Розпочалося зарахування вступників на контракт

Заклади вищої освіти розпочинають процес зарахування вступників на контракт

Розпочалося зарахування вступників на контракт

Заклади вищої освіти розпочали процес зарахування вступників на контрактну форму навчання. Відповідні рекомендації на зарахування будуть надаватися вступникам, які не вступили на бюджет, починаючи з 9 серпня.

Приймальні комісії закладів освіти мають змінювати статуси заяв вступників, які рекомендовані до зарахування на контракт.

Відповідно, на сайті Інформаційної системи «Вступ.ОСВІТА.UA» статуси заяв абітурієнтів, які рекомендовані до зарахування на контракт, мають змінюватися зі статусу «Допущено» на статус «Рекомендовано (контракт)». Зміна статусу заяви також відображатиметься в електронних кабінетах вступників.

Зарахування вступників на контрактну форму навчання може відбуватися до 30 серпня 2023 року. Детальний порядок конкурсного відбору вступників на контракт зазначено в правилах прийому відповідного закладу вищої освіти.

Вступники, які зараховані на контракт на фіксовані або відкриті конкурсні пропозиції, за певних умов можуть бути переведені на вільні бюджетні місця. Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення осіб, які зараховані на навчання за контрактом, відбувається не пізніше 18 серпня.

Для отримання інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
09.08.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Доброго дня. В нас така проблема, ми подали заяву до університету, ця заява " зависла " в кабінеті. Подзвонили в приймальну комісію, нам сказали, що якісь технічні неполадки і щоб ми подали заяву ще раз під час другої сесії. Але коли і як це зробити, не зрозуміло.... Що ми маємо зробити?
Ганна
Для Олена: Добрий день. Треба дізнатися в приймальної комісії, коли й як можна подати заяву.
Коментувати
Руслана
Доброго дня! Я в електронному кабінеті підтвердила місце навчання і надіслала їм документи в електронному форматі. Сказали, що мене підтверженно тільки ще потрібно підписати контракт, але я вирішила піти до другого університету, він набагато ближче до мене. Можливо відмінити місце навчання та вступити до іншого на контракт?
Ганна
Для Руслана: Добрий день. Обирати між університетами потрібно насамперед на основі якості навчання. Доцільно проаналізувати й порівняти переваги та недоліки двох університетів. Якщо вирішите обрати другий університет, можна буде підтвердити вибір місця навчання та підписати договір про навчання й без скасування підтвердження в першому університеті (оскільки можна навчатися на кількох контрактних місцях одночасно).
Коментувати
Олена
Доброго вечора. Ми проживаємо в місті Херсоні, в зоні бойових дій. Чи можливо подати документи в університет онлайн, тому що не маємо КЕП і банки в місті не працюють щоб зробити ЕП.
Галина
Для Олена: наче б то ж ще в грудні писали, що в Херсон повернувся Приват. Ні? Онлайн можна лише наклавши підпис. А взагалі, Херсон не окупований, тож Ви можете виїхати в місто, де знаходиться університет, привезти оригунали документів, заселитись в гуртожиток як ВПО
Коментувати
Ірина
Якщо подавали заяву на бюджет,але перший раз не пройшли і квоту заклад спочатку пропустив.Тепер 18 серпня здали документи на контракт і особисто документами підтвердили квоту,чи є можливість перевестися на бюджет на вакантні місця?Заклад сказав,що спочатку до 18 серпня вони подають списки на зарахованих в наказі за 11 серпня,а чи будуть подавати квотників зарахованих наказом 30 серпня не знають.Чи можливо ще перевестися на бюджет,якщо наказ на зарахування буде 30 серпня?
Ганна
Для Ірина: Можливо, але має бути достатньо вакантних бюджетних місць. Можуть перевести й пізніше, якщо звільняться бюджетні місця.
Ірина
Нам пояснюють,що заклад робить якийсь запит на збільшення бюджетних місць ,це є правда?
989
Для Ірина: так. Таке роблять аби перерозподілили місця, якізалишились вакантними, і сгоріли в інших вишах на спеціальності і виші де багато пільговиків пішло на контракт. Але це зовсім не означає, що міністерство додасть місце саме на вашу спеціальністт і у ваш виш
Коментувати
Віка
Якщо відмовилась від рекомендації на бюджет та поступила на контракт на іншу спеціальність,через який час можливо претендувати на бюджет на спеціальність де контракт?Є пільга ВПО. Можна претендувати на переведення с наступного року?
Галина
Для Віка: претендувати можна. Але для цього мають з’явитись вільні бюджетні місця. Бо багатьом пообіцяли, та вони не розібрались, і тепер бастують чому це їх не перевели, якщо в них пільга, і їм обіцяли.
Коментувати
Петро
Доброго дня. Чи буде ще додаткова сесія вступу на магістратуру з психології( на комерцію)? Дякую. І якщо так, то в які терміни і які кроки потрібно зробити?
Ганна
Для Петро: Добрий день. Щодо цього треба консультуватися в приймальних комісіях університетів.
Коментувати
Прокопчук Ольга
Добрий день. Вступили на бюджет, але хочемо навчатися в іншому університеті на контракті. Контракт підписали, всі документи подали.Тепер нас просять відкликати КЕП з бюджетної заявки і щоб приймальна комісія у бюджетному університеті "зняла галочку", бо не можуть в електронній системі підтвердити виконання вимог для зарахування. Статус контрактної заявки все ще "Рекомендовано". Що від нас хочуть? І чи можемо ми не відмовлятися від бюджетного місця, поки не побачимо наказ на зарахування по контракту? Дякую
Ганна
Для Прокопчук Ольга: Добрий день. Так, можете. Для отримання консультації щодо роботи в системі треба звернутися до Інфоресурсу (контакти є на vstup.edbo.gov.ua).
Коментувати
Євгеній
Добрий вечір, подавав документи в університет після дзвінка приймальної комісії. Чекаю вже 5 днів і в електроному кабінеті статус "Допущено до конкурсу" не змінюється. Підкажіть що роботи.
Євгеній
Для Євгеній: Забув дописати. Я після дзвінка на наступний день подав документи в університет в в мене їх прийняли.
Ганна
Добрий вечір. Треба проконсультуватися в приймальній комісії щодо конкурсу й процесу вступу. Якщо залишили оригінали документів в університеті, їх потрібно забрати (унікерситет не має їх зберігати).
Коментувати
Віка
ВПО та можливі бойові дії тільки для переведення вакантних місць з особливою підтримкою,чи на любі спеціальності?
Ганна
Для Віка: Цього року таких вступників можуть перевести з контракту на бюджет лише на спеціальностях з особливою підтримкою. З наступного року переведення можливе й на інших спеціальностях за результатами навчання.
Коментувати
Олена
Якщо відмовилась від рекомендації на бюджет та поступила на контракт на іншу спеціальність,через який час можливо претендувати на бюджет на спеціальність де контрак?..Є пільга ВПО
Олена
Для Олена: і якщо будешь в рейтингу успішності
Галина
Для Олена: після успішного закінчення 1 курсу
Коментувати
Тетяна
Скажіть ,будь ласка , що відбувається якщо рекомендовані абітурієнти не підтверджують навчання до встановленого закладом дедлайну ?Вони втрачають можливість вступити до цього ВНЗ , а Їхні місця пропонуються абітурієнтам з нижчими балами , чи як ?
Ганна
Для Тетяна: Так. Але після зарахування всіх охочих навчатися на спеціальності можуть залишитися вільні місця, і тоді можна буде вступити й після встановленого терміну.
Ганна
Для Тетяна: Але може й не бути можливості вступити пізніше (через відхилення заяв університетами після того, як завершився встановлений період для підтвердження вибору місця навчання). Тому доцільно підтверджувати вибір кількох місць навчання, а потім обирати з-поміж них. Треба дізнаватися в приймальних комісій, скільки часу є на підтвердження вибору місця навчання.
Коментувати
Maria
Чому до цих пір пише лише "Допущено", часу вже не так багато залишося.Що робити у такому випадку????
Ганна
Для Maria: Треба з’ясувати в приймальної комісії, коли можна буде отримати рекомендацію до зарахування.
Коментувати
Клавдія
Вступали до університету,написано "не рекомендовано на бюджет".Розумію,що можна на контракт.Є 119 пільга. Підкажіть,чи можна претендувати на бюджет.Було 14 бюджетних місць,зайнято всього 5. Як бути?
Ганна
Для Клавдія: Пільга 119 є у вступників з територій можливих бойових дій. Цього року таких вступників можуть перевести з контракту на бюджет на спеціальностях з особливою підтримкою (за наявності вакантного бюджетного місця), якщо конкурсний бал вступника нижчий за прохідний бал на бюджет не більше ніж на 15 балів. Студентів інших спеціальностей можуть перевести на бюджет наступного року за результатами навчання за наявності вакантних бюджетних місць (але насамперед переводять студентів з пільгами).
Галина
Для Клавдія: Що означає "було"? 14 осіб були рекомендовані на бюджет, але 9 від нього відмовились і документи здали лише 5? Тоді звісно на ці 9 місць переведуть пільговиків.Їх зараз дуже багато, але може й вам дістанеться місце
Коментувати