Умови прийому до вишів - 2020: основні тези

Документ встановлює правила проведення вступної кампанії та є обов'язковим для вишів

Умови прийому до вишів - 2020: основні тези

17 грудня набули чинності Умови прийому до закладів вищої освіти в 2020 році. Документ встановлює правила проведення вступної кампанії та є обов'язковим для закладів вищої освіти незалежно від форм власності та підпорядкування, крім вищих військових навчальних закладів.

Сертифікати ЗНО для вступу на бакалавра

У 2020 році на бакалавра вперше прийматимуть сертифікати ЗНО 4-х років: 2017-го (крім іноземних мов), 2018-го, 2019-го та 2020-го з усіх предметів.

Вступник зможе подати сертифікати в будь-якій комбінації (можна подати в одному пакеті один сертифікат 2017 року, один 2018-го та 2019 років, або ж усі одного року).

Електронний кабінет вступника та подання заяв

Реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починатиметься 1 липня, а прийом заяв та документів – 13 липня.

Закінчується подання заяв о 18:00 22 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, та о 18:00 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Проведення широкого конкурсу

У 2019 році вперше відбувся єдиний широкий конкурс, коли бюджетне місце в закладах МОН і МОЗ на медичні спеціальності йшло за вступником з найкращими балами.

У 2020 році широкий конкурс також планується провести з Державною фіскальною службою та Міністерством культури, молоді та спорту.

Порогові бали на деякі спеціальності

Для вступу на низку спеціальностей встановлені порогові бали.

У 2020 році 150 балів ЗНО з другого та третього конкурсних предметів треба мати вступнику для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».

Дещо підвищився конкурсний бал на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» - з 130 до 140 балів.

Творчі конкурси

Минулого року творчі заліки та творчі конкурси обов’язково відбувались перед подачею документів у виші. Так вдалось уникнути будь-якої можливості маніпулювати результатами творчих конкурсів, підганяючи їх під результати ЗНО. Тому ця практика продовжиться і у 2020 році.

Разом з тим, буде перенесено і вступні іспити для певних категорій вступників (учасники АТО, вступники із захворюваннями, які є перешкодою для складання ЗНО тощо) до початку подання заяв.

ЗНО для молодших спеціалістів

Вступникам на бакалаврат на основі молодшого спеціаліста потрібно буде обов'язково подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. Крім того, для навчання за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузей знань «Управління та адміністрування» та «Публічне управління та адміністрування» додатково потрібно буде подавати сертифікат ЗНО з математики (математики або історії України для вступу на контракт).

Держзамовлення на молодших бакалаврів

Уперше буде держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів як на ступінь вищої освіти. Важливо, що для цих вступників не діятиме поріг 125 конкурсних балів для участі у конкурсі на бюджет.

Поширення ЗНО для вступу у магістратуру

2020 року також планується розширити перелік спеціальностей, на які потрібно буде складати єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови за технологією ЗНО на магістратуру. Так, у 2018 році таких спеціальностей було 18, у 2019 – 32, у 2020 році складання ЄВІ передбачено для більш як 80 спеціальностей.

Окрім цього, на спеціальності «Право» та «Міжнародне право» вступники складатимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей.

Реєстрація та проведення ЗНО у магістратуру

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 6 травня до 18:00 3 червня. Єдиний іспит відбудеться 1 липня, а єдине фахове вступне випробування – 2 липня.

Прийом заяв та документів для таких вступників почнеться 5 липня і триватиме до 22 липня. Для всіх інших вступників у магістратуру терміни подачі документів, складання іспитів та інших вступних процедур визначаються правилами прийому вишів.

Умови прийому до закладів вищої освіти в 2020 році

Освіта.ua
17.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Може хтось роз’яснить... На сайтах ЄДЕБО та Вступ.ОСВІТА.UA почали з’являтися конкурсні пропозиції закладів вищої освіти. В окремих випадках вже зазначено і "Ліцензійний обсяг", і "Обсяг на контракт". Деколи обсяг на контракт менший чим ліцензований обсяг. Чи це означає, що різниця цих обсягів є "Максимальним обсягом державного замовлення"? Якщо так, то як же бути з постановою КМУ, яка затверджує "обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів..." на конкретний рік? Бо на цей (2020) рік такої постанови ще ж немає.
victoria
Доброго дня! Який пороговий бал ЗНО з математики та української мови(на базі молодшого спеціаліста) на вступ у ВНЗ за спеціальністю "Економіка".
Олена
Добрий день. З приводу ЗНО 2021, а саме додаткових балів за призове місце на 4 етапі Всеукраїнської олімпіади. З одних джерел: їх відмінили, як і бали за МАН, але залишили лише для спеціальностей з особливої державною підтримкою (інформація з вашого сайту). З інших джерел: додаткові бали за олімпіади Всеукр залишили на всі спеціальності, відмінили лише за МАН (з інтерв’ю замміністра Освіти). Будь ласка, поясніть де правда (бо не хочеться даремно дитині "грузитися", Всеукр - це колосальна праця)???
Галина
Для Олена: що Ви пишете? При ЗНО жодних додаткових балів за МАН чи олімпіадм не додається. Бали додаються до конкурсного далу при вступі. Наразі неіснує умов вступу в 2021 році. Є затверджені умови вступу у 2020 році. На 2021 рік затвердять умови вступу у жовтні 2020. Там і подиветесь чи враховуються бали за МАН та олімпіади
Олена
Дякую за відповідь. Так, я помилилася, додаткові бали при вступі. Але, якщо Ви розумієтесь все ж на олімпіадах і МАН, то самі розумієте, що треба чітко знати раніше чи будуть надаватися додаткові бали при вступі. З приводу олімпіад: шкільний етап, районний, міський, 4 етап - Україна, далі Міжнар. А це все час і навантаження дітям. Якщо додаткові баліи при вступі надаватися не будуть, то як Ви гадаєте, багато дітей підуть змагатися і виборювати призові місця для України чи просто зосередяться на ЗНО??? Та й МАН теж не один рік праці, можливо, " викинутої на вітер". Чому чітко не оголосити на Україну правила вступу у ВУЗи НА ПОДАЛЬШІ РОКИ, а не сьогодні так, а завтра, можливо, по-іншому??? ДІіти до рівня Україна-Міжнар виходять не за один рік титанічної праці.
Коментувати
Кирилл
Здравствуйте, если я сдавал ЗНО в 2018г. Нужно ли мне сдавать его повторно при поступлении?
Дмитрий
Здравствуйте. Возник интересный вопрос: можно ли поступить на бюджет в 2020 если сдавал ЗНО в 2019?
СумДУ
Для Дмитрий: да
Коментувати
Адмін
Запрошуємо до вступу з реальними можливостями. https://www.facebook.com/events/474887793215992/
Андрей
Если школу я закончил в 2003 году, могу ли я поступить в ВУЗ на заочную форму обучения без ЗНО
Віолетта
В мене таке питання : Чи можу я у 2020 році вступити до інституту на заочну форму навчання, якщо зараз я у іншому вузі навчаюсь на 1 курсі ? Себто я хочу навчитися у 2 навч.закладах одночасно .Якщо так ,то як подавати електрону заяву у липні , якщо певні документи знаходиться у моєму вузі ( сертифікат зно), бо ,якщо я не помиляюсь , сертифікат збервганться у них до кінця мого навчаннч
Ганна
Для Віолетта: Так, можете, подаєте копії документів та довідку про місце знаходження оригіналів (яку видає той ВУЗ, де знаходяться оригінали).
Коментувати
Олександр
Цікаво, чи будуть зміни до Умов прийому у разі прийняття парламентом законопроекту №2299 щодо мотиваційних листів?
Олександр
Для Олександр: щойно цей законопроект проголосували.
Коментувати
Стидний Максік
Правила прийому складені за бабки поляків- щоб молодь валила з Украіни в Польщу. Одні обмеження і рогатки. І Пороха замінили, а ця брашка в Моні своє править.
Анна Антонова
Для Стидний Максік: 100%
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!