Столична профспілка стала на захист невакцинованих освітян

Профспілка закликала МОЗ скасувати рішення про обов'язкову вакцинацію освітян

Столична профспілка стала на захист невакцинованих освітян

Профспілка освітян міста Києва оскаржуватиме наказ Міністерства охорони здоров'я про обов'язкову вакцинацію працівників галузі та готова надати допомогу освітянам у зверненні до суду за захистом їхніх прав в разі відсторонення працівників закладів освіти від роботи.

Про це йдеться у заяві Профспілки освітян міста Києва щодо захисту прав та інтересів невакцинованих працівників закладів освіти.

Зокрема, столична профспілка освітян вимагає від Кабінету Міністрів, МОЗ та МОН не допустити порушення прав невакцинованих працівників закладів освіти та закликає Міністерство охорони здоров’я скасувати наказ про обов'язкову вакцинацію працівників закладів освіти.

У Профспілці нагадують, що згаданий наказ МОЗ від 04 жовтня, яким працівників закладів освіти віднесено до осіб, які підлягають обов'язковій вакцинації, набере чинності з 8 листопада 2021 року.

Водночас у профспілці, посилаючись на норми Конституції нагадують, що кожен громадянин має право на працю.

«Разом з тим, статтею 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Це право забезпечується обов'язком держави створювати громадянам умови для повного його здійснення, гарантувати рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовувати програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб», – наголошують у Профспілки освітян міста Києва.

Окрім того, у профспілці зазначають, що у пункті 7.3.1 Резолюції 2361 (2021) Парламентська асамблея Ради Європи закликає інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою і що ніхто не може зазнавати політичного, соціального чи іншого тиску для проходження вакцинації, а також рекомендує забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації за те, що не пройшов вакцинацію.

Також частиною шостою статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об'єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення».

«Мінекономіки також зазначило, що «не вбачається правових підстав у роботодавця примушувати працівників вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 та/або притягати їх до дисциплінарної відповідальності за відмову вакцинуватися від цієї хвороби», – йдеться у заяві профспілки.

Виходячи з того, у Профспілці звертають увагу, що запровадження обов’язкових профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 для працівників освіти призводить до зростання у трудових колективах напруги та соціальних протиріч.

«Саме тому Профспілка освітян м. Києва вимагає від Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України не допустити порушення прав невакцинованих працівників закладів освіти та закликає Міністерство охорони здоров’я скасувати наказ № 2153 від 04.10.2021 року!», – наголошується у заяві.

У Профспілці підкреслюють, що дії влади змушують працівників освіти звертатися до суду щодо оскарження наказу МОЗ № 2153 від 04.10.2021 року.

«Так, за повідомленням директора спеціалізованої школи №210 Оболонського району м. Києва Дмитра Ламзи, 12.10.2021 року ним подано відповідний позов до суду. Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України також оскаржуватиме вищевказаний наказ та готова надати допомогу спілчанам у зверненні до суду за захистом їхніх прав в разі відсторонення працівників закладів освіти, які не щепляться проти COVID-19, від роботи без збереження заробітної плати», – зауважили у Профспілці освітян м. Києва.

Як відомо, у Міністерстві охорони здоров'я неодноразово заявляли, що працівники сфери освіти, які до листопада не матимуть щеплення проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Освіта.ua
18.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Тільки страйк з вимогою звільнення міністрів охорони здоров’я та освіти! Досить терпіти знущання!
Кока
В мене тільки одне запитання: Хто захистить вакцинованих від невакцинованих бевзів
Едуард
Для Кока: Вакцина, хіба не зрозуміло?
НУШ
Бевз автор підручника з математики так випадково але вийшло що невакциновані бевзи тобто знають математику а вакциновані математики не знають бо вони не бевзи а такими керувати простіше укол лікарня м..р ц.р вставте пропущені букви не бевзи а напевно вашуленки вам мовне завдання посильне
НУШ
Ще раз завдання м_ _г ц_ _ _ _ _ р
Коментувати
Првар
Браво! надоело это короновирусное лицимерие колотся заразой не собираюсь! Ненавижу зеленых тварей
Саул Алієв
Нажаль, проблема не у грязі, що мріє порасти в "Клуб Джентльменів" за рахунок гоїв, а що через вигадані причини на справжнє заклання масово ведуть по всьому світу. Такими темпами крім організаторів залишаться лише хохлоси і негроси.
Коментувати
член профспілки
Ти диви!Профспілка ппокинулась. Виявляється вона ще жива. Перебувала в літаргічному сні :-а)
членкиня
;)))
unforgiven 2
Для член профспілки: не лише профспілка! Омбудсмен також виступила проти примусової вакцинації.
Коментувати
Іван
Дивно,що маючи вищу освіту,багато вчителів дикі невігласи щодо вакцинації! Вже скільки померло їх колег,а вони лепечуть про шкідливість вакцин. Напевно в інститутах навчались або заочно,або на трійочки. Але агресії вони навчились відмінно,бо знають,що вчитель з них слабенький,то кращих захист-напад.
Првар
Для Іван: зарплаты какие? Остается только библию и читать
Саул Алієв
Для Іван: А звідки ви точно знаєте, що це саме ефективна ВАКЦИНА, а не ЕКСПЕРИМЕНИАЛЬНИЙ засіб - належно не перевірений принаймні 10 років, що може аукнутися гірше за "ковід"? Та й яка смертність була від звичайного грипу в порівнянні із "епідемічним"? Це якраз такі як ви наївні дурники
Кока
Для Саула: То хто ж тобі забороняє купити острів і чекати, коли для тебе особисто через 10 років хтось зробить вакцину.
Коментувати
Феміда
А до чого тут МОН? Все "звалили" на директорів шкіл, які засіданням педрад приймають неправомірні рішення! Тому судитися потрібно з директорами шкіл!!! І повірте програють в цьому звичайно другі!
Тарас
Пенсіонерів захищати не захотіли, а от хворих на голову завжди будь-ласка
ІВАН
Якщо не припинять знущатися над людьми, своїми вакцинаціями, погрозами та відбираннями зарплат, обмеженням свободи пересування, захмарними тарифами на газ і комунальні послуги та продукти, то люди піднімуть нову революцію. Вже скоро буде 21 листопада - свято Архангела Михаїла. Уже дві революції піднімались 21 листопада у 2005 році і в 2013 році. Вже недовго чекати. Архангел Михаїл скинув сатану у пекло і тепер скине. Чекайте.
Местный
Для ІВАН: Вот это тебя накрыло))) Если так дальше будете закидывать за воротник - то апостол Пётр тебя будет встречать.
Хорішко Андріївна
Посміялась
Коментувати
Alex
В жодному випадку відміняти обовязкове вакцинування для всіх працюючих не можна! Інакше цієї епідемії з таким рівнем свідомості умовно освіченого населення нам ніколи не здолати. Розумні люди саму усвідомлюють необхідність і власну відповідальність за життя своїх рідних і тих, з ким працюють. Вони вже давно вакцинувалися. Лишається "біле братство", яким хоч кілка на голові затеши! Таких треба звільнити і нехай шукають своє право на працю в інших місцях: є робота на свіжому повітрі на полях, на Великому будівництві і тд
Аріель
Для Alex: Одного не розумію чого ви вакциновані так боїтеся невакцинованих? Чи то така турбота за життя невакцинованих у вас? Дуже сумніваюся. Це скоріше у вас секта якась утворюється, тих хто переслідує невакцинованих!
Елена
Для Alex: да ширяйся хоть каждый день, упоротая жертва сми!
Коментувати
Наталя
Браво! Нарешті, Чекаємо на захист та справедливі, законні рішення. Готові не тільки словом, але й діями підтримати. Допоможіть встановити справедливість. Нехай Закон буде понад усе. І нехай наші діти бачать, що все ж таки він в нас працює. Давайте власним прикладом вчити та виховувати наших дітей бути толерантними та з повагою ставитися до вибору кожної людини. Наука має слугувати людям та допомагати, а не ставати суцільним фільмом жахів, які руйнують людську психіку.
111
Та невже хоч тепер проснулися? Не запізно? А Всеукраїнська Профспілка ще дрімає? Чи їй немає ніякого діла? Як внески по 150 чи й більше гривень, то вони знають як зняти, а як захистити, то тоді ні пари з вуст.
Юлія
Організація і справді така собі, але, у даному випадку, це - єдина поки що їхня розумна акція.
гість
Для Юлія: Саме вчасно.... коли 80% проколоті . Краще вже так, ніж ніяк.
пРАВДА
БУДЕТ ЕЩЕ БУСТЕРНАЯ ДОЗА ПОЭТОМУ НИКОГДА НЕ РАНО
Тарас
Для пРАВДА: я уже получил 3 дозу и теперь мне фонарик не надо свечусь в темноте -хахахахаха
Коментувати
ДепартаментДюсолей
ЦЕ має бути позиція Профспілки працівників освіти і науки України, а не тільки столичного осередку!
Андрій
Для ДепартаментДюсолей: ЦК Профспілки працівників освіти і науки України розглянув проєкт Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» і не підтримує його прийняття! Проєкт документу суперечить національним та міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими вакцинація є добровільною, а застосування до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від хвороби COVID-19, викликаної вірусом SARS-CoV-2 є неправомірним... https://pon.org.ua/novyny/9001-vakcynaciia-dobrovilna-sprava-kozhnogo-gromadianyna.html
Коментувати
Іван
Тобто,профспілка,коли що,виділить кошти на похорон? Ця дурнувата організація мала б першою закликати вакцинуватись! Геть радянські профспілки!
Елена
Для Іван: а чего ты так обосрался? если ты вакцинирован живи и радуйся) а у других должно быть право выбора, особенно у тех , что уже переболели!
Alex
Ви сьогодні проснулися? Від тих, хто вже перехворіли, якраз ніхтой не вимагає вакцинуватися. Людина лиш предявляє довідку про те. що перехворіла.Крапка!
Оксана
Ще спробуй доведи, що перехворів. Особливо, якщо до лікаря не звертався. Або хворів більше півроку тому. І те, що в тебе є антитіла, нічого для них не означає - треба влити в когось вакцину, в якої термін придатності збігає
Коментувати