне проф. образование. У нас сейчас слесаря не найти, одни юристы и экономисты кругом.
Олена
А от народним депутатам чогось завжди вистачає,хоча зарплата в них набагато більша!