В Україні створять електронний реєстр дошкільнят

Регіональним управлінням та департаментам освіти вже надані відповідні рекомендації

В Україні створять електронний реєстр дошкільнят

Міністерство освіти і науки рекомендує регіональним департаментам та управлінням освіти створювати уніфіковану систему електронної реєстрації дітей дошкільного віку.

Про це йдеться у відповідних рекомендаціях Міносвіти, що розроблені на виконання протокольного рішення за результатами селекторної наради, проведеної під головуванням віце-прем’єр-міністра Ю. Вілкула.

За визначенням авторів рекомендацій, уніфікована система електронної реєстрації дітей дошкільного віку є системою реєстрації, що створюється за єдиними правилами та вимогами і містить інформацію, необхідну для вирішення організаційних завдань щодо збору, накопичення та обробки персональних даних про дітей дошкільного віку, які стоять на черзі на зарахування, зараховані та відвідують дошкільний навчальний заклад.

Уніфікована система має сприяти взаємодії дошкільних навчальних закладів, батьків, органів влади, які беруть участь у суспільних відносинах, пов’язаних із обліком та зарахуванням дітей до дошкільних навчальних закладів.

При створенні уніфікованої системи електронної реєстрації дітей дошкільного віку регіональні департаменти та управління освіти мають бути дотримуватися основних засад реєстру, зокрема, законності та пріоритету прав людини, загального характеру, достовірності відомостей, постійності, публічного характеру, поновлювальності відомостей, захищеності.

Реалізація уніфікованої системи електронного реєстру дітей дошкільного віку не має порушувати дотримання гарантованих Конституцією права на освіту, свобод пересування і вільного вибору місця проживання та інших прав і свобод людини та громадянина.

У Міносвіти рекомендують включити до єдиної комп’ютерної бази інформацію щодо назви 1-го  дошкільного навчального закладу, який обрали батьки; прізвище та ім’я дитини; дату народження дитини або кількість повних років станом на вересня; бажаний рік зарахування до дошкільного навчального закладу; прізвище, ім’я по-батькові батьків, контактний телефон, e-mail.

Також у міністерстві просять опрацювати можливість передачі даних з системи електронного реєстру дітей дошкільного віку до Єдиної державної бази з питань освіти.

Освіта.ua
22.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Блин, лучше бы занялись садиками и школами начальными, а то поодавали советские помещения под магазины и офисы, в Киеве в группах по 40 детей. Не надо создавать видимость, это никому не поможет, просто попробуйте вернуть хотя бы то, что было
вася
Эта власть явно не от Бога. Уже и до деток добрались.
wch
Для вася: это точно
Коментувати