Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

В Україні завершено проведення основної сесії ЗНО. Експертна комісія УЦОЯО встановила порогові бали для усіх тестових предметів. Ті учасники, які подолали визначений експертами поріг, матимуть можливість використати результати тестів під час вступної кампанії.

Учасники ЗНО у магістратуру отримали запрошення. Запрошення-перепустка містить інформацію про адресу та час проведення зовнішнього оцінювання кожного учасника. Запрошення розміщені у електронних кабінетах учасників тестування.

Рейтинг університетів «ТОП-200 Україна» 2019 року. При ранжуванні вишів експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, напрацьовані міжнародною Конференцією IREG 2019, яка цього року проходила в Університеті Болоньї.

В Україні створюватимуть освітні округи. Місцева влада сіл, селищ, районів та об'єднаних територіальних громад зможе створювати освітні округи у межах одного або кількох регіонів. До округів зможуть входити опорні школи, заклади позашкільної освіти, культури та спорту.

Президент скасував указ про шкільну форму. Володимир Зеленський визнав указ «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти» таким, що втратив чинність. Також в Україні буде знято заборону на використання тканини іноземного виробництва для виготовлення шкільної форми.

Профспілка: у вишів немає коштів на акредитацію програм. Витрати закладів вищої освіти на забезпечення акредитації програм, проведення якої передбачено проектом Положення про акредитацію освітніх програм, можуть сягати від 5 до 7 млн грн.

LEGO Foundation продовжить допомагати Україні. The LEGO Foundation надасть безкоштовні LEGO «6 цеглинок» та «LEGO Play Box» ще для двох наборів першокласників Нової української школи, які прийдуть навчатись у 2019/20 та 2020/21 навчальних роках.

На посаду освітнього омбудсмена відібрано 27 кандидатів. Міністерство освіти оприлюднило список осіб, які братимуть участь у конкурсі на посаду освітнього омбудсмена. Відбір відбуватиметься у формі співбесіди з кожним кандидатом.

Гриневич не пустили до школи, в якій вона працювала. Міністра освіти не пустили до однієї зі львівських шкіл поспілкуватись з тренерами Нової української школи. Міські чиновники пояснюють інцидент вірогідним проведенням політичної агітації в закладі освіти.

Освіта.ua
21.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів