ЗНО-2019 розпочнеться 20 травня

Кожен учасник ЗНО отримає право скласти тести не більш як із чотирьох  предметів

ЗНО-2019 розпочнеться 20 травня

Міністерством освіти визначено дату початку проведення зовнішнього незалежного оцінювання, основна сесія якого в 2019 році розпочнеться 20 травня. Відповідний наказ щодо деяких питань проведення ЗНО підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Окрім цього, документом визначений перелік навчальних предметів, із яких у 2019 році буде проведено зовнішнє оцінювання, до якого включено 11 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія та англійська, іспанська, німецька і французька мови.

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання отримає право скласти тести не більш як із чотирьох зазначених навчальних предметів.

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників шкіл.

Зокрема, випускники шкіл, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти мають скласти ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період XX - початок XXI століття) за вибором учня та одного із навчальних предметів із запропонованого переліку.

Календарний план проведення ЗНО, яким будуть встановлені конкретні дати проведення тестування основної і додаткової сесій в 2019 році, буде затверджений окремо.

Освіта.ua
25.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Чи всім випускникам одинадцятого класу потрібно складати зовнішнє незалежне оцінювання в 2019 році
Елена Трегубенко
Подскажите,пожалуйста, результаты ЗНО 2019 действуют сколько лет? По каким предметам?
Емма
Поясніть будь ласка, якщо я хочу після закінчення 4 курсу коледжа вступити до ВНЗ мені зараз (2 курс) потрібно здавати ЗНО повністю чи можна здавати лише ДПА у формі Зно?))
Ірина
В правилах складання ЗНО зазначено, що випускник може обрати чи не обрати іноземну мову. Чи значить це те що , якщо учень навчається в класі з поглибленим вивченням англійської мови, він може вибрати фізику, а не англійську?
Галина
Для Ірина: звісно може обирати. Він зобов’язаний лише здавати укр.мову. Інше на його вибір.
Коментувати
Лілія
Поясніть, будь-ласка, - ЗНО з історії України за період ХХ-ХХІ століття тільки потрібна? Це точно? Бо тут, наприклад такої інформаціі немає http://testportal.gov.ua/2018/09/25/u-2019-rotsi-zno-projde-z-20-travnya-do-12-lypnya/
Руслан
Для Лілія: Частина тесту з питаннями за період ХХ-ХХІ століття буде зарахована як результат ДПА за 10-11 клас. Саме цей період і вивчається в старшій школі. Результати за весь період історії України (включно з ХХ-ХХІ ст.) буде зарахований як результат ЗНО.
Лілія
Зрозуміла, дякую!
Коментувати
MiROSLAV
По яким книгам найкраще готуватися до ЗНО з мовиліт, історії та анг? З мови/літ рекомендують Авраменка, і чи є сенс готуватися до ЗНО (2019) по книгам 2018 року? Чи вони не відрізняються?
Анастасія Палієнко
Для MiROSLAV: Так, можна сміливо готуватися за книгами починаючи з 2016 року, бо програма зно 2016 року, тому різниці у змісті бути не повинно . Авраменко звісно варто придбати і мову і літературу ( маю на увазі хрестоматію). Щодо інших предметів точно не підскажу, так як не здаю, але раджу придбати посібник "1000 тем. Весь шкільний курс", там є всі предмети і серію "ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ТА АБІТУРІЄНТІВ". Щасти)
Вчитель
я э вчителем і репетитором останні 4 роки. З історії найкраще використовувати посібники київського видавництва "Літера". Там найменше помилок у відповідях. Також чудово використовувати Довідник Бойка - десь більш як 400 сторінок
Коментувати
Діма
завдяки ЗНО діти мають змогу поступити в престижні ВУЗи на бюджет. хто вчить -той поступить. ПРоблема в тому , що діти не хочуть працювати, навчатися
Александр
И что что престижный ВУЗ? В этой загнивающей стране будщего нет - запомни!
Коментувати
йой
кос Вы прав(а) в том,что школы "натаскивают на тесты". Коллеги делились:"Мы берём тесты прошлых лет и решаем их".То есть - проблема не в тестах. ПРоблема в людях. Именно учителя НЕ осознают. тчо знающий предмет ребёнок и в ВУЗе способен учиться и тесты СДАСТ. Сами учителя НЕ разумеют,КАК готовить детей. И, да, считаю, есть вариант воздействия НА УЧИТЕЛЕЙ. НА учителей, а не на детей.Подумайте над этим. А вот касаемо расписывания задания... КТ прав(а). Есть дети. ТАКОЕ выполняющие устно.поскольку там НЕЧЕГО считать. И ЭТИ дети НЕ станут заморачиваться. а пойдут дальше. к более сложным заданиям. которые НЕ присыпают. Знаете. бывает настолько простенько всё. что в сон тянет. а писать надо для базиса. Ну,чтобы было на случай сбоя.
Учитель
Для йой: Ви хоч самі зрозуміли, що написали? Не можете змістовно і грамотно викласти думку - не пишіть. Не варто займати чийсь час подібними "висловлюваннями", в яких змісту годі й шукати.
Коментувати
cos
ЗНО не дуже хороша річ, і може вбити українську освіту. Раніше я вважав, що це дуже добре. Єдиний плюс- це зменшення корупції- і це дуже добре. Давайте задумаємося, чому саме ЗНО може вбити українську освіту. Головна причина- школи, замість того, щоб тренувати учнів, розвивати їхнє мовлення, роблять натаскування на тести. Тобто дитина перестає мислити, а через це і грамотність починає падати в дітей. Але я не захищаю вступні іспити- так як таким чином корупція може повернутися до ВНЗ. Далі- можна вгадати 25% правильних відповідей, що підвищить результат тестування, і не дасть об’єктивної оцінки знань абітурієнта. Наслідок причини- до ВНЗ вступлять слабопідготовлені абітурієнти, які будуть вчити наших дітей. Необхідно змінити методику проведення тестування, щоби покращити якість освіти. Необхідно, щоб під кожним тестом абітурієнт описував, чому він обрав ту чи іншу відповідь. Наприклад,розв’язати рівняння 4(х-5)+4=2х+40 Відповіді А) 23 Б) -23 В) -28 Г) 28 Не просто вказати, що відповідь буде Г).28, а щоб абітурієнт крім цього розписав порядок дій розв’язку рівняння. Розв’язок рівняння. 4(х-5)+4=2х+40; 1 дія- розкриваємо в рівнянні в лівій частині дужки; 4х-20+4=2х+40; 2 дія- х-и переносимо в ліву частину, а числа в праву частину; 4х-2х=40+20-4; 3 дія- Розв’язуємо рівняння; 2х=56; х=28. Тільки тоді можна зарахувати абітурієнту це завдання.Якщо такого запису розв’язку немає, але відповідь в тестах вказана правильна, то абітурієнт вгадав правильний варіант тесту і таку відповідь не зараховувати. Можна описати розв’язок любим методом, але головне, щоб було правильно розв’язане завдання. От тоді буде більш чесна система оцінювання.
КТ
Для cos:1.Розвиток мовлення перевіряється власним висловленням. І вшколі до нього учнів готують. 2. Якщо дитина знайшла правильну відповідь серед запропонованих підбором, то нічого страшного у цьому немає. Як мінімум вона розуміє що таке корінь рівняння. Це стосовно наведеного прикладу. 3.В завданнях з математики теж є можливість перевірити як дитина вміє "розписувати порядок дій". І ці завдання перевіряють люди. І питань найбільше виникає до якості перевірки цих завдань. Бо якщо дитина виконала завдання не за тим алгоритмом, який було запропоновано в якості зразка, то не всі перевіряючі напружуються, щоб зрозуміти чи правильно виконано завдання. А якщо ще й відповідь отримано неправильну, то ніхто не буде морочитися. При абсолютно правильному ході міркувань, але зробленій помилці в обчисленнях обо тупо описці при переписуванні з рядка в рядок. 0 і все.
йой
кос Вы прав(а) в том,что школы "натаскивают на тесты". Коллеги делились:"Мы берём тесты прошлых лет и решаем их".То есть - проблема не в тестах. ПРоблема в людях. Именно учителя НЕ осознают. тчо знающий предмет ребёнок и в ВУЗе способен учиться и тесты СДАСТ. Сами учителя НЕ разумеют,КАК готовить детей. И, да, считаю, есть вариант воздействия НА УЧИТЕЛЕЙ. НА учителей, а не на детей.Подумайте над этим. А вот касаемо расписывания задания... КТ прав(а). Есть дети. ТАКОЕ выполняющие устно.поскольку там НЕЧЕГО считать. И ЭТИ дети НЕ станут заморачиваться. а пойдут дальше. к более сложным заданиям. которые НЕ присыпают. Знаете. бывает настолько простенько всё. что в сон тянет. а писать надо для базиса. Ну,чтобы было на случай сбоя.
Шостаківська Юлія
Якщо обрано для проведення тестування математику, історію України та англійську мову, то які з цих предметів буде зараховано до атестату про загальну середню освіту (випускник 11 класу)?
Коментувати