Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

У 2019 році всім освітянам підвищать зарплати на 9%. За словами Лілії Гриневич, таке підвищення є очевидно недостатнім. Міністр висловила сподівання, що в процесі доопрацювання бюджету МОН вдасться отримати більші преференції для освіти.

Освітня профспілка оголосила про акцію протесту. Профспілка працівників освіти і науки оголосила про приєднання до протестних дій Федерації профспілок України, проведення яких заплановане на 9 та 17 жовтня. Однією з основних вимог є підвищення зарплат освітян.

На 91 вакансію претендує 1000 юристів, - Гриневич. Міністр освіти наголошує, що реформа юридичної освіти має покращити якість підготовки правників в українських університетах та зменшити «топовий» рівень безробіття серед юристів.

МОН розробило нові зразки документів про середню освіту. Відомством розроблений проект наказу «Про деякі питання документів про середню освіту». Документ затвердить нові зразки свідоцтв про здобуття початкової, базової та загальної середньої освіти, а також інших документів та додатків до них.

ЗНО-2019 розпочнеться 20 травня. МОН визначений перелік предметів, із яких у 2019 році буде проведено зовнішнє оцінювання, до якого включено 11 навчальних предметів. Кожен учасник тестування отримає право скласти тести не більш як із чотирьох предметів.

Учні коледжів і училищ в 2019 році складуть два тести ЗНО. Учні закладів професійної та вищої освіти, які в 2019 році завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

МОН розробило новий порядок зарахування дітей до дитсадків. Документ визначає механізм зарахування та переведення дітей до дитячих садків, перелік документів, що мають подавати батьки та інші особливості, пов'язані із зарахуванням дітей до дошкільних закладів.

Проект бюджету не забезпечує потреби шкіл, - Профспілка. У Профспілці працівників освіти наголошують, що обсяги освітньої субвенції забезпечать лише зростання розміру посадового окладу працівника І розряду на 9% та часткове покриття витрат для поділу класів на групи.

Школи можуть взяти участь у програмі HealthySchools. Українські школи мають можливість взяти участь у програмі розвитку здорового харчування дітей «HealthySchools». Програма розпочне роботу в жовтні. Планується, що участь у ній візьмуть 500 українських шкіл.

МОН пропонує провести Всеукраїнський урок доброти. Відомство підтримало ініціативу проведення у школах країни Всеукраїнського уроку доброти, присвяченого Всесвітньому дню тварин. Акція відбудеться з 1 до 4 жовтня проведенням відповідних уроків або позакласних заходів.

Освіта.ua
28.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів