Профспілка: у вишів немає коштів на акредитацію програм

Витрати вишів на забезпечення акредитації освітніх програм можуть сягати від 5 до 7 млн грн

Профспілка: у вишів немає коштів на акредитацію програм

Фінансові затрати закладів вищої освіти на забезпечення акредитації освітніх програм можуть сягати від 5 до 7 млн грн, які не передбачені їх кошторисами. Про це заявляють у Профспілці працівників освіти і науки.

У профспілці наголошують, що забезпечення акредитації лише однієї освітньої програми, яка передбачена проектом Положення про акредитацію освітніх програм, обійдеться закладу вищої освіти у сумі від 50 до 70 тисяч гривень.

«Враховуючи, що таких програм у закладі понад 100, його фінансові затрати сягатимуть від 5 до 7 млн гривень, які у загальному фонді кошторису закладу не передбачаються, а закладати такі витрати у вартість оплати за навчання студентів-контрактників є незаконними діями. Тому фінансовий розрахунок, викладений у пункті 2 розділу 8 «Фінансування акредитаційної процедури» є необґрунтованим, оскільки освітні програми заклади вищої освіти готують самостійно», - зазначають у профспілці.

ЦК Профспілки вважає, що оскільки відповідно до статті 18 закону «Про вищу освіту» проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, належить до повноважень новоствореного органу – Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, видатки на її проведення мають передбачатися в загальному фонді Державного бюджету для цього органу.

У Профспілці працівників освіти і науки висловили сподівання на врахування пропозиції при доопрацюванні проекту Положення про акредитацію освітніх програм.

Освіта.ua
20.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів