Видатки на освіту в 2022 році скоротили на 14 млрд грн

Освітня субвенція місцевим бюджетам у 2022 році буде скорочена майже на 11 млрд гривень

Видатки на освіту в 2022 році скоротили на 14 млрд грн

Скорочення видатків загального фонду держбюджету–2022 в галузі освіти й науки складе понад 14 млрд гривень.

Такі зміни щодо фінансування галузі закріплені постановою Кабінету Міністрів України.

Згідно з рішенням уряду, видатки загального фонду держбюджету на 2022 рік, передбачені для МОН за програмою «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам», скорочено на 10 відсотків, загальним обсягом понад 10,8 млрд гривень.

«Згідно з помісячним розписом видатків державного бюджету зазначені обсяги освітньої субвенції буде зменшено у червні-грудні поточного року, що призведе до недофінансування видатків на оплату праці педагогічних працівників закладів освіти, які здійснюються за рахунок освітньої субвенції, в середньому на 17 відсотків щомісяця», – зауважили в Міністерстві освіти.

Ще 3,9 млрд грн, розпорядником яких є Міністерство освіти і науки України, також будуть спрямовані у резервний фонд.

Усього скорочення видатків держбюджету для різних розпорядників дасть змогу спрямувати в резервний фонд понад 73 млрд грн.

Освіта.ua
28.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Anton
Шановні колеги! Все що відбувається з оплатою праці освітян - через непрозорість фінансування і відсутність контролю за розподілом коштів, в першу чергу з боку трудових колективів освітніх закладів, яким видніше - куди, кому і за що вони витрачаються. І взагалі - кожен громадянин країни повинен мати право знати куди саме йдуть його податки.
Елена
Безобразие полное!Учитель проводит уроки,заполняет документацию,за свой счет Интернет!А в Киеве вообще дошли до цинизма,отправляют в отпуск за свой счет!очень многие будут увольняться.
Оксано
Нас попередили, що фінансування лише 60 %. Київ. За комунальні плати, уроки проводь, а зарплата невідомо коли буде.
Інна
Освіта і в цьому році нічого не отримала. У мене 1 клас і цьому році нічого не отримала крім парт. Де НУШ.??
Сергей Лимонов
Для Інна: Війна? Ні - не чули про таке!
Коментувати
Віталій
Нарешті, давно пора! Тепер точно звільнюся!Краще бути жебраком чим лохом!
Світлана
Депутатам зробіть зарплати як вчителям і тоді не потрібно буде зменшувати виплати педагогічним працівникам. Тільки боюся коли вони отримають вчительську зарплату, вони не знатимуть як її витратити.
Вывод
У нас многие учителя уехали в качестве временных беженцев, кто в Польшу, кто в Германию. Соц.выплаты в Германии увеличивают в эквиваленте двух зарплат укр.учителя на полную ставку в месяц. Тут смысла нет оставаться и ишачить бесплатно.
Шокований
Хтось чув про зменшення зарплати президента, депутатів, уряду, чиновників, суддів тощо?! Ні, віддуваються "найбагатші" верстви.
Местный
"призведе до недофінансування видатків на оплату праці педагогічних працівників" - жду ещё больше комментариев от родителей о боооооольших ЗП педагогов, которые они получают за просто так.