Osvita.ua Бакалавр Умови прийому до вишів 2020: вступ на бакалавра
Умови прийому до вишів 2020: вступ на бакалавра

Міносвіти затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2020 році

Умови прийому до вишів 2020: вступ на бакалавра

Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році. Документ підписаний міністром освіти і зараз проходить процедуру реєстрації у Міністерстві юстиції.

Умови прийому є обов'язковими для усіх закладів вищої освіти і визначають, як відбуватиметься вступна кампанія до вишів в 2020 році.

Електронна форма заяв про вступ

Під час вступної кампанії 2020 року майже усі вступники на основі повної загальної середньої освіти подаватимуть заяви тільки в електронній формі, за виключенням незначної частини деяких категорій абітурієнтів.

Кількість заяв про вступ

У 2020 році вступники, які планують навчання на місцях державного або регіонального замовлення, матимуть можливість подати до 5 заяв до вишів.

Кількість заяв на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

У кожній заяві на бюджетну форму навчання вступник має визначити її пріоритетність.

Сертифікати ЗНО

Для вступу на перший курс на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та медичного магістра на основі повної загальної середньої освіти у 2020 році будуть прийматись сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов.

Якщо як конкурсний предмет закладом вищої освіти буде встановлено іноземну мову, вступник матиме право подати оцінку з сертифікатів ЗНО 2018-2020 років з однієї з іноземних мов (англійської, французької, німецької та іспанської) на власний розсуд.

Кількість конкурсних предметів

Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), зараховуватимуться бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів та творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра - з двох конкурсних предметів.

Мінімальні бали для деяких спеціальностей

Мінімальні значення кількості балів із вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти не можуть бути встановлені менше ніж 150 балів для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» з другого та третього конкурсних предметів.

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти не може бути менше ніж:

  • 130 балів для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація»;
  • 140 балів для спеціальності галузі знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини».

Мінімальний конкурсний бал на бюджет

Вступники на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти допускаються до конкурсного відбору на місця державного (регіонального) замовлення за наявності конкурсного бала не менше 125.

Держзамовлення на підготовку юристів

Прийом вступників за державним або регіональним замовленням для здобуття ступеня молодшого бакалавра за всіма формами здобуття освіти, а також для здобуття ступенів бакалавра, магістрів за заочної формою здобуття освіти за спеціальностями «Право», та «Міжнародне право» в 2020 році не проводиться.

Основні строки вступної кампанії на бакалавра

Реєстрація електронних кабінетів вступників і завантаження в них необхідних документів розпочнеться 01 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 13 липня і буде завершений 16 липня для осіб, які вступатимуть на основі співбесіди або вступних іспитів і творчих конкурсів, 22 липня - для осіб, які вступатимуть за результатами ЗНО, іспитів, творчих конкурсів, складених з 01 до 12 липня.

Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, надання рекомендацій для зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету або місцевого бюджету здійснюється не пізніше 12.00 27 липня.

Вступники, які отримають рекомендацію, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18.00 31 липня.

Зарахування вступників за кошти державного або місцевого бюджету відбудеться 01 серпня, зарахування на контракт може відбуватись до 30 вересня.

Надання рекомендацій для зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступатимуть на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб  на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 12.00 01 серпня.

Для отримання інформації про вступну кампанію 2020 року приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
у 2020 році студент закінчує Харківський коледж трансп.тех хоче вступити до Академії залізничного транспорту є ЗНО 2018 року(тільки з укр.мови) , але сказали що ще потрібно здавати укр.мову і літературу в 2020
Юлія
Скажіть будь ласка, для здобуття другої вищої освіти потрібно знову здавати ЗНО?Сертифікати наявні за 2011 рік..Чи можливий вступ за співбесідою чи екзаменами? Також таке питання, чи можливо перекваліфікуватися з ветеринарного лікаря на фармацевта,чи потрібно знову вступати на перший курс?дякую.
Єлизавета
Скажіть, якщо я цього року завершую навчання на бюджеті у виші й отримую диплом бакалавра, то чи можу я брати участь у конкурсі на бюджет цього літа до іншого вищу на іншу спеціальність (хочу отримати другу освіту)?
Галина
Для Єлизавета: Теж бакалавра? Можете але це абсолютна дурня з Вашого боку. Вам доведеться компенсувати вартість навчання за першою спеціальністю, а вона на бюджеті в рази більша ніж на контракті. Тому економічно значно вигідніше вступати на контракт. Якщо ж Ви вступаєте на іншу спеціальність на магістратуру, то можете без будь-яких компенсацій, бо це інший (вищий) рівень.
Єлизавета
Так, на бакалавра. Я хочу отримати ще один диплом бакалавра, за іншою спеціальністю. Відшкодування вартості навчання на бюджеті на першій спеціальності має бути у будь-якому випадку? Навіть, якщо я не перервала навчання, а закінчила його?
Галина
Для Єлизавета: а до чого тут переривання? За законом людина має право лише один раз отримати освіту за рахунок бюджету. Є звісно виключення - це коли за попередньою спеціальністю Ви не можете працювати за медичники показниками (наприкладбули пілотом та відповідно до медичних показників більше ним бути не можете, або музикант отримав травму руки і більше не може грати). Але для цього має бути висновок медичної комісії. А якщо хочете знову на бюджет, то оплачуєте попередній бюджет і таким чином вимоги закону щодо 1разу за оахунок бюджету буде виконано.
Коментувати
Віктор
Доброго дня,держзамовлення на підготовку юристів в цьому році проводитися не буде?Чи дійсно це достовірна інформація?
Галина
Для Віктор: де Ви таке прочитали? Такої інформації немає і бути не може.
Коментувати
Дана
Доброго дня! Якщо я навчаюсь за однією спеціальністю в коледжі ( закінчую його), хочу продовжити навчання далі, але і заочно змінити профіль. Які предмети ЗНО мені потрібно здати ?
Галина
Для Дана:Дивіться в умовах вступу які предмети необхідно здавати на обрану Вами спеціальність. На кожну спеціальність свої предмети.
Коментувати
Віра
Доброго дня . Якщо я навчаюсь на даний час на бюджеті в вузі бакалавр , але хотіла б на наступний рік подати документи в інший вуз . Чи можливо подати сертифікати зно 2019 на бюджет в інший вуз на бакалавра на 1 курс ?
Галина
Для Віра: подати звісно можете. Тільки як Ви збираєтесь навчатись? на бюджеті чи контракті? на стаціонарі чи заочно? Якщо мова про те, щоб знову вступити на бюджет, то Вам доведеться повернути кошти за попереднє місце навчання (значно дорожче ніж контракт). Якщо навчатись збираєтесь паралельно на 2-х спеціальностях, то врахуйте, що на денній формі можна навчатись лише за 1 місцем навчання, а відповідно на іншу спеціальність необхідно вступати на заочну.
Коментувати
Yurii
Доброго дня. Я зрозумів що електронні документи можна подавати з 1 липня ,а до якої дати?
Оленка
Добрий вечір. Скажіть,будь ласка, я хочу вступити на іншу спеціальність у 2020 році. Зараз я навчаюсь на першому курсі університету. При реєстраціі на ЗНО мені потрібно вказати, що я ,,випускник минулих років"?
Галина
Мені відомо,що при вступі у 2020 році я можу використовувати сертифікати минулих років. Підкажіть,будь ласка, система сама ідентифікує результати з предметів,які я складала минулого року,чи для цього мені потрібно буде заходити у свій попередній електронний кабінет вступника?
Іван
Для Галина: Вам треба створити новий кабінет вступника і там вручну додати сертифікати, які ви захочете використати. Ніхто крім вас не зможе обрати потрібний сертифікат для вступу - це було б порушенням ваших прав.
Коментувати
Валерія
Доброго вечора! Я маю результати ЗНО за 2018 рік, я хочу подати заявку до внз на заочну форму. Але мене цікавить чи правильно я зрозуміла: іноземну мову потрібно перездавати?
Вилен
Для Валерія: ні, сертифікати з іноземних мов за 2018 рік дійсні Можна перездати ЗНО і обрати кращий результат, а можна скористатися вже наявним та нічого не перездати.
Коментувати
Таня
Вибачаюсь. Англійську чи фізику? Тому що українську та математику ми здаємо обов’язковими.
Таня
Добрий день. Цікавить така інформація. Якщо вступати в університет на базі диплому молодшого спеціалісту на спеціальність програмна інженерія що потрібно здавати для ЗНО англійську чи математику? Дякую.
Qwer
Для Таня: лише укр.мову та фаховий іспит.
Коментувати
Марія
Цікавить вступ до університету 2020,2019закінчила мед коледж(акушерська справа).Які предмети для вступу обов’язкові на 2 курс? А на 1 обов’язково зно з яких обов’язкових предметів?
Віолетта
В мене таке питання : Чи можу я у 2020 році вступити до інституту на заочну форму навчання, якщо зараз я у іншому вузі навчаюсь на 1 курсі ? Себто я хочу навчитися у 2 навч.закладах одночасно .Якщо так ,то як подавати електрону заяву у липні , якщо певні документи знаходиться у моєму вузі ( сертифікат зно), бо ,якщо я не помиляюсь , сертифікат зберігається у них до кінця мого навчання?
Галина
Для Віолетта: можете. для електронного кабінету Вам не потрібно мати їх оригінали. У Вас вони мають бути відскановані, їх Ви і підтягнете в кабінет. Якщо вступите, то візьмете у І-му виші довідку про те, що оригінали документи зберігаються у них та під розписку на 3 дні самі документи. Покажете їх в ІІ-му виші і повернете назад, а в них будуть ксерекопії та довідка.
Коментувати
Марія
Добрий день, цікавить вступ 2020 на медичний факультет,після коледжу.Обовязково зно здавати чи вступні іспити?
Галина
Для Марія: і те і інше. У Вас має бути ЗНО з укр. мови (дійсне з 2017 року).
Марія
Лише з укр.мови?
Коментувати
Валерія
Доброго дня, чи будуть зараховані 10 балів за додаткові успіхи. Зокрема за перемогу на IV Всеукраїнського захисну науково-дослідних робіт МАН? Я не знайшла ніякої інформації про це у мережі, тому, вирішила запитати ту .
Галина
Для Валерія: а те шукали? Людина, яка має успіхи в МАН має вміти шукати перевірені джерела, а в даному випадку це Умови вступу затверджені МОН. Це перше. А друге в МАН лише 3 етапи!
Валерія
По-перше, на офіційній сторінці МАНу, вказано про зміну в умовах вступу. Де зазначено, що додатковий бал за успіхи, відмінили. По-друге, після перегляду документа, з’явилося декілька питань з приводу балу. Саме тому, я вирішила перепитати у людей, що можуть знати більше ніж я, і бути краще проінфоровані. Тому, питання до Вас, чи будуть зараховані ці бали?
Галина
Для Валерія: До чого тут сторінка МАН? Вони що здійснюють прийом до вищих закладів? Абз. 9 пп 1 п 8 розділ VII Умов вступу, затверджених наказом МОН: "Призерам (особам, нагородженим дипломами I–III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад в рік вступу з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України в рік вступу під час вступу на спеціальності, визначені Переліком спеціальностей, яким надається особлива підтримка (додаток 2), останній доданок встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200. Інформацію про них приймальні комісії отримують з ЄДЕБО"
Коментувати
Владислав
Скажіть будьласка а якщо я в червні 2020 року закінчую бакалавра ,менеджмент соціокультурної діяльності,в Університеті то я можу в інший Університет з аграрним дипломом після коледжу ще раз поступити в виш аграрний вже і без зно на державне
Галина
Для Владислав: Ви зараз вчитесь на бюджеті чи на контракті? Якщо на бюджеті, то ще раз на бакалавра на бюджет Ви можете вступити лище відшкодувавши вартість навчання за попередньою спеціальністю (це занадто дорого, краще вже вступати на контракт на ІІ вищу освіту - там вступ за вступними іспитами). Якщо ж зараз вчитесь на контракті, а вступити хочете на бюджет, то Вам необхідно як мінімум здати ЗНО з укр. мови. А взагалі читайте умови вступу, бо для деяких спеціальностей для вступу на базі "молодшого спеціаліста" необхідно мати 2 ЗНО.
Коментувати
Аня
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, если я уже учусь на втором курсе, но хочу перейти на заочную форму и параллельно поступить на другую специальность, как это можно сделать? Нужно ли искать данные своего личного кабинета ЗНО, и каким должен быть порядок действий ? Спасибо за ответ !
123
Для Аня: Кабінет створюється літом, коли розпочнеться вступна кампанія. Подасте заяву і, якщо вступите, зможете перевестись на заочне відділення.
Коментувати
Христина
Скажіть будь ласка якщо здавати ЗНО з української мови, біологія, хімія, історію чи підуть такі предмети на спеціальність фармація?
Ніна Вікторівна
Христино, вітаю, для вступу на спеціальність226 "Фармація" треба скласти наступні предмети: 1-й - укр.мова і лат-ра 2-й - біологія або хімія 3-й - фізика або математика. Отже зазначений Вами набір НЕ ПІДХОДИТЬ!!! Цю інформацію читайте в документі "Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2020 році", наказ МОН №1285 від 11.10.2019.
Коментувати
Олексій
Добрий вечір, у 2020 році потрібно обов’язково здавати вступні екзамени + зно з укр мови і літ при вступі в медичний університет на 2 курс( медицина) після мед коледжу ? Чи тільки вступні екзамени ?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!