І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату

Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?

І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату

Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти.

В урядових колах шукають шляхи скорочення бюджетних видатків. У деяких регіонах уже і сьогодні педагогам не виплачують надбавки і доплати. Що і зрозуміло: війна та всі проблеми, які вона принесла…

Однак не розумію, чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить навчальні заняття…

Насамперед суттєво потрібно скоротити бюджетні видатки на всіх тих, хто керує, перевіряє, вивчає, оцінює, акредитує, підвищує… Або взагалі робить невідомо що. Тобто за рахунок тих, хто біля освіти чи над нею. А таких – тьма: програми, служби, центри, агентства, офіси, агенти змін, інститути…

Мій багаторічний досвід дозволяє стверджувати, що від ліквідації 90% із них освіта не зникне і не почне працювати гірше. Працюватиме. І навіть краще, ніж із ними.

Навіть у дуже складний час педагоги-практики не повинні мати утисків у зарплаті. Бо вони також на фронті. На якому, щоправда, не стріляють, але який є дуже важливим для майбутнього нашої держави.

Оригінал

Освіта.ua
19.05.2022

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рівне
Рівненський Державний Гуманітарний університет - зарплату взагалі перестали виплачувати простим викладачам.Ми не в окупації,люди ще поки що живі і ходять на роботу і їм потрібно за щось жити.В україні є масса галузей дармоїдів паразитів яких можна скоротити і віддати ці гроші на освіту,в іншому випадку,складається двояке враження що до всієї ситуації яка розвертається довколо нашої багатостраждальної держави.
Рівне
Не повинні,повинні,одна балтологія.На ділі ,стає зрозуміло,що в україні більше не потрібні ні освіта ні освітяни ні люди вцілому.Все просрали тепер доруйновують - готують територію де люди не потрібні.
Anton
Шановні колеги! Все що відбувається з оплатою праці освітян - через непрозорість фінансування і відсутність контролю за розподілом коштів, в першу чергу з боку трудових колективів освітніх закладів, яким видніше - куди, кому і за що вони витрачаються. І взагалі - кожен громадянин країни повинен мати право знати куди саме йдуть його податки.
Лара
Працювали з дітками, що на індивідуальному, весь квітень. А цю роботу не оплатили. В цілому зняли 39%.
Іван
Перший раз погоджуюсь з паном Лікарчуком.З одного боку децентралізація,а з іншого- неймовірно роздуваються управління і департаменти освіти,різні методичні служби.А що вже купи новостворених структур,то в них вже ніхто не розбереться.Зарплат пожирають багато,вихлоп - нульовий.Шарпають школи так,що діти і вчителі зайві в школі.ДСЯО створили в кожній області,тремтять дирекції від одного слова,а під час первірок перевіряють тільки папери.Діти і вчителі й там зайві і лише нервують їх своєю присутністю.
Ната
Наш директор сказав на нараді: - Як що ви вважаєте що зняли тільки 17% - ви глибоко помиляєтесь. Тільки за травень 340000 з нашої школи зняли! При цьому за три роки ми жодного разу не отримали надбавку за престижність у розмірі хоча б 5%. Максимум 4. Але ви ж розумієте - вчителі найбагатші. З нас і знімають! А відпустка 24 дні- це взагалі жах. Догуляєте після війни. Шановні коли???? То документація, то звіти то ЗНО. І 15 серпня ви повинні бути вже на роботі. А під час освітнього процесу взяти відпустку ви не можете. Скажіть будь ласка: Заклади освіти - це підприємства критичної інфраструктури? Ну де профспілки? Де аргументоване роз’яснення МОН? Я вважаю що скоро перетинаючи поріг своєї роботи ми ще платити будемо! Безлад да і тільки!
Синтакса Іван
Дєд правий, не трогайте викладачів, а скоротіть генеральних директорів та директорів департаментів в Мон. Один за одним ходять, нероби?!!! Навіщо в Моні три інститути , які ніби підручниками займаються , сплять сидячи. Колись один все робив… Почистіть відділи освіти в громадах, меріях!
Наталія
Погоджуюсь, але від цих слів нічого не зміниться.Профспілки не відстоюють права освітян. Вийшла з профспілки вже піврокутому.Адміністрація закладів зараз має широкі повноваження. Звільнили 6 працівників.За час війни кожного місяця урізали зарплату з якихось причин.
Тарас
Про радянську бюрократію. Коли я приїхав на роботу при СССР районо займало 3 кімнатки і кладалось з Зав, Зам, Інспектор, Бухгалтер і Технічка. Зараз районовці займають дитячий садок і 30 дармоїдів постійно вимагають звіти з фотографіями. А кияни стоять в чергах на садочок бо їх немає
просто вчитель
Для Тарас: Цілком погоджуюся. Всю свою тридцятирічну педагогічну діяльність дивувалася,чому кількість дітей у школах зменшуєтьсяі, кількість шкіл скорочується, а кількість освітянських трутнів збільшується у рази. Наразі крім відділів освіти створили ще ценри надавання освітянських послуг при тому,що і інститути перепідготовки учителів залишили. І у такий тяжкий для країни час вони розгортають бурну діяльність по проведенню семінарів, вебінарів,коучінгів .
Коментувати
гість
Чомусь у Харкові перестали виплачувати аванс. Цікаво, чому??? В області платять все вчасно.
Практикуючий вчитель
І хто ж це вас послухає? Такі гріючі серце слова, але вже скорочують і не дивлячись на поради і дозвіл МОН працювати з любого місця, журнали заповнити після війни. Не з’явився на роботу, працюєш дистанційно з іншого міста, з іншої країни, не заповнюєш журнали - звільнення. І як цьому зарадити? Пояснюють тим, що прийшла директива зверху і радять не слухати освітнього омбудсмена, бо це тільки рекомендації, а не закон.
Вчитель
Як говориться, раз на рік і Лікарчук щось слушне зауважить.